חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות הברחת נכסים


חוקר פרטי | חקירות הברחת נכסים

חקירות הברחת נכסים, וביצוע חקירות לחיפוש נכסים מוסתרים , מתבצעות על ידי חוקרים פרטיים לאיתור ולתפיסת נכסים שלא נחשפו, שחמקו מחיפושים קודמים, הוברחו או הוסתרו בכוונה תחילה.

היכולת של חייבים בדין להבריח נכסים ולהסתירם, יכולה למנוע ממך לגבות את המגיע לך כחוק על ידי  פסק דין שניתן לזכותך.

חקירות הברחת נכסים

הברחת נכסים והסתרתם עלולה לגרום לסיבוך ובירוקרטיה כאשר אתה יודע שלחייב יש נכסים אך אינך מסוגל לאתר אותם על מנת להטיל עיקול ולגבות את החוב המגיע לך.

 

הברחת נכסים | איתור נכסים מוסתרים?

חיפוש נכסים שהוברחו והוסתרו הוא הליך חקירה המלווה בדו”ח מסודר, כאשר חוקר פרטי מבצע חקירות כלכליות לצורך קביעת נכסיו של אדם או ארגון, לרבות חשבונות בנק, מכוניות, רכוש, עסקים, דברי אמנות, פוליסות ביטוח חיים עם מרכיב חיסכון, סימנים מסחריים, עתיקות ופטנטים, כאשר במהלך האיתור החוקר הפרטי פועל גם לחשיפת נכסים נסתרים.

אציין כי רוב החייבים אינם מסתירים ב”טעות” את נכסיהם, והסתרת או הברחת הנכסים מבוצעת בד”כ על מנת להימנע מתשלום חובותיהם.

חוקרים פרטיים המתמחים בחיפוש נכסים עובדים לעתים קרובות עבור עורכי דין ומשרדי עורכי דין. לאחר איתור הנכסים הם מצליבים מידע ומנתחים את ממצאיהם כדי לספק מידע מדויק ואמין לעורכי הדין ששכרו אותם. המומחיות שלהם דורשת מהם לעיתים, לשמש כעדים מומחים בבית המשפט.

בעת ביצוע חיפוש נכסים מוסתרים, חוקרים פרטיים יחפשו במספר מקורות נתונים על מנת לאמת את המידע. אם למשל הם חושדים שנכס עלול להימכר עקב פסק דין עתידי כנגד החייב הם עשויים לפנות אל החייב ולעגן עימו במסגרת חקירה סמויה, כי הוא אכן מתכנן למכור את הנכס וכך למנוע את מכירתו ע”י צו בית משפט.

 

איתור חשבונות בנק נסתרים

חשבונות בנק הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר של נכסים נסתרים. דפי בנק יכולים לחשוף היכן יש לחייב כספים ויכולים להוביל לגילוי נכסים נוספים של החייב כגון חשבונות במדינות זרות, חשבון השקעות במניות ועוד.

חייבים עלולים גם לעבוד מול לקוחות אשר ישתפו עימם פעולה וישלמו להם לחשבון נסתר במדינה אחרת, או במזומן, כך שהכספים הנכנסים לא יתגלו ע”י בדיקה במדינה בה החייב מתגורר.

בנוסף, חייבים עשויים ליצר הוצאות פיקטיביות בעסק שבבעלותם על מנת לייצר מצד שווא שהעסק שבבעלותם או שהם עצמם נמצאים בחובות כבדים ואין ביכולתם לשלם את חובם.

ליצור חשבוניות מזויפות ולשלוח אותן לחברה שאינה קיימת. הם משתמשים בשיטה זו כדי

 

הברחת נכסים  – נדל”ן

חייב לא ישר עלול לנסות להתחמק מחובות על ידי העברת בעלות על נכסי נדל”ן לבני משפחה או חברים. עיון במסמכים שנרשמו בגופים שונים כגון, טאבו ורשות מקרקעי ישראל, לרבות אתרים של רשויות המס המראים לעיתים מכירות של נכסים בשנים האחרונות יכול לקבוע מי הבעלים בפועל ומי הבעלים הקודם של נכס נדל”ן מסוים.

 

הברחת נכסים על ידי תשלום מס ביתר

חייב היודע שבתקופה הקרובה הוא עומד לחטוף פסק דין כנגדו, עלול לשלם מסים עודפים למס הכנסה. החייב נותן למס הכנסה שליטה על הכספים הללו וברגע שלמס הכנסה יש שליטה על הכספים, לא ניתן לתפוס אותם או לעקל אותם.

 

הברחת והסתרת כלי רכב

מכיוון שכלי רכב מועברים לעתים קרובות ולכן הם עלולים להיות קשים לאיתור, חייבים לעתים קרובות מנסים להסתיר את הנכסים הללו על ידי העברת בעלות לקרובים או חברים, הגשת שעבודים כוזבים על כלי הרכב, או יצירת מסמכי בעלות מזויפים.

 

הברחת נכסים על ידי העברת כספים לחברות ותאגידים

כאשר חייב מכניס נכסים לחברה או תאגיד, קשה לעיתים לקשור את הנכסים לחייב. עם זאת, רישומי החברה אינם סודיים, והציבור יכול לגשת אליהם דרך מסד הנתונים של משרד המשפטים של כל מדינה. אם אתם סבורים שחייב מסתיר נכסים בחברה, חשוב לפנות אל חוקר כלכלי המנוסה בחקירות מסוג זה על מנת לחקור לעומק את הבעלות על החברה.

בעת ביצוע חיפוש נכסים מוסתרים על ידי חוקר כלכלי מקצועי אשר מבצע חקירה כלכלית, אתם עשויים לגלות נכסים רבים ושונים. חלק מן הנכסים ניתן לאתר בקלות יחסית אך יש גם נכסים אשר קשה יותר לאתרם וגרוש זמן, מאמץ וחקירות על מנת לאתרם. חשוב לבצע חקירות כלכליות לאיתור נכסים עוד קודם להגשת תביעה משפטית כנגד חייבים. זה יעזור לכם למצוא נכסים נסתרים פוטנציאליים לפני שלחייב תהיה הזדמנות להסתיר אותם.

 

חקירות הרמת מסך

לעיתים קרובות חייבים ופושטי רגל מעבירים את הבעלות על עסק מצליח לבן משפחה על מנת להימנע מתשלום חובות.

באחד המקרים שחקרתי בעבר, חייב בעל חוב של מספר מיליוני שקלים לבנקים, העביר את העסק המצליח והמשגשג אשר היה בבעלותו, לאחיו. חקירות שונות שערכנו כלקוחות פוטנציאליים מול העסק המדובר, חשפו כי החייב הוא הרוח החיה בעסק, הוא סוגר את העסקאות השונות ובעצם הוא הבעלים בפועל של העסק. גם לקוחות שונים של העסק אשר התבקשו לתת “המלצה” על העסק הנ”ל ציינו כי הבעלים בפועל הוא החייב עצמו תוך שהם מספקים המלצה חמה עליו.

נתונים אלו אשר מצאנו בחקירתנו, לוו בהקלטות ותיעוד וידאו אשר הוצג בבית המשפט ובעקבות חקירה מוצלחת זו, בית המשפט קבע כי העסק הינו אכן בבעלות החייב, ולקוחותינו הצליחו לגבות מהעסק את מרבית החוב המגיע להם מהחייב.

 

זקוקים לייעוץ לפני התחלת חקירה בתחום הברחת נכסים? צריכים חוקר כלכלי ליבצוע חקירות כלכליות על חייב? עומדים בפני גירושין ושוקלים להפעיל חוקר פרטי בגידות?

חוקר פרטי ממשרד חקירות דיטקט, מבצע חקירות מקצועיות, במהירות וביעילות בצורה דיסקטית לחלוטין ובמחירים הוגנים !

פנו אלינו לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך חקירת הברחת נכסים, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר ועוד, כאשר אתם זקוקים לחקירה בארץ או בחול :

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן