חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

היזהרו מכייסים


בצרפת יש רחוב מפורסם אשר ידוע בכמות הכיוסים והגניבות הרבות שבו. בנקודות שונות ברחוב מוצבים שלטים “היזהרו מכייסים”. האדם הנורמאלי בודק באופן בלתי מודע האם ארנקו נמצא עדיין עמו ובשלב זה כייס מיומן הנמצא בסביבה יודע באיזה כיס בדיוק נמצא הארנק “ועבודתו” קלה יותר.

במאמר זה נדבר על האמצעים העומדים לרשותך לביצוע, באופן מיידי, אם נפלת קרבן לכיוס בארץ או במדינה אחרת בעולם.

בדרך כלל האמרה : “כשצריך שוטר הוא לא נמצא לעולם בסביבה” הינה נכונה ובעיקר בערים הגדולות בהן גם הדיווח שלך למשטרה לאחר שכויסת, התיק שלך נגנב וכד.. יקבל עדיפות משנית. במידה ותעסיק משרד חקירות או חוקר פרטי בניסיון לאתר את הדברים שנגנבו או את הכייס,  יעבור ע”פ רוב זמן קריטי בו הראיות ייעלמו וקשה יהיה אם לא בלתי אפשרי, ברוב המקרים, להגיע לתוצאות כלשהן.

ניקח את הסצנה הבאה: אתה מטייל להנאתך בקניון או במקום הומה אדם אחר ולפתע נתקלת בך גברת נחמדה או אדם מבוגר וחביב. הם עשויים גם להתנצל על ההיתקלות הפתאומית. יתכן מאוד שממש ברגע זה כייסו אותך ומוטב שתבדוק מיידית אם ארנקך עודו בכיסך, אם שעונך עדיין נמצא על פרק ידך והאם פריטים בעלי ערך נוספים שהיו על גופך, עדיין נמצאים ברשותך.

אם כויסת כאשר אתה נמצא במקום הומה אדם כמו חנות גדולה קניון או שוק, הבט מייד סביבך. זה אשר כייס אותך יפסע בשלב זה במהירות הרחק מהאזור.  נסה לזכור כיצד הוא נראה ושנן פרטי לבושו תיאורו הכללי אופן דיבורו (מבטא) וכד.

בדרך כלל, הפעולה הבאה של הכייס תהיה להעביר את הגניבה במהירות לשותף סמוי. אם תהייה מהיר מספיק אולי תצליח לראות אדם נוסף אשר “מתחכך” בכייס שלך,  בשלב שהוא מעביר אליו במהירות ותוך כדי הליכה, את ארנקך או פריט יקר ערך אחר. נסה לזכור את כל הפרטים החזותיים האפשריים אודות אותו “שותף”.

השלב הבא אשר הוא השלב החשוב ביותר הינו לבצע החלטה מהירה. יש 3 אפשרויות בהן תוכל לבחור כאשר כל אחר מהן דורשת פעולה מצידך.  האפשרות הגרועה ביותר היא לא לעשות דבר.

1.אתה יכול לגשת במהירות אל האדם אשר כייס אותך ולהתעמת עמו מילולית. יש עדיפות רבה להזעיק קציני ביטחון מחנות סמוכה לעזרה.  בכל אופן יש לזכור כי יתכן והפריט שנגנב ממך הועבר כבר לצד שלישי וכך אתה נמצא במצב של “מילה שלך כנגד שלו” ללא הוכחות. למרות זאת ועקב העובדה כי כייסי ארנקים נוהגים לעבוד ע”פ רוב לבדם, יתכן והחפץ הגנוב ימצא עדיין על גוף הכייס, בייחוד אם לא ראית העברה המתבצעת לשותף נוסף.

2.האפשרות השנייה היא ליצור סצנה קולנית ולצעוק ברחבי הקניון/שוק/חנות כי כויסת ולהצביע על האדם אשר כייס אותך. אתה  תקבל ע”פ רוב עזרה מהאנשים הנמצאים באזור.

3.אם ביצוע סצנה קולנית היא מביכה עבורך,  אז לכל הפחות בקש ממוכרן באחת החנויות הקרובות ליצור קשר מיידי עם קציני ביטחון במקום.  אל תהיה מנומס בשלב זה ותמתין לסיום עיסוקו הנוכחי של המוכרן, עמוד על כך שתזעיק מיידית את קציני הביטחון מכיוון שאלמנט הזמן הוא קריטי. הרבה חנויות מעסיקים קציני ביטחון סמויים (בעיקר באירופה וארה”ב) , יתכן שאחד מהם עומד לצידך כאשר אתה מציג את בקשתך וכך תקבל עזרה מיידית.

 בכל מקרה העבר לקציני הביטחון את התיאור המדויק של האדם אשר נראה לך כי כייס אותך. להרבה קניונים ישנם מערכות טלוויזיה משוכללות במעגל סגור ובשחזור אחורנית יתכן ותמונתו של הכייס תופיע במצלמות הטלוויזיה ומכאן הדרך לתפיסתו קלה יותר, בייחוד אם הוא בעל עבר פלילי ומוכר לרשויות החוק.

הערה:
רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ כלשהו  ו/או כתחליף לייעוץ מקצועי. הנוקט באחת מן הפעילויות המפורטות לעיל עושה זאת על אחריותו הפרטית בלבד. אנו ממליצים בכל מקרה של חשד לכיוס או גניבה, לערב את כוחות הביטחון שבמקום ולא להסתכן ולפעול מול הגנב/כייס באופן עצמאי. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן