חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

בדיקת האזנה


בדיקת האזנת סתר | מהי
האזנת סתר?

המונח “האזנת סתר” משמש לעתים קרובות כדי להתייחס כמעט לכל סוג של האזנת סתר מכוונת, כולל יירוט של טלפונים סלולריים, משדרי רדיו (באגים), או מעקב אחר שאינו מורשה – למרות שאולי לא יהיו מעורבים חוטים בביצוע ההאזנה. הסיבה לכך היא שהחוקים המסדירים ציתות אלקטרונית מכונים לעתים קרובות “חוק האזנות סתר”, המסדיר את איסור היירוט של כל תקשורת חוטית, בעל פה ואלקטרונית.

“חוק האזנת סתר” אוסר על יירוט בלתי מורשה, ללא הסכמה.

כאשר חוק האזנת סתר הוחל, כל האזנת סתר אלקטרונית או יירוט תקשורת נעשתה בעיקר על ידי האזנות סתר “אמיתיות” כמו האזנה פיזית לקו טלפון. סוג זה של האזנה הוא עדיין איום משמעותי מאוד כיום למרות שקיימות צורות רבות אחרות של יירוט שיחות והאזנות סתר. האזנות סתר, כיום, התפתחו לצורות רבות ושונות, החל מהאזנות אנלוגיות מסורתיות ועד האזנות דיגיטליות, VOIP ונתונים, מתוחכמות יותר.

בדיקת האזנה

 

בדיקת האזנות – כיצד הן מבוצעות?

האם אתם מעוניינים בדרכים לאיתור מכשירי האזנה? ראשית עליכם לדעת אילו אותות אזהרה עשויים להצביע על קיום מכשירי האזנה בחדר במשרד או ברכב.

אפשרויות לביצוע האזנת סתר הן כיום רחבות כמו מבחר המוצרים בסופרמרקט המקומי שלכם. ניתן למקם האזנות סתר ובאגים במכוניות, בתוך הבית, ויש אפילו כאלה שניתן לשלוט בהם מרחוק.

כאשר מישהו מאזין לכם באופן יומיומי, אין אותות אזהרה גלויים, לכן אינכם יכולים באמת לדעת אם הטלפון הסלולרי שלכם מקולקל או אם יש מישהו שמאזין דרך GSM.

ניתן להתקין חלק מהמכשירים המשמשים להאזנות סתר בצורה חלקה מאוד, כך שאין אינדיקטורים ממבט ראשון לכך שמותקנת האזנה, ולכן יש צורך לבצע בדיקת האזנה באופן מקצועי על ידי בודק מוסמך בתחום נגד האזנות סתר. חיפוש באגים מקצועי על ידי מומחה לאיתור האזנות סתר הינה ההגנה האמינה היחידה. על ידי זיהוי של מכשירי האזנה, אתם מונעים דליפות ושימוש לרעה במידע סודי וחשוב שאינכם רוצים שיזלוג לאזנים בלתי מורשות.

 

אותות אזהרה שיעזרו בהחלטה על בדיקת האזנה

מידע סודי שלכם הפך לציבורי (ללא מקור ברור).
לאחרים יש ידע על מידע הנוגע לחיים הפרטיים והעסקיים שלכם.
הייתה חדירה למשרד או לביתכם (עם או בלי גניבה).
דלתות או חלונות מראים סימנים של ניסיון חדירה פנימה.
הפרעות מתרחשות במכשירים אלקטרוניים (זה יכול לאותת על יירוט רדיו).
הפרעת קליטה מתרחשת בזמן האזנה לרדיו או טלוויזיה.
הבחנתם באביזרי חשמל חדשים בביתכם, שקעים ומתגים, והטיח שמסביב ניזוק.
יש שינוי בנפח ובאיכות בחיבור הקווי של הטלפון.
אתם מרגישים שמישהו צופה בכם.
אתם מבחינים באנשים ובכלי רכב חשודים ליד הבית או מקום העבודה שלכם.


בדיקת האזנות – היכן
חוקר פרטי מקצועי יחפש האזנת סתר?

לקוחותינו שואלים לא פעם, היכן לחפש האזנת סתר, מהם מקומות המסתור הנפוצים ביותר וכיצד ניתן לאתר אותם ללא עזרה חיצונית ומקצועית.

לצערי, אין תשובה קלה. המפתח הוא לבצע בדיקת האזנות מקצועית ובמקביל לנסות להבין את כיוון מחשבתו של המתקין. מי הוא? האם קיימת סכנה פוטנציאלית מקבלן משנה, מתחרים, עובדים, או מישהו אחר? איזה סוג מידע הם היו מחפשים? האם המידע שלך שווה את המאמצים שלהם?

בדרך כלל, לפני בדיקת האזנות אנו מתייחסים לשני סוגים של האזנות סתר – חובבניות ומקצועיות.


האזנת סתר חובבנית

האזנת סתר מסוג זה היא הנפוצה ביותר כאשר מדברים על האזנות המבוצעות על ידי בני משפחה, מעסיקים במקום העבודה או אנשים עם תקציב מוגבל וחוסר ידע טכני. בדרך כלל הם משתמשים במוצרים מסחריים נפוצים הזמינים בחנויות אלקטרוניות מקוונות.

האזנות סתר אלו נמצאות בדרך כלל בפריטים המחוברים לחשמל. לעתים קרובות בכבל מאריך, במתאם או בכבל פיצול. היתרון הוא אספקת חשמל רציפה, ולכן היא לטווח ארוך.

     האזנת סתר באמצעות USB

     האזנת סתר בכבל מאריך, מתאם או בשקע חשמל

     האזנת סתר בעט ,שעונים, מחשבונים.

     האזנת סתר באמצעות כרטיס SIM וכו’.

     האזנת סתר למחשב

סוג נוסף של האזנות סתר מדרגה נמוכה יותר ניתן למצוא בציוד משרדי – עפרונות, מחשבונים, שעונים וכל מכשיר הדורש סוללות. האזנת סתר מהסוג הזה פחות מועילה, כי כאמור היא תלויה בחיי הסוללה. האזנת סתר זו תשמש במקרה של האזנות סתר קצרות טווח כאשר למתקין ההאזנה ישנה אפשרות גישה למכשיר ההאזנה ולהחליף סוללות במכשיר.

כאשר מחפשים האזנות סתר מסוג זה, אנו יכולים להסתמך על שימוש במכשירים ובפריטים בשימוש יומיומי. למרות זאת, איתור האזנת סתר עלול להיות מורכב הרבה יותר ולכן יש צורך כמעט תמיד בבודק מקצועי לבדיקת האזנות.


האזנת סתר מקצועית

שיטות מתוחכמות יותר של האזנת סתר מיושמות במקרה של תחרות בשוק או כאשר רוצים להשיג מידע בעל ערך גבוה. הפעולה כולה (כולל בחירת מכשיר האזנה ספציפי והתקנתו הדיסקרטית) מבוצעת בדרך כלל על ידי מתקין מקצועי של האזנות סתר, למרות שחשוב לציין כי זה לא חוקי להתקין האזנות סתר.

לאחר מכן מתקין ההאזנה עלול לפרוץ גם למשרדים מבלי להפעיל אזעקה או להשאיר סימני פריצה, מצלם את החלל הפנימי ומעריך אפשרויות לנקודות התקנת מכשירי ההאזנה. לאחר מכן מותקנת במקום האזנת סתר מותאמת, לעתים קרובות לתוך רהיטים, אלקטרוניקה (אזעקה, בקרת מיזוג אוויר, גלאי עשן), רצפות ותקרות מזויפות, טלפונים וכו’. האזנת סתר לקו קבוע יכולה להתבצע גם על ידי איתור המרכזייה בבניין.

שוב, הדבר תלוי באמצעים הכספיים ובמידת המקצועיות של המתקין.

כדי לענות על השאלה הראשונית – היכן לחפש האזנות סתר? אנחנו בעצם יכולים לומר שלאדם שאינו מנוסה יש סיכוי קטן מאוד למצוא האזנת סתר. זה סביר רק אם התקנת ההאזנה בוצעה בצורה חובבנית ורשלנית אשר מותקנים בצורה לא מתאימה וקלה לאיתור.


בדיקת האזנות סתר על ידי
משרד חקירות

האזנת סתר היא שיטה נפוצה ליירוט תקשורת שקיימת מאז שימש לראשונה חוט לשליחת הודעות באמצעות טלגרף. שיחות ותקשורת סודיות עוברות דרך חוטים בכל דקה בכל יום. כולם רגישים ליירוט. חלקם עשויים להיות פגיעים יותר מאחרים. תקשורת של ימינו מתנהלת לרוב על גבי כבלי סיבים אופטיים ועשויה להשתמש באותות דיגיטליים, אך גם אלה רגישים להברקות ויירוט.


חיווט טלפון אנלוגי מסורתי

תקשורת אנלוגית היא הקלה ביותר ליירוט. אפשר לעשות את זה עם כלים וטכניקות פשוטות, במקרים מסוימים רק גזירה של כבל וחיבור משדר פשוט עשויה להספיק כדי לאפשר האזנה לשיחות.

