חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

בדיקת האזנה לטלפון


בדיקת האזנות לטלפון

איך תדעו אם מישהו עוקב אחר הטלפון שלכם ? איך לגלות מי עוקב אחריכם דרך הסמארטפון ? איך לגלות מי מאזין לטלפון שלכם ?

הדרך הראשונה לנסות ולגלות אם מישהו עוקב אחר הטלפון שלכם היא לחפש התנהגות מוזרה של המכשיר הסלולארי. תוכנת ריגול המותקנת בטלפון, תגרום לטלפון שלכם לעשות דברים באופן אקראי שהוא לא היה עושה בדרך כלל, כמו כיבוי עצמאי, או שמירה על תאורת המסך דולקת גם לאחר כיבוי הטלפון.

בדיקת האזנה לטלפון הינה בעל ייתרון כפול, הן של ניתוק הגישה של ההאקר ומניעה שלו  ממנו לעקוב אחריכם.

חשוב לדעת כי זיהוי האזנת סתר בסמארטפון יכול להיות מאתגר, מכיוון שלעתים קרובות הוא דורש ציוד מיוחד ומומחיות טכנית.


במידה ואתם חושדים כי מכשיר הסמארטפון שלכם מצוי תחת האזנה אנו מציעים לכם לפנות אל
משרד חקירות דיטקט המבצע בדיקת האזנות מקצועית למכשירי סמארטפון סלולאריים.

עם זאת, הנה כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי לקבוע אם מצותתים לסמארטפון שלכם :


בדיקת האזנה לאיפון, בדיקת האזנה לאנדרויד

סימנים העלולים להעיד על האזנה בטלפון שלכם


התרוקנות מהירה של הסוללה

עקבו אחר השימוש בסוללה שלכם. אם אתם מבחינים בירידה משמעותית בחיי הסוללה, זה יכול להיות סימן לכך שאפליקציה או פעילות חשודה פועלת ברקע.

אם הטלפון שלכם לא מחזיק מעמד גם כשהבוא טעון לחלוטין, וכל הזמן מתחמם יתר על המידה, גם אם אתם לא משתמשים כבדים, משהו עלול להיות לא בסדר.

טלפון שנפרץ ישתמש בסוללה מהר מהרגיל מהמאמץ של שליחת נתונים עליך בחזרה לאדם שהתקין את ההאזנה בטלפון שלכם. שווה לבדוק טלפון שפתאום מתחמם וחיי הסוללה שלו מתקצרים מאוד לפתע.

אם אתם מבחינים בכך באופן קבוע, חפרו קצת יותר לעומק. בדקו ברשימת האפליקציות שלכם כל מה שאתם לא מזהים.

האפליקציה Cydia, למשל, היא חנות אפליקציות לאפליקציות איפון פרוצות. אם לא פרצתם את המכשיר שלכם ואתם רואים את האפליקציה הזו, כנראה שלמישהו אחר יש גישה למכשיר.


שימוש גבוה בנתונים

 בדקו אם יש שימוש חריג בנתונים. עקבו אחר השימוש בנתונים. אם אתם מבחינים בעלייה ניכרת בצריכת הנתונים ללא כל הסבר הגיוני, זה יכול להצביע על כך שהמכשיר שלכם משדר נתונים למקור לא מורשה.

אם מישהו עוקב אחר הטלפון שלכם באמצעות האזנת סתר, הנתונים הנוספים שנשלחים בחזרה להאקר יופיעו כשימוש בנתונים גבוה באופן חריג — כפליים, כך שהפריצה שולחת גם תמונות, צילומי מסך או קטעי וידאו בחזרה. אם אין לכם תוכנית נתונים ללא הגבלה, זה יכול להופיע גם בחשבון הטלפון שלכם. למרבה המזל, אתם יכולים לראות בדיוק אילו אפליקציות בטלפון שלכם משתמשות בנתונים.

כדי לבדוק שימוש בנתונים באיפון, עברו אל הגדרות > סלולר. באנדרואיד, עברו אל הגדרות > רשת ואינטרנט. זה עשוי להיות גם תחת חיבורים > שימוש בנתונים או > שימוש בנתונים ניידים. שם תראו רשימה של האפליקציות המאורגנות לפי צריכת הנתונים הגדולה ועד המינימלית ביותר. אם אתם רואים אפליקציות לא מוכרות המשתמשות בהרבה מהנתונים שלכם, הסירו אותן מיד.


התנהגות חריגה של הטלפון שלכם

חפשו התנהגות מוזרה. שימו לב לכל התנהגות חריגה בטלפון החכם שלכם, כגון מודעות קופצות בלתי צפויות, קריסות או קפיאות פתאומיות, או אפליקציות שנפתחות מעצמן. אלה יכולים להיות סימנים לפעילות תוכנות זדוניות או תוכנות ריגול.

 אם אתם משתמשים באפליקציה שצריכה לדעת את המיקום שלכם, כמו מפות Google, סמל חץ המיקום הקטן יופיע בחלק העליון של המסך שלכם כשתפתחו את האפליקציה הזו, וזה נורמלי. מצד שני, אם אתם רואים את סמל המיקום נדלק באופן אקראי כשאין לכם אפליקציות רלוונטיות פתוחות, פירוש הדבר הוא כי יכול להיות שהטלפון שלכם משמש כדי לעקוב אחריכם.

אם נורית המצלמה האדומה או מחוון ההקלטה בחזית הטלפון שלכם נדלקים ללא הנחיה מצדכם, זה עוד סימן מחשיד כי ייתכן והטלפון שלכם נפרץ. אפליקציה זדונית עלולה להשתמש בה כדי לצלם תמונות של ההודעות שלכם, צילומי מסך של נתוני המפה שלכם או הקלטות מסך של פעילות הטלפון שלכם, ולאחר מכן שימוש במידע זה כדי לעקוב אחר המיקום שלכם.


אתרי אינטרנט לא נראים נכון

תוכנות זדוניות מסוימות יכולות לפעול כשכבת פרוקסי מעל דפדפן האינטרנט שלכם, כלומר התוכנה מחקה את הדף שאתם חושבים שאתם מסתכלים בו, כך שתזינו את אישורי ההתחברות שלכם בשדות, והאישורים האלה נשלחים בחזרה להאקר.

למרבה הצער, הטריק המומלץ של הזנה ידנית של כתובת האתר המדובר (במקום ללחוץ על קישור במייל או בהודעה) לא יעזור כאן מכיוון שהתוכנה הזדונית מיירטת את הבקשה באופן אקטיבי ומפנה אותה אל מאחורי הקלעים.

היזהרו מכניסה אל דפי אינטרנט שאינם נראים רגילים בעת גלישה בטלפון. שימו לב לסמלים של האתר, חפשו שגיאות כתיב , חפשו שגיאות עדינות במיתוג האתר שאינן תואמות לחברה האמיתית שבה אתם חושבים שאתם מבקרים.

אם אתם חושבים שהטלפון שלכם עשוי להיות במעקב או האזנת סתר, בדקו את היסטוריית הדפדפן שלכם יחד עם כל השאר. אם אתם רואים שם דפים שאתם לא זוכרים שביקרתם בהם, זה יכול להיות סימן שהמכשיר שלכם נפרץ.


כיצד תתגוננו מפני מעקב טלפוני ?

אם אתם מבחינים בפעילות מוזרה באופן עקבי, הכניסו קודם כל את הטלפון שלכם למצב טיסה. זה מנתק את החיבור של התוקף לרשתות ה-Wi-Fi והנתונים הסלולריים. לאחר שזה נעשה, בדקו דרך הטלפון שלכם אם יש סימנים של פריצה או מעקב.


מחקו אפליקציות חשודות

אם התקנתם אפליקציה של צד שלישי ממש לפני שהטלפון שלכם התחיל להתנהג מוזר, יש סיכוי טוב שהאפליקציה נגועה בתוכנה זדונית. מחקו אותה מיד.

בדקו ברשימת היישומים שלכם כל מה שאתם לא מזהים, במיוחד אם יש להם את המילה “tracker” בשם — זה אומר שזה כנראה stalker ware.

אם יישומים מתחילים לבקש הרשאות שהם לא זקוקות להן, כמו הרשאה לגשת ולשנות קבצים, זה סימן אזהרה שהן עלולות להיות מודבקים בתוכנה זדונית.

התקינו אפליקציות רק מחנויות מהימנות כמו חנות Google Play או Apple App Store. בדקו גם את אלה על ידי הוספת שם המפתח בחיפוש באינטרנט, מכיוון שלפעמים אפליקציות גרועות עוברות אפילו את הבדיקה של החנויות הסלולאריות הרשמיות.

 

בדקו את הגדרות המיקום שלכם

ייתכן שמישהו אפילו לא צריך להתקין אפליקציה בטלפון שלכם כדי לעקוב אחריכם. חלק מהאפליקציות שמגיעות עם הטלפון החכם שלכם מוגדרות לשתף את המיקום שלכם כברירת מחדל.

מצאו את המיקום שלי באיפון, למשל, יכול לשתף את עדכוני המיקום שלכם עם אנשים מסוימים כברירת מחדל. מומלץ לבדוק באופן קבוע למי יש הרשאה לראות את המיקום שלכם באפליקציה הזו, או פשוט לכבות את שיתוף המיקום לחלוטין.

כדי לבדוק זאת, פתחו אתiPhone  Find My וגללו מטה עד שתראו קטע עם שמכם תחת תפריט ההודעות. אם אתם לא רואים דבר כזה, זה מצוין היות ואתם לא משתפים את המיקום שלכם עם אף אחד דרך האפליקציה הזו. אם אתם כן רואים את זה, הקישו וראו את רשימת האנשים שאיתם אתם משתפים את המיקום שלכם ותוכלו למחוק כל מי שאינכם רוצים שיראה את עדכוני המיקום שלכם.


התקינו תכנת אנטי-וירוס

השתמשו בתוכנה נגד תוכנות זדוניות: התקינו תוכנת אנטי-זדונית או אנטי-וירוס מוכרת בטלפון החכם שלכם ובצעו סריקות רגילות כדי לבדוק אם יש תוכנה זדונית.


בצעו
בדיקת האזנה פיזית

בדקו את יומני השיחות שלכם. חפשו מספרי טלפון מוזרים או לא ידועים ביומני השיחות שלכם, במיוחד אם הם חוזרים על עצמם או תכופים. זה יכול להצביע על כך שמישהו מיירט את השיחות שלכם.

ערכו בדיקה פיזית של מכשיר הטלפון. בדקו פיזית את הטלפון החכם שלכם וחפשו שינויים חשודים. מכשירי ציתות מסוימים עשויים לדרוש גישה פיזית לטלפון שלכם.

שימו לב לרעשי רקע בשיחות. אם אתם שומעים רעשי רקע מוזרים או הדים במהלך שיחות טלפון, זה יכול להיות סימן להאזנת סתר. עם זאת, חשוב גם לשקול בעיות באיכות רשת או שיחות שעלולות לגרום לבעיות דומות.


משרד חקירות | גילוי האזנות סתר

פנו לעזרה מקצועית !  אם אתם חושדים שמצותתים לסמארטפון שלכם ואתם לא מצליחים לזהות או לפתור את הבעיה בעצמכם, פנו אל חוקר פרטי, איש מקצוע המתמחה באבטחת סייבר או פורנזיה דיגיטלית.

זכרו, הצעדים הללו אינם חסינים בפני תקלות, ואם אתם חושדים באמת ובתמים שמצותתים לסמארטפון שלכם, עדיף להיעזר באנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר.


משרד חקירות דיטקט מתמחה בבדיקת האזנה לטלפון | בדיקת האזנה לאיפון,  בדיקות האזנה לאנדרויד, בדיקות האזנה לכל סולגי הסמארטפון, בדיקות האזנה לסלולארי, בדיקת האזנה בבית ברכב ובמשרד.

צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך בדיקת האזנה, חשיפת בגידות, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר בישראל או בחול ועוד :

050-550-1024 📞


ככה תבדקו אם יש לכם מעקב והאזנה על הטלפון !

דילוג לתוכן