D-Tect® in Israel
 
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו"ל בתחומי חקירות שונים כמודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. מנהל המשרד חוקר פרטי בעל ותק של למעלה  מ 25 שנות ניסיון ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה. פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024

משרד חקירות

צרו קשר - Contact Us

גרפולוגיה בחקירות

 

חדשות אתר דיטקט חקירות מפעילה צוות חוקרים פרטיים ובלשים מקצועיים, בעלי ניסיון רב שנים בתחום, המתמחים במגוון סוגי חקירות, חלקם בעלי יוצאי תפקידים ביטחוניים בזרועות הביטחון, ביחידות מובחרות בצה"ל ובמשטרה.

דיטקט חקירות פועלת באופן מקצועי, אמין ורב תחומי לקידום כל חקירה וביצועה באיכות הגבוהה ביותר, במסגרת התקציב שהוגדר, תוך עמידה בלוחות הזמנים באופן המוצלח ביותר.

 

מדוע לא לעקוב אחר בן או בת הזוג בעצמי?

פתרון זה אינו מומלץ מכמה סיבות. ראשית, על מנת לערוך מעקבים מבלי להתגלות עליכם להיות בעלי הכשרה כלשהי בתחום החקירות. אם ברצונכם להגיע לאמת חשוב מאוד שלא תתפסו באמצע. במקרה של בני זוג, הסיכון עוד יותר גבוה מכיוון שסביר להניח שבן הזוג מכיר את הרכב בו הנכם נוהגים וכמובן יכול לזהות אתכם בקלות גם אם הסתרתם את הפנים - על פי הבגדים שלכם, צורת ההליכה, הקול וכו'. שנית, כאשר הגרוע מכל מתאמת, הפגיעה היא עצומה. אנשים פגועים וכועסים מתקשים להשתלט על הכעס שלהם ועלולים לפגוע בבן הזוג שנתפס או בעצמם. בנוסף, המעורבות הרגשית הגבוהה גורמת לכך שהראיות לא יאספו בצורה מקצועית ואובייקטיבית , דבר אשר עלול לפגוע בהמשך, במידה והחלטתם לתבוע גירושין. לכן, במקרה של בגידה, מומלץ לפנות ל - משרד חקירות פרטיות בעל ניסיון אשר יערוך את החקירה עבורכם.

גרפולוגיה בחקירות גרפולוגיה משמשת ככלי אפקטיבי בעבודתו של חוקר פרטי בין אם מדובר בחקירת רקע כללית אודות מועמד לתפקיד רגיש ובין אם מדובר בגילוי מסמכים מזויפים.

 

מהי גרפולוגיה?

גרפולוגיה הינה ניתוח כתב יד ומהווה שיטה בדוקה, מהירה ומקצועית לנתח בני אדם, כמו כן ניתוח כתב יד מסייע בחקירות אודות זיופי מסמכים. ישנם מספר סוגי גרפולוגים מוכרים גרפולוג תעסוקתי אשר מתמקד בהכנת חוות דעת לחברות, מפעלים ולמעשה מנתח כתב יד של מועמדים לעבודה או עובדים פעילים. גרפולוג משפטי אשר עוסק בהשוואת מסמכים במטרה לאתר זיופים ומכהן לא פעם כעד בבית משפט, גרפולוג ייעוצי העוסק בהכוונה וייעוץ על ידי ניתוח כתב ידו של האדם.

 

מהי גרפולוגיה משפטית?

גרפולוגיה משפטית מבוססת על העובדה כי לכל אדם תכונות כתב המאפיינות אותו בדומה לטביעת אצבע. הסבירות כי אדם יכתוב בדיוק את אותו הדבר אחד לאחד, בכל הפעמים בהם הוא כותב נמוכה מאוד ולכן כיום כאשר מבקשים לבדוק ולנתח כתבי יד המשמשים כראייה משפטית נעזרים בגרפולוג משפטי. באמצעות גרפולוגיה ניתן לאתר זיופים (למשל זיוף חתימה כאשר שתי החתימות זהות ב100%) הגרפולוגיה המשפטית מוכרת מאוד בעולם המשפט ולא פעם שופטים ממנים גרפולוגים לחוות דעת ובדיקת מסמכים אשר נחשדים כמזויפים.

 

כיצד ניתן ללמוד על אדם באמצעות גרפולוגיה?
באמצעות ניתוח כתב היד ניתן לאתר נקודות חוזק וחולשה של המועמד הנבדק, להצביע על תכונות דומיננטיות חיוביות כמו שאפתנות, יחסי אנוש, מנהיגות, מוטיבציה ותכונות שליליות יותר כמו פחדנות, חוסר ביטחון, חוסר יכולת לעמוד בלחצים ועוד. ברוב המקרים נדרש המועמד לכתוב מסמך קצר באופן אינטואיטיבי ולאחר ניתוח המסמך יכול הגרפולוג לעמוד על תכונות ויכולות ולבדוק האם תכונות אילו תואמות את דרישות המשרה, או דרישות אחרות כמו למשל כאשר מבקשים לקבוע האם האדם שנבדק הינו אדם אמין, או אדם בעל נטייה לבצע דבר מרמה.

 

כיצד נעשית עבודת הגרפולוג?
הגרפולוג מנתח את כתב היד שברשותו באמצעות כלים כמו צילומי מעבדה, מיקרוסקופ וכמובן ניסיונו בתחום ומחפש אחר רמזים, שינויים, התנהלות כתב וכדומה. במידה והגרפולוג בודק מסמכים שנחשדו כמזויפים יחפש החוקר את השינויים הטבעיים המתרחשים בעת כתיבה ספונטאנית, במידה ומדובר בבדיקת יושר באמצעות גרפולוגיה, יחפש הגרפולוג עדויות בכתב אודות תכונות המאפיינות את האדם שנבדק.

 

כיצד החוקר הפרטי משתמש בגרפולוגיה?

החוקר הפרטי נעזר בגרפולוגיה במקרים שונים, בין היתר כאשר עליו לבצע חקירת רקע כללית אודות אדם מסוים למשל כאשר מדובר על בדיקת אדם שמועמד לתפקיד רגיש או למשל במקרים בהם ישנה גנבה במקום העבודה וחושדים כי זוהי עבודה פנימית, ועליו ללמוד על אופיו של האדם על מנת להבין האם הוא מסוגל לבצע את העברה. במקרים נוספים יכול החוקר הפרטי להיעזר בגרפולוגיה על מנת לבדוק זיוף חתימות ומסמכים. כל משרד חקירות עובד כיום בשיתוף עם גרפולוגים מסומכים אשר מסייעים לו במהלך עבודתו .