חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

איתור בעלי חיים


איתור בעלי חיים שנגנבו

עבור רבים, בעלי החיים הופכים להיות חלק מהמשפחה. מה קורה כאשר בעל החיים היקר לנו נגנב?

במסגרת פעילותינו כמשרד חקירות, נתקלנו במקרים מגוונים של גניבות בעלי חיים, כאשר בחלק מהמקרים נדרשה פעולת איתור פשוטה יחסית, במקרים מסויימים, כאשר דובר בגניבת בעלי חיים נדירים ששווים עשרות אלפי שקלים, נדרשנו לאתר את מבצעי הגניבה ולבצע חקירות כלכליות בעניינם על מנת שלקוחותינו יוכלו לתבוע גם באופן אזרחי.

לקבלת הנחיות ראשוניות שיש לבצע כאשר הכלב שלכם אבד או נגנב לחצו כאן

 

מהם הקשיים העולים במקרה של חטיפת בעל חיים?

למרות שרבים מאיתנו המגדלים כלב או חתול מרגישים שהם חלק מהמשפחה, החוק לא מכיר בבעל החיים באותה צורה. נכון להיום, לקיחת בעל חיים מבעליו לא נחשבת לחטיפה אלא לגניבה. לא מדובר כאן רק בהבדל טרמינולוגי, אלא במהות היחס לה זוכה דיווח על חטיפת בעל חיים. כאשר החוק מתייחס לחטיפת בעל חיים באל גניבה, המשקל הניתן לעברה הוא הרבה יותר קטן, וכך גם הטיפול בפרשה. בנוסף, בעלי חיים רבים אינם מסומנים. למשל, היום יש חובה לסמן כלבים בשבב מזהה, אולם אין חובה דומה עבור חתולים או תוכים למשל. איתור של בעל חיים ללא שבב הופך את המשימה לקשה עוד יותר.

 

מה לעשות לאחר שהבחנו כי בעל החיים נעלם?

ראשית, חשוב להבחין בין מצב שבו בעל החיים ברח או אבד, לבין חטיפה של בעל החיים. גם בעלי חיים שלא ניסו לברוח מעולם עלולים להפתיע. לדוגמא במקרה של חיפוש אחר נקבה מיוחמת למשל, פחד מרעשים חזקים פתאומיים ( זיקוקי דינור, אזעקה וכו’) ואף משחק עם בעל חיים נוסף שגרם להם לאבד את הדרך חזרה. לאחר שהבנתם כי בעל החיים שלכם נעלם, התחילו לחפש אותו ברדיוס הקרוב למקום מגוריכם. מומלץ גם לפנות למכלאה העירונית, לוטרינרים ולעמותות שונות על מנת לבדוק שבעל החיים שלכם לא מצא את דרכו לאחד מהמקומות הנ”ל בטעות. גם תליית מודעות באזור עם תמונה של הכלב הינה אפשרות טובה, העלולה להגביר את המודעות של האנשים בסביבה ומקרה ויראו את בעל החיים באזור.

 

מה לעשות כאשר עולה החשש שבעל החיים נגנב?

בעלי חיים כגון כלבים וחתולים גזעיים, תעודות ואילן יוחסין יוקרתי חשופים לחטיפות בידי סוחרים. כאשר יש סבירות שבעל החיים שלכם נחטף ולא אבד, רצוי לנקוט במספר אמצעי זהירות. ראשית, חשוב להודיע למרכזת הגזע המתאימה, למקרה שינסו למכור את בעל החיים עם תעודות מזויפות. אם אדם פנה אליכם בתואנה שהוא חושב שמצב את חיית המחמד שלכם ומבקש סימנים מזהים, מומלץ למעט בפרטים המזהים, ולא לפגוש את האדם לבד. במקרים מסויימים כלבים או חתולים בעלי תעודות נחטפים למטרות כופר. אחת האפשרויות העומדות בפנייכם  היא פנייה לחוקר פרטי מתמחה באיתור בעלי חיים שנגנבו. חוקר פרטי יאפשר לבחון את המצב בצורה מקיפה וזהירה ועשוי להגדיל את הסיכויים באיתור חיית המחמד שלכם.

הערה חשובה – אנו נוכל להיות יעילים מאוד בעזרה לאיתור בעל החיים שלכם ובפרט במידה שיש לכם חשוד או חשודים כלשהם בגניבתו. במקרה כזה נוכל לאמת או להפריך את החשד. במידה ואין חשודים מיידיים לגניבה, הרי שההליכים שנבצע הינם הליכים שתוכלו לבצע באופן עצמאי. אם בכל זאת תרצו להפעיל חוקר פרטי ממשרדינו, העלות המינימאלית לחקירה שכזו הינה 2000 ש”ח + מע”מ עבור 10 שעות עבודה לפני עלות נסיעות. 

 

איך לאתר כלב שאבד

בדקו קודם כל בבית

אם הכלב שלכם אבד, תחילה בדקו את הבית שלכם ואת הסביבה הקרובה. הכלב שלכם מפחד? ייתכן שהוא מתחבא בקרבת מקום. יכול להיות שהוא נתקע איפשהו.

בדקו בתוך:

ארונות

מחסן/מוסך

חדר בריכה אם קיים

מכוניות

מרתף/עליית גג

גן

 

בקשו מחברים או בני משפחה לעזור לכם לחפש. הביאו איתכם את הפינוקים או הצעצועים האהובים על הכלב שלכם כדי לפתות אותו מהמחבוא.

הניחו את הבגדים המלוכלכים שלכם או את המצעים של הכלב בחוץ כדי למשוך את הכלב באמצעות ריחות מוכרים.

 

בדיקת שבב הכלב

אם לכלב האבוד שלכם יש שבב, וודאו שפרטי הקשר שלכם מעודכנים. בדרך זו אם מישהו מוצא את הכלב ומביא אותו לווטרינר או למקלט, ניתן לסרוק את מזהה השבב והוא יוכל לחפש אותכם במסד הנתונים של השבבים. אם פרטי הקשר שלכם נכונים והכל בסדר, ייתכן שתקבלו שיחה במקרה שהכלב האבוד יימצא.

מסרו למאגר השבבים שהכלב אבד כדי שיוכלו להתריע למקלטים מקומיים לבעלי חיים.

זכרו, רק 15% מבעלי הכלבים האבודים מצאו את הכלב שלהם בזכות שבב או תג מזהה.

אתם לא יכולים לסמוך על שבב לבד כדי למצוא את הכלב. מיקרו-שבבים אינם מכילים שום GPS או טכנולוגיה אחרת שתעזור לכם לעקוב או לאתר את הכלב שלכם בזמן אמת. התפקיד היחיד של שבב הוא לזהות את הפרטים של הכלב החסר למקרה שהם יאבדו וימצאו.

 

קבעו את רדיוס החיפוש אחר הכלב שאבד

לפני שתרחיבו את החיפוש אחר הכלב האבוד, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם הכלב נעלם ליד הבית, או באזור לא מוכר?

האם הכלב נבהל ממשהו, או חיפש הרפתקה?

האם יש מקומות או אנשים בקרבת מקום שהכלב עלול להגיע לשם?

האם יש סכנות בקרבת מקום, מקומות שבהם הוא להיתקע או להסתבך בצרות? כמה מרחק, באופן ריאלי, הכלב שלכם יכול היה לגמוע בפרק הזמן שבו אבד?

האם הכלב שלכם פעיל ובכושר וסביר ויכול להתרחק מאוד, או שהוא יותר רגוע ופחות פעיל?

כמה זמן הכלב שלכם מסוגל לרוץ?


התשובות לשאלות אלו יכולות לעזור לכם לצמצם את רדיוס החיפוש ולחפש בצורה חכמה יותר.

 

חפשו באזור בו אבד הכלב

חיפוש בסביבה הקרובה וברדיוס גדול יותר של המקום שבו אבד הכלב שלכם יגדיל את הסיכוי שלכם למצוא אותו. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בחיפוש:

קראו בשם הכלב בצורה ברורה ורגועה – אתם לא רוצה להפחיד עוד יותר את הכלב על ידי כך שהוא יחשוב שאתם כועסים.

בקשו מאחרים לעזור לכם בחיפוש: בקשו ממשפחה, חברים, שכנים או אחרים בקרבת מקום לסייע בחיפוש.

בקשו מאנשים שונים שעשויים לראות את הכלב שלכם, להתקשר ולהודיע לכם תחילה לפני שהם מתקרבים לכלב. אדם אלמוני שמתקרב לכלב אבוד עלול לגרום לו לפחד עוד יותר, ולברוח.

הביאו תמונות ברורות של הכלב שלכם: הראו את תמונת הכלב שלכם לשכנים ולאנשים אחרים שאתם נתקלים בהם; השאירו להם עותק של התמונה עם מספר הטלפון שלכם מאחור.

בזמן שכולם יוצאים לחפש, ודאו שלפחות אדם אחד יישאר בבית כדי לקבל את הכלב אם יחזור בעצמו.

שמרו על דלתכם פתוחה: אם הכלב שלכם אבד בבית, או בזמן שהייה בבית של חבר או בית נופש, הקפידו להשאיר את דלת הבית והשער פתוחים, כדי שיוכלו לחזור הביתה בעצמם.

הביאו את הצעצוע או הפינוק האהובים על הכלב שלכם: כלבים יכולים לעקוב אחר ריחות לאורך קילומטרים, אז הניחו את השמיכה, המיטה או צעצוע הלעיסה האהובים עליהם מחוץ לדלת הכניסה לביתכם.

בקרו מחדש באזורים שבהם אתם מטיילים באופן קבוע עם הכלב – אתם עשויים לגלות שהם חזרו לאזורים המוכרים הללו בחיפושיהם אחרייכם.

שאלו את המקומיים אם מישהו ראה את הכלב: בזמן שאתם מחפשים, שאלו אנשים שאתם נתקלים בהם אם הם ראו את הכלב שלכם. השאירו מספר טלפון למקרה שהם ימצאו או יראו את הכלב.

הרחיבו את החיפוש שלכם: אם עדיין לא איתרתם את הכלב, הרחיבו את החיפוש לאזור רחב יותר. סעו ברכב גם מחוץ לשכונה כדי לכסות שטח גדול יותר.

 

דווחו על כלבכם כנעדר ופנו למקלטים מקומיים

התקשרו למקלטים מקומיים לבעלי חיים, למרכזים להצלת חיות מחמד, למכלאות לכלבים, לפיקוח על בעלי חיים ולכל ארגון דומה אחר באזור שלכם כדי לדווח על הכלב כנעדר ולראות אם מישהו כבר הסגיר את הכלב שלכם לאחד מהמתקנים האלה.

השתמשו  בפייסבוק וברשתות מדיה חברתיות אחרות ודווחו כי הכלב שלכם נעדר.

כללו את המידע הבא בפוסט:

מספר תמונות של הכלב

תאריך ואזור שבו נראה לאחרונה הכלב שלכם

מידע על המזג של הכלב שלכם – האם הוא ידידותי או מפחד?

פרטי הקשר שלכם, כולל מספר טלפון

הקפידו לשתף את הפוסט בכל קבוצות הפייסבוק הרלוונטיות לכלבים אבודים/נעדרים/חיות מחמד באזורכם.

 

הכינו והפיצו פוסטרים של הכלב האבוד שלכם

הכינו והדפיסו מודעות המפרטות את פרטי הכלב שלכם לרבות מספר תמונות ברורות.

פרסמו את המודעה בשכונה שלכם ו/או באזור שבו אבד הכלב שלכם. השתמשו בנייר ניאון גדול, בהיר אם אפשר, כדי שהפלייר יהיה בולט וגלוי יותר.

 

מודעה טובה לחיות מחמד שאבדו כוללת:

תיאור הכלב, כולל כל תכונות מיוחדות שלו

תמונה של הכלב

פרטי תג קולר

מיקום אחרון ידוע

מספר מזהה מיקרו-שבב

פרטי ההתקשרות עימכם

פרטי תגמול כספי למוצא

 

הדביקו את המודעה על כל עמודי הטלפון באזור והכינו שלט גדול להצבה בחצר הקדמית שלכם או על דלת הכניסה שלכם.

תלו את המודעה על לוחות מודעות, בבתי קפה וחנויות מקומיות, מרפאות וטרינריות, חנויות לחיות מחמד, מקלטים לבעלי חיים ובתי חולים לבעלי חיים.

אם אתם רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה, הדביקו מודעה גדולה על הרכב שלכם כאמצעי ליידע את הקהילה על חיית המחמד שאבדה לכם.

 

שכרו חוקר פרטי לאיתור הכלב שלכם

אם עדיין לא מצאתם את הכלב שלכם, הגיע הזמן להיות יצירתיים. הרעיונות האלה עשויים לעזור לכם לאתר אותו.

שלמו כדי לפרסם הודעת כלב נעדרת בעיתון המקומי או ברדיו.

שכרו חוקר פרטי המתמחה באיתור חיות מחמד או מומחה לבעלי חיים נעדרים.

הציעו פרס, והיו נדיבים (יחסית).

התקשרו או בקרו בכל יום במקלטים לבעלי חיים.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

צרו קשר עם דיטקט חקירות לקבלת מידע באופן דיסקרטי !

דילוג לתוכן