למרות שמערכות טלפון אנלוגיות פחות פופולריות כיום (רבות הוחלפו בציוד דיגיטלי מודרני יותר), הן עדיין נמצאות בשימוש נרחב בצורות רבות ויש לבדוק אותן בקפידה יחד עם המערכות הדיגיטליות המתוחכמות יותר. מערכות טלפונים דיגיטליים עשויות להשתמש גם בחיווט אנלוגי הן עבור חיבור חברת הטלפון והן עבור שלוחות מסוימות. טלפונים לשיחות ועידה פופולריים רבים ישתמשו בשלוחה אנלוגית כחלק ממערכת הטלפון הדיגיטלית. זה אומר שהחיווט מטלפון הוועידה כל הדרך חזרה לחדר המרכזייה יהיה אנלוגי וקל מאוד להאזנה.


בדיקת האזנות | חיווט מערכת טלפון מרכזיה

מערכות טלפונים אנלוגיים עדיין קיימות במשרדים ובתים רבים. הם עשויים אפילו להיות בני עשרים או שלושים שנה, ובכל זאת עובדים בסדר, כך שהמשתמשים לא מוצאים צורך להחליף אותם. במערכות אלו, כל שלוחה כמו גם קווי חברת הטלפונים חשופים ליירוט קל באמצעות מכשירי האזנה או משדרים פשוטים.


טלפונים דיגיטליים ומערכות מרכזיות היברידיות

מערכות מרכזיה דיגיטלית יצאו לשוק בשנות ה-90. הם הפכו פופולריים מאוד והוסיפו רמת קושי בכל הקשור להאזנות סתר. לא ניתן היה להאזין לאות הדיגיטלי משלוחת הטלפון על ידי מגברים פשוטים או מכשירי הקלטה. עם זאת, תוך שנים ספורות מהצגתם, הוצגו פתרונות לא יקרים שיכלו להמיר את האות הדיגיטלי כך שניתן יהיה להקליט אותו בקלות.


ניטור שיחות מערכת

“ייתכן שהשיחה שלכם תהיה במעקב לצורך אבטחת איכות…”

כל מערכות המרכזיות הגדולות מגיעות עם תכונה, שרבים אינם מודעים לה, הנקראת “ניטור שיחה ” או “תצפית שקטה”. תכונה זו נועדה לאפשר למנהל להאזין לשיחות בין מפעיל לשיחה חיצונית. תכונה זו מנוצלת בקלות לציתות שאינו מורשה.


VOIP ותקשורת רשת

האזנות סתר קיימות גם עבור מערכות VOIP ונתונים. ניתן להכניס מכשירים שונים לקו עם טלפונים ומחשבים כדי לאפשר האזנה ושליפת נתונים. ניתן לשחזר אותות נתונים מוקלטים כדי לשחזר את האודיו משיחות טלפון VOIP.

בבדיקת האזנות כאשר קיימות מערכות VOIP, יש לבצע בדיקה של ארונות נתונים ולוחות טלאים אם יש חשד לביצוע האזנות סתר מסוג זה.

כפי שהוזכר, במרכזיות המסורתיות לעיל, ניטור שיחה הוא גם תכונה במערכות VOIP. יכולת השטח הרחב של VOIP, להפעיל משתמשים ומנהלי מערכת על פני מיקומים רבים ושונים, יכולה לאפשר למישהו ליירט שיחות מעיר שונה לחלוטין.


בדיקת האזנות בטלפונים שולחנים

במסגרת בדיקת האזנה, יש לבדוק טלפונים שולחנים כדי לוודא שלא בוצעו שינויים במעגלים הפנימיים או בחיווט שלהם. שינויים פשוטים יכולים לאפשר למיקרופון של הטלפון לשלוח אודיו לחדר דרך החיווט שבו ניתן לקבל אותו במקום אחר בבניין. משדרים קטנים או מכשירי הקלטה יכולים גם להיות מוסתרים בתוך מעגל הטלפון.


כלים מקצועיים למטרת
גילוי האזנות סתר

כלים ובדיקות אופייניות המשמשות לזיהוי האזנות סתר כוללים:

ניתוח אודיו, בדיקת חוטים לכל אינדיקציה של אודיו בחדר.

מאפיינים חשמליים ואלקטרוניים, מתח, קיבולת ומאפיינים אחרים.

ציוד מתאים לבדיקת כבלים מוליכים הנבדקים כדי לחשוף האזנות סתר, חיבורים או חריגות אחרות.

כלי מעקב RF המאתרים אותות רדיו המשדרים החוצה.


משרד חקירות דיטקט מתמחה בבדיקת האזנה | בדיקת האזנת סתר, בדיקות האזנה בבית ברכב ובמשרד. לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך בדיקת האזנה, חשיפת בגידות, איסוף מודיעין עסקי
, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר בישראל או בחול ועוד :

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן