חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

גירושין


גירושין – איך עושים את זה


למי נתונה הסמכות המשפטית במקרה של גירושין?

גירושין

הסמכות של בתי הדין הרבניים בישראל לדון בענייני גירושין אינה בלעדית והיא מתקיימת במקביל למערכת בתי משפט אזרחיים לענייני משפחה, להם יש גם סמכות לדון בעניינים הקשורים לגירושין כגון מזונות, משמורת על הילדים, תביעות לחלוקת רכוש וכיו”ב. למרות שלשני הגופים סמכות לדון בענייני גירושין, כל אחד מהם מושתת על מערכת שונה, כאשר בית הדין הרבני פוסק בהתאם לדיני ההלכה ואילו בית המשפט האזרחי דן לפי חוקי המדינה. כך או כך, התביעה תידון היכן שהוגשה לראשונה. כלומר, אם אחד מבני הזוג הגיש את התביעה לגירושין בבית הדין הרבני כל תביעת הגירושין תידון בבית דין זה ולהיפך. בחירת הערכאה המשפטית צריכה להיבחר בהתאם למקרה הספציפי, כך לדוגמא אם הדירה רשומה על שם האישה, עדיף לה להגיש תביעה בבית דין רבני מכיוון שבית הדין הרבני לא בודק לעומק את נסיבות רכישת הדירה.


מה במקרה של גירושין בהסכמה?

לעיתים בני זוג מחליטים באופן הדדי לפתוח בהליך גירושין. למרות זאת, גם אם ההחלטה להתגרש מקובלת על שני הצדדים חשוב לשמור על האינטרסים האישיים של כל אחד ולדאוג שלכל אחד יהיה עורך דין משלו שידאג לנסח הסכם אישי. בנוסף, חשוב לערוך בדיקה מעמיקה של כל הנכסים שברשות בן הזוג על מנת שלא להיפגע כתוצאה ממידע חסר. הסכם גירושין, קצת כמו בעסקים, נערך תוך משא ומתן. לעיתים עדיף לא לחשוף את כל הקלפים עד שאתם יודעים על מה מוכן לוותר בן/בת הזוג.


מה קורה אם אחד הצדדים אינו מסכים לתהליך גירושין?

מקרה כזה הוא מאוד בעייתי, מכיוון שבמקרה ואחד מבני הזוג אינו מעוניין להתגרש, על בן/בת הזוג להוכיח כי יש לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל או האישה לתת גט. בגידה היא דוגמא לעילה כזו, אולם רק כאשר יש לבן או בת הזוג הוכחות חותכות


האם בגידה משפיעה על תהליך הגירושין?

יש הבדל בין ההתייחסות של בית המשפט האזרחי לבית הדין הרבני בענייני בגידה. בבית המשפט לענייני משפחה אין מייחסים משמעות לבגידה אלא לסכסוך באופן כללי על פי כללי המשפט האזרחיים. לעומת זאת, בית הדין הרבני כן נותן משקל לבגידה ויש לכך השפעה בעיקר בענייני רכוש וממון. לדוגמא, גבר שהוכיח שאשתו בגדה בו יהיה פטור מתשלום מזונות לאישה. לכן, במקרים רבים שבני זוג “נתפסים על חם” הצד הנבגד מעדיף לשמור זאת בסוד עד לרגע בו יוכלו לעשות במידע הזה שימוש לטובתם. חשוב להדגיש שבגידה אינה פוגעת בזכות הילדים למזונותיהם, ולא מונעת מהאישה את הזכות לתבוע מזונות בשמם. 

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן