חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

הונאות אינטרנטיות בעונות החגים

הבולשת הפדראלית (FBI) יצאה בתזכורת לקהל הרחב לפני עונת החגים לגבי הונאות ומרמה.
המטרה להזכיר לאנשים כי פושעים  ממשיכים ליצור דרכים חדשות לגנוב כסף ומידע אישי. הרמאים משתמשים בטכניקות רבות לרמות את הקורבנות הפוטנציאליים כולל מכירות פומביות מפוברקות, רכישת סחורה שנרכשה באמצעות כרטיס אשראי גנוב ומכירתה הלאה, מכירת כרטיסי מתנות (קופונים) מזויפים ועוד.


הונאה בתחום מכירות פומביות באתרים שונים 
 

קונים צריכים להיות זהירים ולא לספק מידע פיננסי ישירות למוכר באתרי אינטרנט שונים. הכוונה לאתרים הבנויים באופן מקצועי ונראים כחנות וירטואלית לכל דבר. בפועל אין למפרסם ההודעה את המוצרים המפורסמים בחנות והוא ישתמש בנתוני האשראי שתמסור לו  באמצעות הטלפון או האתר, לרכישות על חשבון הקרבן. ודאו היטב למי אתם מוסרים את פרטי האשראי שלכם, ברשת וגם בטלפון.

חלק מהמוכרים ברשת המציעים משלוח חינם או מחירים זולים משמעותית ממוצרים זהים בשוק, עלולים להיות נוכלים אשר כלל אינם מתכוונים לספק את המוצר ששילמתם עליו.

חשוב לבדוק בחריצות את דירוגו של המוכר באינטרנט ( ברוב האתרים יש דירוג למוכרים השונים המתארים את שביעות רצונם או חוסר שביעות הרצון של הקונים מהם ) , יחד עם מספר המכירות והתאריכים שבהם  פורסם המשוב. היזהרו ממוכרים  עם 100 אחוז משוב חיובי ובמיוחד אם  יש להם מספר נמוך של הודעות משוב אשר פורסמו סביב אותה השעה והתאריך.


הונאת כרטיס מתנה

היזהרו ברכישת כרטיסי מתנה ממודעות פרטיות ברשת האינטרנט, מאתרי מכירות פומביות או דרך מודעות מסווגות. אם אתם מעוניינים לרכוש כרטיס מתנה הדרך  הבטוחה ביותר הינה לרכוש אותו ישירות מהסוחר המשווק או בחנות קמעונאית מורשה. 


פישינג – דליית מידע

הזהרו מהודעות דואר אלקטרוני או הודעות טקסט אשר מציינות בעיה או שאלה בנוגע לחשבונות הכספיים שלכם. בהונאה זו, אתם מתבקשים להיכנס לקישור מסוים או להתקשר למספר שסופק בהודעה כדי לעדכן את חשבונכם או לתקן את הבעיה. הקישור למעשה מנתב את הפרטים לאתר אינטרנט מזויף אשר נראה לגיטימי אך בפועל  כל המידע האישי שתספקו כגון מספר חשבון, סיסמאות וכד.. יגנבו.

טיפים
הנה מספר טיפים אשר יעזרו במניעה מלהפוך לקורבן הונאה אלקטרונית הבא:

אל תגיבו כלל להודעות זבל בדואר אלקטרוני.

לא להקליק על קישורים בתוך דואר אלקטרוני הנראה כ”ספאם”.

היו זהירים בפתיחה דואר אלקטרוני אשר אינכם מכירים אשר מתיימר להכיל תמונות או קבצים מצורפים וכד. קבצים עשויים להכיל וירוסים. שונים ו”סוסים טרויאניים”.

הימנעו ממילוי טפסים הכלולים בהודעות דואר אלקטרוני המבקש פרטים אישיים.

תמיד להשוות את הקישור המופיע בדואר אלקטרוני המתיימר להפנותך לאתר מסוים עם הכתובת האינטרנטית של אותו אתר על מנת לוודאות שהדואר אכן הגיע מאתר זה.

לחילופין, עדיף להיכנס ישירות לאתר הרשמי של העסק המזוהה בדואר האלקטרוני, במקום דרך הקישור המופיע בדואר. אם הדואר האלקטרוני נראה כאחד שהגיע מחשבון הבנק שלכם, חברת כרטיסי האשראי, או חברה אחרת, צור קשר טלפוני עם החברה על  מנת לוודא כי דואר אלקטרוני זה הוא מקורי.

ראו גם מאמר מחפשים אהבה הונאות באינטרנט


גניבת מידע וכספים באמצעות השתלת קבצים זדוניים
 

בחודשים האחרונים ע”פ דיווח סוכנות החקירות הפדראלית FBI   דווחו מקרים רבים וגדילה משמעותית במקרי הונאה אלו התוקפים בעיקר עסקים קטנים ובינוניים, מוסדות שונים, בתי ספר וכד..

הקרבן מקבל דואר אלקטרוני ממוקד עבורו כאשר הודעת דואר זו  כוללת קובץ מצורף נגוע, או שהיא מכוונת  את הנמען לאתר נגוע. כאשר הנמען פותח את הקובץ המצורף או מבקר באתר, תוכנה זדונית מותקנת במחשב שלו – סוס טרויאני. התוכנה הזדונית מכילה לוגר מפתח – KEYLOGER   . תכנה זו פועלת באופן נסתר במחשב הקרבן, אוגרת נתונים חסויים, מעתיקה את כל ההקלדות וצילומי המסך של הקרבן ומעבירה את המידע בדוא”ל למבצע ההונאה. זמן קצר לאחר מכן משתמש הנוכל בפרטים שנגנבו לרכישות שונות, העברות כספיות מחשבון הקרבן לחשבון פיקטיבי שלו, וכד.

דיווחים נוספים שהגיעו על הונאה זו ציינו כי הנוכלים מבצעים פנייה אל מחפשי עבודה בארה”ב אשר פרסמו הודעה בגין חיפוש עבודה מהבית, באתרים מוכרים וידועים. אנשים אלו מקבלים פנייה ל”הצעת עבודה מהבית” אשר מהותה העברת כספים. הכספים אשר מועברים על ידי הנוכלים מחשבונות הקרבנות, עוברים לחשבונות לגיטימיים של מגויסים לעבודה מהבית אשר מקבלים הוראה להעביר מיידית כספים אלו אל גורמים מחוץ למדינה, ובעיקר למדינות מזרח אירופאיות,  באמצעות שירותי העברה כמו WESTERN UNION   וכד. 

האי מיילים הזדוניים הללו מכוונים בעיקר כלפי חברות קטנות המרבות להשתמש בשירותי העברת כספים מקוונים. כמו כן הקרבן מקבל דוא”ל, כביכול מארגונים מהם הוא נוהג לקבל דוא”ל באופן קבוע מה שהופך את הדוא”ל הזדוני לאמין יותר. להלן דוגמא להודעת דואר זדוני המכילה KEYLOGER : 

דוגמא לדוא”ל זדוני  
בדוגמא זו הדוא”ל הגיע כביכול ממיקרוסופט ומכיל עדכון קריטי לתכנת האאוטלוק אקספרס. הדוא”ל מפנה את הקרבן לאתר פיקטיבי ששייך כביכול למיקרוסופט ובעת הכניסה לאתר זה מושתלת במחשבו התכנה הזדונית.

הודעת פישינג

 
מהו בעצם –  KEYLOGER 
 

המושג סוס טרויאני הינו כינוי לתוכנה הנשלחת לקרבן דרך דוא”ל או בדרכים אחרות, וכשהוא פותח אותה במחשבו הוא בעצם פותח מעין פרצה שדרכה ניתן להיכנס למחשב שלו.

לכל תכנה זדונית המבצעת פרצה באבטחה יש את יכולותיה השונות. באמצעות הפרצה ניתן להחדיר KeyLogger, קובץ אשר אוסף את כל מה שהקרבן מקליד במחשבו לרבות צילומי מסך בפרקי זמן הנקבעים על ידי התוקף אשר יכול לראות ולשמור את כל ההקלדות שבוצעו במחשב הקרבן, וכך לגנוב ממנו שמות משתמש וסיסמאות דרכם הוא מתחבר בתוך הארגון או באתרים אחרים ( בנקים וכד. ) וכך להגיע לדברים סודיים. 

חשוב לכל הלקוחות המשתמשים בשירותי בנקאות מכוונת ליצור קשר עם מחלקת האבטחה של הבנק שלהם על מנת לבדוק כיצד יוכלו להשתמש ביעילות בכל אמצעי האבטחה שמערכת הבנק מציעה.

הגנה על המחשב מפני תוכנות זדוניות היא פעילות מתמשכת, ובמינימום על המחשב צריכה להיות מותקנת באופן קבוע תכנת אנטיוירוס, תכנת חומת אש,, ותוכנה לאיתור SPYWARE   –( תכנות ריגול זדוניות ). 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

 

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

דילוג לתוכן