חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

הונאה רומנטית


עוקץ ההונאות הרומנטיות

האם אי פעם חשבתם כי אדם אותו פגשתם לאחרונה, הוא פשוט “טוב מידי מכדי להיות אמיתי?

האם חלק מהדברים שהוא/היא מספרים לכם, לא נשמעים ממש הגיוניים?

האם אדם זה פנה  אליכם באתר הכרויות כלשהו, והחל להרעיף את אהבתו עליכם תוך פרק זמן קצר?

האם הוא סיפר לכם כי בתקופה זו הוא חי ועובד במדינה אחרת?

האם הוא סיפר לכם כי יש לו בעיה לפדות במדינה בה הוא חי כרגע את ההמחאות שלו או כול סיפור הזוי אחר?


אם עניתם בחיוב לאחת משאלות אלו, ייתכן מאוד שנפלתם כקרבן לנוכלות הנקראת “ההונאה הרומנטית.

ההונאה הרומנטית מסווה עצמה בואריאציות שונות ומשונות, להלן חלק מהן:


הונאת המשלוח הכפול

בזמננו, כאשר הליך ביצוע הזמנות באינטרנט הפך לפופולארי, נוכלים הסתגלו במהירות למצב דברים זה וניצלו אותו לתועלתם. חלק משיטות ההגנה של חנויות ובתי כלבו גדולים בהתמודדות יומיומית עם רכישת מוצרים באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים הינה לקבל כתובת עדכנית במדינה בה מבוצעת הרכישה ולשלוח את המשלוח לכתובת זו. הנוכל המעוניין להגן על זהותו, מבצע נוכלות זו  על ידי גיוס אנשים תמימים אשר יקבלו אליהם את החבילות אשר הוא רוכש באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים, ויעבירו את הסחורה אשר נרכשה, אל כתובתו הממוקמת  במדינה אחרת.


הונאת ידידות

בבילוי בחדרי צאט שונים באינטרנט, אזרחים תמימים “מגויסים” שלא בידיעתם לשמש כלי חשוב בנוכלות זו, במסווה של ידידות או אהבה חדשה.
לאחר שהנוכל ביסס את הידידות עם הקרבן התמים באמצעות האינטרנט ( חדרי צאט, אתרי הכרויות וכד.) הוא פונה אל ידידו החדש ומסביר לו כי על פי חוקי מדינתו, אין לו אפשרות לקבל  חבילות דואר במשלוח ישיר מארצות הברית ( לדוגמא ) למדינה בה הוא מתגורר, והחבילות צריכות לעבור דרך כתובת בארה”ב ורק משם יכולות להישלח בשנית אליו. הנוכל מבקש מ”ידידו החדש” רשות לשלוח מספר מוצרים אשר הוא רכש בארה”ב דרך האינטרנט אל כתובת הידיד ומבקש כי האחרון ישלח אליו למדינה בה הוא מתגורר את החבילות.הנוכל מציין כמובן כי עלות שילוח החבילות, תחול עליו.
ברגע שהידיד מסכים, מתחילות להגיע לכתובתו חבילות בקצב הולך ומתגבר, והוא שולח אותן אל כתובתו של הנוכל אשר כאמור מתגורר במדינה אחרת. הונאה זו נמשכת בדרך כלל מספר שבועות עד להגעת רשויות החוק והסוחרים המרומים לבית הקרבן, אשר מסבירים לו כי המשלוחים אשר התקבלו בביתו נרכשו באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים.


הונאת אהבה

שיטת גיוס הקרבן הינה די דומה לשיטה שתוארה מעלה. במקום להשתמש בידידות, הנוכל מפעיל את אמנות הפיתוי על הקרבן על מנת להשיג את שיתוף הפעולה שלו או שלה. הנוכל מצהיר על רגשותיו הרומנטיות ועשוי לעגן זאת גם במתנה קטנה אשר יישלח לקרבנו. לאחר שהקשר הרומנטי בוסס, מבקש הנוכל מאהובו/תו החדש/ה אישור לשימוש בכתובתם בארה”ב על מנת לשלוח לשם מספר רכישות שביצע דרך האינטרנט לאחרונה, תוך בקשה כי הקרבן יעביר מוצרים אלו לכתובתו אשר הינה כמעט תמיד במדינה אחרת.


הונאת כלה בהזמנה

הקרבן נחשף לפרסום של אישה  הגרה במדינה אחרת ומחפשת קשר רומנטי עם גבר המתגורר בארה”ב בישראל או בכול מקום רלוונטי אחר. גברים אשר מגיבים למודעה זו מקבלים דוא”ל מאישה אשר כאמור מצהירה על כוונותיה הרומנטיות אשר בדרך כלל  “מתפתחות במהירות רבה”. בשלב הבא האישה מספרת לקרבן כי היא מעוניינת להגיע ולפגוש בו בארצו אך אין לה כסף ואינה יודעת כיצד לטפל בכול הליך הניירת. בנקודה זו נכנסת לתמונה “סוכנות לשידוכים ” אשר מוכנה לטפל בכול נושא הניירת הנדרשת לביקור, תמורת סכום סמלי.
הקרבן שולח את הכסף הנדרש ונמסר לו כי האישה תגיע לארצו בתאריך מסוים זה או אחר, אך ממש לפני מועד הגעתה, הוא מקבל דוא”ל או שיחת טלפון דחופה המתארת בעיה אשר נוצרה ולפתרונה נדרש סכום כסף נוסף. ללא קשר באם הקרבן שולח עוד כסף או לא הוא לעולם אינו שומע יותר מהאישה או מ”סוכנות השידוכים”.

במקרה ויש לכם חשד כי נפלתם קרבן לעוקץ או הונאה מסוימת אנא פנו ל- דיטקט חקירות ולתחנת המשטרה הקרובה.


משרדינו עובד בצמידות עם משרד עורכי דין פלילי המתמחה בתיקי מרמה והונאה ומלווה את הלקוח אשר נפל קרבן למעשה הונאה, בכל נושא ההיבטים המשפטיים, הגשת התלונה ברשויות אכיפת החוק, תביעה אזרחית בניסיון להשבת הכספים שהוצאו במרמה ועוד.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן