חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

יתרונות מול חסרונות בהעסקת חוקר פרטי


העסקת חוקר פרטי יתרונות מול חסרונות

 

מהם הסיכונים בהעסקת חוקר פרטי ? לעתים קרובות פונים אלינו לקוחות כדי לשאול על היתרונות של ביצוע חקירה באופן עצמאי לעומת העסקת חוקר פרטי מקצועי.

כדי לענות על השאלות הללו, ננסה להסביר כמה מהבעיות שנתקלנו בהן במהלך השנים, וכדי לתת לכם ראייה הוגנת ומאוזנת, הוספנו גם כמה יתרונות – כי חוקרים פרטיים יכולים להיות מועילים במצבים רבים.

כבעלים של משרד חקירות הפועל למעלה מ 30 שנה ומבצע חקירות פשוטות ומורכבות בארץ ובמדינות רבות בעולם בעזרת חוקרים פרטיים מקצועיים, אנו יודעים כמה עבודה מושקעת בביצוע העבודה כמו שצריך.

 

מתי כדאי לשכור חוקר פרטי ?

אם ברצונכם לבצע צילום סטטי או הקלטה סמויה של בן הזוג שלכם, לעיתים ציוד צילום והקלטה שתרכשו בעצמכם עשוי להיות אופציה סבירה, בעיקר אם אתם מודעים לחוקי האזנות סתר ולחוקי הגנת הפרטיות. מצד שני, אם אתם זקוקים למידע ספציפי ומפורט עבור גירושין, פסיקת משמורת ילדים, חשד להונאה, או אם אתם חושב שאתם תחת מעקב, אז שימוש בחוקר פרטי יכול להיות מועיל.


כמה סיבות נפוצות אחרות לשכירת חוקר פרטי כוללות:

איתור נכסים ורכוש גנובים

איתור נעדרים | איתור חייבים

ביצוע חקירות רקע

ביצוע מעקבים

חשיפת בגידות

חקירות כלכליות | חקירה כלכלית

איסוף ראיות

קבלת מידע רקע על מישהו

 

סיכונים בהעסקת חוקר פרטי שאינו מקצועי ?

לחוקרים פרטיים אין אותן הרשאות כמו לאכיפת החוק. למעשה, הם פועלים על אותו קו חוק כמוכם.

לחוקרים פרטיים שאינם מקצועיים לא יהיה אכפת מהקו הזה והם ייקחו סיכונים מיותרים שעלולים להיות בלתי חוקיים ולסבך אותכם בהמשך.

יש הרבה דברים שיכולים להשתבש כשאתה שוכר חוקר פרטי שאינו מקצועי ואינו רשוי.


הנה כמה מהסיכונים שאתם צריכים להיות מודעים אליהם.

 

העסקת חוקר ללא בדיקה מקדימה

במידה ותבחרו חוקר פרטי מהאינטרנט ללא בדיקה מי הוא בדיוק וקבלת חוות דעת על עבודתו, אתם עלולים להעסיק חוקר מפוקפק אשר עלול לעבור על החוקים.

העסקת חוקר במדינה זרה

במידה ואתם זקוקים לעבודה במדינה שאינה ישראל, חשוב לדעת כי החוקים משתנים ממדינה למדינה, ואתם צריכים לשכור חוקר אשר יש לו את הרישיון המתאים לעבוד באותה במדינה.

חוקר לא מקצועי

אתם עלולים לשכור חוקר אשר לא יספק תמונות או סרטוני וידאו ולעיתים גם לא דוחות חקירה. כך תשלמו הרבה ובסופו של דבר לא יהיו בידכם ראיות להצגה בבית המשפט בבוא העת.

חוקר המבצע עבירות פליליות

חוקרים פרטיים צועדים על קו דק במסגרת חקירתם. לעיתים הקו בין חקירה חוקית לחקירה שמבוצעת תוך ביצוע עבירה פלילית הינו דק. לדוגמא, חוקר פרטי עלול במסגרת חקירתו  להסיג גבול לרכוש אישי כאשר ההשלכות המשפטיות של הסגת גבול יכולות להיות די חמורות, וכלקוחות, גם אתם עלולים להיות אחראים.

חוקר ללא רשיון משרד המשפטים

אם שכרתם חוקר פרטי ללא רישיון, חשוב לדעת כי כל הוכחה שהחוקר מצא תושג באופן לא חוקי, והיא עלולה לא להיות קבילה בבית המשפט.


אז איך מוצאים חוקר פרטי מורשה ומקצועי ?

בדרך הטובה ביותר הינה דרך המלצות או בדיקת ביקורות וחוות דעת שקיבל משרד החקירות אותו אתם רוצים להעסיק.

דבר נוסף הינו בדיקה עם מנהל המשרד האם המשרד מחזיק ברישיון משרד המשפטים לניהול משרד חקירות והאם חוקרים פרטיים שיבצעו את החקירות מחזיקים ברישיון חוקר פרטי כחוק.

 

האם חוקרים פרטיים הם יקרים ?

ניתן להסתכל על שאלה זו בכמה צורות. אכן, עלות העסקת חוקר פרטי היא לא זולה במיוחד וחוקרים פרטיים מנוסים ואמינים יגבו בין 300 – 500 ₪ לשעת חקירה וכ 400-600 ₪ לשעת מעקב עבור צוות עוקבים.

מצד שני המונח “הזול יוצא יקר” מתאים ביותר לתחום החקירות הפרטיות. חוקר פרטי זול עלול לעלות לכם בסופו של דבר ביוקר רב, ולעיתים אם שכרתם חוקר שאינו מקצועי ומנוסה הוא עלול “הרוס” את החקירה באופן שקשה מאוד יהיה להשיג ראיות מאוחר יותר.

צריך להסתכל על עלות העסקת חוקר פרטי כהשקעה ולא כהוצאה כאשר אתם צריכים לשקול את האפשרויות שלכם ולהחליט אם ההחזר על ההשקעה שלך שווה את זה.

חוקר פרטי מקצועי יוכל  להעריך עלות וזמן לסיום החקירה שלכם עוד לפני התחלתה, כול עוד תמסרו להם בכנות את כל המידע שאתם יודעים.

 

למה לא לשכור חוקר לא מקצועי ?

אם תחליטו ללכת על חוקר פרטי זול תוך שאתם מתפשרים על מקצועיות, אתם עשויים לשלם סכום נמוך יותר אך בדרך כלל לא תפיקו הוכחות ראויות, גם אם יש לחוקר הפרטי כוונות טובות. במקרים מסוימים, החוקר עלול להשיג ראיות שלא כדין, ואתה לא רוצה לעשות זאת בשום פעולה משפטית.

מצד שני, חוקרים פרטיים יודעים לחפש ראיות ולתעד הוכחות וראיות כראוי. יש להם אנשי קשר ומשאבים שהם יכולים לפנות אליהם כדי לקבל מידע ספציפי.

 

למה חשוב לבחור חוקר פרטי מומלץ ?

חוקרים מסוימים מוצאים ששמירה על פרופיל נמוך מסייעת לחקירות שלהם, אבל זה עלול לגרום לכך שאתה, כלקוח, מתקשה ליצור איתם קשר.

חוקרים פרטיים עשויים לעבוד על מספר משימות בו-זמנית, דבר שיעכב את תוצאות החקירה שלך.

הם יכולים ל”נפח” את שעות החיוב שלהם, ואתם לא תוכלו לדעת. הם עלולים לבצע מעקב בן 5 שעות ולחייב אתכם על 8 שעות. קשה יהיה לכם  לעקוב אחרי זה.

חוקר פרטי שאינו מנוסה עלול לאסוף הראיות שלא יהיו קבילות בבית המשפט היות וחקירות פרטיות צריכות להיעשות תוך התחשבות בחוקי המדינה. חוקרים פרטיים אמינים יידעו מתי הם חורגים מהקו החוקי לאסוף ראיות וידעו לא לחצות אותו.

בחקירות הונאה או חקירות כלכליות לאיתור רכוש מוברח, חשוב לוודא שהחוקר הפרטי אותו שכרתם מספק את הראיות האמתיות והנכונות עם תיעוד מסודר על מנת שלא יתברר בבוא היום בבית המשפט כי המידע שמסר לכם הוא שגוי ואינו נכון.

 

יתרונות בהעסקת חוקר פרטי מקצועי

הנקודות להלן מיועדות לחוקרים שהם מנוסים, מורשים וטובים בעבודתם.

חוקר פרטי מקצועי יודע להשתמש בציוד הקלטה וצילום מקצועי וידע לספק סרטי וידאו ותמונות לתמוך בחקירותיו.

כאשר חוקרים מקצועיים וטובים יערכו חקירה, הלקוחות שלהם יקצרו את הפירות.

לחוקר פרטי טוב יש תשומת לב מצוינת לפרטים, והוא מדויק בכל הנוגע לאיסוף ותיעוד הוכחות.

חוקרים פרטיים עשויים להיות מיומנים בחקירות סייבר, חקירות רקע ופרופיל, מציאת נכסים נסתרים, חשיפת בגידות ומעקבים בתיקי גירושין, ועוד.

חוקר פרטי מיומן יתריע בפניכם על סיכונים משפטיים שונים הכרוכים בביצוע חקירה כזו או אחרת ופעולות משפטיות אפשריות.

 

חוקרים פרטיים עובדים עם רשויות אכיפת החוק

לחוקר פרטי מנוסה יש בדרך כלל קשרים טובים עם גורמי אכיפת החוק, והוא יכול לפנות לאנשי הקשר שלו לקבלת טיפים ומידע.

אם חוקרים פרטיים מוצאים ראיות לפעילות בלתי חוקית, הם יכולים להתקשר לאנשי הקשר שלהם כדי לעצור את העבריין ולהציג למשטרה את הראיות שאספו. מערכת היחסים הזו ועבודת הצוות מספקים גיבוי חזק בתיקי בית משפט, ולכם כלקוחות יש הרבה יותר סיכוי לקבל את התוצאות הרצויות כאשר החוקר הפרטי שלכם עובד לצד אכיפת החוק.

 

חוקרים פרטים מבצעים בדיקות רקע

בדיקות רקע ומעקב אחר אנשים אולי נשמעים לא חוקיים, אבל זה חוקי לחלוטין לחוקר פרטי לעשות בדיקות רקע מעמיקות על אנשים ברוב המדינות. יש להם גישה לאתרי אינטרנט מבוססי מנויים כדי לחפור פנימה ולגלות מידע רב על אובייקט החקירה.

הם גם מיומנים בחיפוש אחר פרופילים במדיה חברתית ופעילות מקוונת ציבורית. אם יש סוד שמישהו מנסה להסתיר ויש ראיות לסוד זה באינטרנט, חוקר פרטי המבצע חקירות סייבר ימצא אותו.

 

תזכו לשקט נפשי !

במידה ואתם שוכרים חוקר פרטי מומלץ מקצועי ומנוסה, יהיה לכם שקט נפשי שמישהו ביצע את העבודה כמו שצריך, גם אם הוא לא מצא ראיות.

אפילו החוקר הפרטי הטוב ביותר לא יוכל למצוא ראיות שאינן קיימות, ולפעמים, זה המצב.

אולי אתם חושדים בבגידה של בני זוגכם, אבל חשדות אלו עלולים להיות מופרכים לחלוטין.

כשאתם שוכרים חוקר פרטי מעולה שמקדיש זמן הגון למשימה שלכם ועדיין לא מוצא כלום, אולי הגיע הזמן להסיק שטעיתם.

במקרים רבים, זה יכול לעזור. חשדות של בני זוג בוגדים, שותפים עסקיים בוגדים, חשדות לנכסים נסתרים – החשדות מלווים בסערה רגשית רבה. לדעת בוודאות שטעית יכול להציל אותך מזה.

 

דברים שצריך לבדוק כשמזמינים חוקר פרטי :

לפני שתתחיל לחפש חוקר פרטי רשמו את הסיבות שלכם לשכירתו ומה אתם מקווים להפיק ממנו.

חשבו כמה כסף אתם מוכנים להשקיע על העסקת חוקר. אם אתם יכולים להרשות שאת לעצמכם, עשו זאת.

כשאתם מחפשים חוקר פרטי, מצאו מישהו עם ביקורות טובות ומוצקות ובדקו את הרישיון שלו.

שוחחו עם החוקר באופן אישי ושאלו אותם שאלות לגבי משך זמן החקירות שלהם בדרך כלל, אילו תהליכים מבוצעים, חוקיות החקירה וכדומה.

בקשו מהם להסביר מה קורה אם הם מוצאים ראיות, וכיצד תוכלו להשתמש בראיות שהם מצאו.

שאלת שאלות אלו בשלב מוקדם תעזור לכם למצוא חוקר אמין. חוקר אמין צריך להיות מסוגל לענות על הכל בלי בעיות. העלויות של שכירת חוקר פרטי הן גבוהות, אבל אם אתם מוצאים אחד ממש טוב, אז זה בהחלט שווה את הזמן שלכם.

הקפידו לבצע את החיפוש והבירור שלכם כראוי.

 

כמה שאלות נפוצות:    

האם אתה יכול לתבוע מישהו על שכירת חוקר פרטי ?


התשובה הקצרה היא לא; אתה לא יכול. חוקרים פרטיים רשאים לבצע חקירות ובדיקות רקע. מותר להם לראיין את החברים והמשפחה שלכם, ולמרות שהם לא יכולים להסיג גבול אל הנכס שלכם, הם יכולים לעשות דברים כמו לעבור בפח שלכם ברגע שהעברתם אותו מהנכס שלכם לרשות הרבים לדוגמא, לצלם אותכם ברשות הרבים וכדומה. אם לחוקר הפרטי יש רישיון כחוק והוא מבצע את עבודתו כחוק, אינך יכול לתבוע אותם.

האם העסקת חוקר פרטי נחשבת להטרדה ?

הפעלת חוקר פרטי זה לא הטרדת אובייקט החקירה, גם אם תפקידו לעקוב אחר מישהו ולדבר עם עמיתיו וחבריו. שוב, כל עוד החוקר הוא בעל רישיון ואינו עובר על החוק הנהוג במדינה בה מבוצעת החקירה.

האם דוחות החקירה הינם קבילים בבית המשפט ?

כאשר מעסקים חוקר פרטי מורשה ומפוקח על ידי משרד המשפטים, הפועל באמצעות משרד חקירות המחזיק ברישיון לניהול משרד חקירות ממשרד המשפטים, תוצרי החקירה בעיקר אם נאספו כחוק וללא פגיעה בהגנת הפרטיות יהיו קבילים בבית המשפט.

חוקר פרטי דחוף | בלש פרטי דחוף

זקוקים לייעוץ לפני התחלת חקירה ? צריכים חוקר פרטי לביצוע צוו מעצר או הוכחת  בגידות ?

חוקר פרטי ממשרד חקירות דיטקט, מבצע חקירות דחופות 24/7.

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך חשיפת בגידות, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר ועוד, כאשר אתם זקוקים לחקירה  בישראל או בחו”ל :

050-550-1024 📞

דילוג לתוכן