חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

איתור רכבי יוקרה


רכב הפרארי הנעלם | מיומנו של חוקר פרטי

כחוקר פרטי העובד שנים רבות בין היתר בתחום חקירות איתור נכסים ורכוש, זכור לי היטב מקרה זה אשר עבדתי עליו בתקופת עבודתי בחקירות בארצות הברית בשנות התשעים.

חלק מעבודתו של חוקר פרטי  בתחום החקירות הפרטיות הינה איתור נכסים ורכוש אשר לעיתים מוסתרים ומוחבאים ע”י בעלי חוב. חקירות אלו נקראות בעגה המקצועית, חקירות כלכליות , חקירות יכולת כלכליות וכדומה.


השימוש בחקירות כלכליות מבוצע כחלק מחקירה כוללת או כחקירה בפני עצמה והשימושים לה רבים.

בתיקי גירושין ומעמד אישי מבוצעת חקירה כלכלית כאשר אחד מבני הזוג רוצה לדעת באם הצד השני החביא והעלים נכסים ורכוש או שמה הוא בעל רכוש אליו בן הזוג השני לא היה מודע כלל במהלך חיי הנישואין. רכוש זה עשוי לכלול נכס נדל”ן, חשבונות בנקים סודיים, פטנט או המצאה השווים כסף רב, וכדומה.

המקרה המדובר התרחש בשנת 1991 כאשר עבדתי כחוקר פרטי עבור חברת ליסינג אשר נתנה בין היתר מימון לאנשים פרטים וחברות, לצורך רכישת רכבי יוקרה.

לקוח פרטי אשר בדיעבד הוברר כי הוא  חבר במשפחת פשע מאורגן איטלקית אשר פעלה בשנות התשעים בניו יורק, רכש רכב פרארי טסטרוסה חדשה בליסינג, תוך קבלת הלוואה בת 150 אלף דולר.

לאחר שני תשלומים בלבד, דיווח הרוכש כי הפרארי נגנבה ואין באפשרותו לשלם את ייתרת ההלוואה. אציין כי מדובר היה בתקופה בה לא היו קיימים מכשירי איכון מתוחכמים דוגמת מכשירי האיכון הקיימים כיום והדרך היחידה לאתר את הרכב הייתה באמצעות פעולות חקירה סטנדרטיות ומעקבים.

החשד היה כי הרוכש “העלים” את הרכב וכי הרכב לא נגנב כלל.

בחקירות מסוג זה, הליך החקירה הינו די סטנדרטי. אנו מקבלים את הכתובת בה מתגורר רוכש הרכב, מאתרים כתובות של קרובי משפחתו ומבצעים תצפיות בשעות שונות בתקווה לראות את הרכב המדובר מגיע או יוצא מאחת הכתובות.

בתיק זה, מדובר היה בחבר משפחת פשע איטלקית ולכן הפעילות בוצעה על ידי מספר חוקרים/עוקבים כאשר אנו מתמקמים בנקודות היציאה מהשכונה בה התגורר הנ”ל, שכונה המאוכלסת רובה באיטלקים, בעיר ברוקלין בניו יורק.

כמו כן ביצענו מעקב אחר מחסן סחורות גדול בברוקלין אותו היה הנ”ל מנהל מטעם משפחתו, מחסן אשר שימש להלבנת כספי המשפחה ולעיתים גם לאחסון סחורות גנובות.

לאחר מספר שבועות בהן לא הצלחנו לראות את הרכב באמצעות התצפיות והמעקבים, נראה היה כי דרושה בתיק זה דרך חקירה חדשנית ויצירתית.

כעבור מספר ימים של מחשבה ו”גלגול” שיטות פעולה שונות, הוחלט על דרך פעולה שנראה כי יש לה סיכוי באיתור הרכב.

כיוון המחשבה היה כי היות והרוכש אינו יכול להשתמש ברכב מחשש כי הוא יעוקל מייד, הוא יפעל למכור את חלקיו בשוק הפרטי, חלקים אשר עלותם אלפי ועשרות אלפי דולרים.

לצורך ביצוע תרגיל החקירה, פרסמתי מספר הודעות בעלוני רכב שונים באזור, כאשר במודעה צוין כי אני מחפש לרכוש חלקים לפרארי טסטרוסה אשר עברה תאונה ונמצאת בשיפוץ.

במודעה עצמה הוכנסה תמונה של רכב זהה אשר עבר תאונה וזקוק לחלפים שונים כגון דלתות, מכסה מנוע כנפיים וכדומה.

במהלך השבוע הראשון בו המודעה “רצה” בעלוני הרכב השונים, קיבלתי מספר פניות טלפוניות חלקן ממגרשי רכב שונים אשר משיחה עימם התברר כי לא מדובר באותו הרכב אותו אנו מחפשים.

כשבוע לאחר פרסום המודעה, ביום ראשון, קיבלתי שיחת טלפון מאדם אשר ציין כי ברשותו חלקים חדשים לגמרי לפרארי טסטרוסה אותם לטענתו הביא מאיטליה לצרכי מסחר בארה”ב.

האדם שוחח איתי בסלנג המאפיין WISE GUY איטלקי וע”פ פירוט החלפים אשר מסר כי הם ברשותו, הרגשתי שעלינו על האדם הנכון…

קבענו כי ניפגש למחרת בשעות הצהריים כאשר הוא מוסר לי כתובת של מחסן בניו גרסי הממוקם מרחק חצי שעה מניו יורק, בצידו המערבי של גשר הוארזנו.

בשלב זה פנינו ליחידת המשטרה בניו יורק אשר הייתה מעורבת בתיק זה. בוצעה פעילות מתואמת עם משטרת ניו גרסי ועם יחידת ה FBI האזורית.

היות ומדובר בחבר בארגון פשיעה רצה ה FBI להיות מעורב.

ביום שני בשעה 14:00 , התמקמו יחידות האכיפה השונות ברכבים סמויים באזור המחסן.

הגעתי אל המחסן בסמוך לשעה 14:30 והאדם עימו שוחחתי נפגש עימי בכניסה אל המחסן.

מייד כשראיתי אותו הבנתי כי מדובר באדם אשר רכש את רכב הפרארי ואחריו עקבנו מספר שבועות קודם לכן.

הסימן שהוסכם עם יחידות האכיפה היה, כי לאחר שאכנס אל המחסן ואראה את הרכב המדובר, אצא החוצה לעשן סיגריה וזה יהיה האות לפריצה שלהם פנימה.

נכנסנו יחד אל המחסן והבחור הוביל אותי לפינה רחוקה שם היו מסודרים חלקים שונים של הפרארי האדומה, על יריעות קרטון.

בסמוך לחלקים המפורקים, הבחנתי ברכב המפורק מכוסה ביריעה כהה.

הצבעתי על מספר חלקים ושאלתי למחירם. לאחר שמסר לי את המחיר, מסרתי לו כי אחזור אליו בעוד יום יומיים וכפי הנראה אבצע את הרכישה בכסף מזומן כפי שביקש.

יצאנו החוצה מן המחסן לכיוון רכבי תוך שאני מדליק סיגריה..

תוך מספר שניות השטח הוצף ברכבי משטרה ו FBI אשר חסמו את הכניסה למחסן, יצאו במהירות ועצרו את העבריין.

לעולם לא אשכח את המבט הקר שנתן בי לאחר מעצרו.

עוד תיק הגיע לסיומו המוצלח חשבתי בסיפוק.

הכותב הינו בעלים של משרד החקירות דיטקט הפועל בתחום החקירות האישיות, כלכליות מסחריות ופליליות.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן