חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

זהירות - הונאות אשראי


הונאות כרטיסי אשראי | חוקר פרטי מספק טיפים להתגוננות

קיבלתם הודעה חשודה או דוא”ל מוזר אשר מבקש את פרטי האשראי שלכם? חשוב לדעת כי ניסיונות להונאת בכרטיסי אשראי מתבצעות 24/7 ברחבי העולם.

להלן מספר כללים אשר יעזרו לכם להתגונן ולהימנע מנזק פיננסי.

הגבילו עסקאות מסוימות בכרטיס – כדאי לדעת שבאפליקציה של כרטיסי האשראי השונים תוכלו להגן על עצמכם על ידי בחירה האם ברצונכם להגביל את האפשרות לבצע עסקאות מסוימות, כמו עסקאות חוץ, שיחות טלפון או עסקאות מקוונות.

עקבו אחר ההודעות שאתם מקבלים – כדאי לקרוא את ההודעות שאתם מקבלים מחברות האשראי שלכם ושימו לב לנתונים המופיעים בהן. אם קיבלתם הודעה שסוחר ביצע עסקה בסכום מסוים, ואינכם מכירים את פרטי העסקה, עלייכם לדווח על כך מיד למוקד החברת האשראי.

אל תמסרו פרטים רגישים לאף גורם, במיוחד פרטים אישיים כגון קוד אישי של כרטיסכם או הקוד החד-פעמי שתקבלו לזיהוי ואימות. חשוב לדעת שלעולם לא תתבקשו למסור את הנתונים הללו בטלפון לחברת אשראי, משטרה, בנק או כל גורם אחר.

הונאות אשראי


זיהוי עסקאות חשודות על ידי חוקרים פרטים של מוסדות פיננסים

כלי בקרה לומדים את דפוסי הפעילות של כל לקוח וגם של הרמאים. ברגע שהמערכת מזהה פעילות חשודה כהונאה, צצה התראה מהבקר לאיתור ומניעת הונאה הבודקת מה בדיוק קרה ומדוע התרחשה ההתראה.

למשל, האם סכום העסקה שונה מסכום העסקאות הרגיל של הלקוח? האם שיעורי הרכישה אינם עולים בקנה אחד עם דפוסי הרכישה הרגילים של הלקוחות? האם זה סוג של רכישה יוצא דופן?

המערכת מבוססת על כמויות גדולות של נתונים ועיבודה לוקח פחות משנייה. בסופו של תהליך מזורז, המערכת תחליט אם לדחות את העסקה בזמן אמת, או לאשר אותה ולהעביר אותה לבדיקה אנושית.

כאשר מתגלה פעילות חריגה בכרטיס אשראי, במקרים מסוימים חברות האשראי עשויות ליצור קשר טלפוני עם בעל הכרטיס כדי לנסות לוודא מולו האם העסקה בוצעה על ידו. במקרים אחרים נשלחת הודעת טקסט אינטראקטיבית המאפשרת לבעל הכרטיס להגיב ולעדכן האם זו העסקה שביצע. במידת הצורך, תוכלו לסמן אילו עסקאות לא בוצעו על ידכם ולקבל עזרה בהנפקת כרטיס חדש.

 

הזמנות אונליין באופן בטוח

חגי הקניות בעולם הפכו למסורת בשנים האחרונות, במיוחד בכל הקשור לקניות באינטרנט – יום הרווקים הסיני, הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי. לכל האתרים הבינלאומיים וגם לאתרים הישראלים יש מכירות אטרקטיביות וזו הזדמנות עבור רבים מאיתנו לבדוק מה כדאי לקנות ומה לא.

אבל לצערנו, חגי הקניות הם גם זמן מצוין להונאות ולגניבת כרטיסי אשראי. ההונאות מתגברות מדי חודש נובמבר בד”כ וכמובן שאף אחד מאיתנו לא רוצה ליפול בהן.


זהירות נדרשת – הזמנות באינטרנט

לפני שאתם מנצלים את חופשת הקניות, הנה כמה כללים בסיסיים שיעזרו לכם לבצע קניות מקוונות בצורה בטוחה יותר.

בצעו עסקאות רק באתרים מאושרים, תוך שאתם נכנסים באופן יזום לאתר, ולא ללחוץ על מודעות לא מוכרות כדי לרכוש פריטים מקישורים שהתקבלו בטלפון או בדוא”ל.

בדקו לפני הקנייה האם כתובת החברה, מספר הטלפון, התקנון ומדיניות הפרטיות מוזכרים באתר ולא רק  בקישור שקיבלתם ? בנוסף, מומלץ לבדוק האם האתר חדש לגמרי או בעל ניסיון בשוק והאם חוות דעת על העסק פורסמו באינטרנט.

קודים הינם דבר סודי מאוד. על מנת לבצע עסקאות באתרים שונים, חברות האשראי ישלחו לכם לעיתים קודים. ניתן להזין קוד זה רק במקום המצוין בחלון שנפתח בעת ביצוע עסקה. אין למסור קוד זה או כל קוד מזהה אחר לאיש בשום אופן, גם לא לחברה למטרות כאלו או אחרות. חברת האשראי לעולם לא תבקש מכם את הקוד. במידה ומישהו מבקש זאת מכם סימן שאתם נמצאים תחת ניסיון לעוקץ ומרמה.

לעיתים רמאים יוצרים קשר עם אנשים באמצעות שיחות טלפון המתחזות למספרי טלפון של גופים פיננסיים או מתיימרים להיות נציגים של בנקים, חברות אשראי, רשויות מס, משטרה וכו’.  במהלך השיחה הם טוענים שעליכם לספק להם קוד על מנת שיוכלו לוודא שאתם אכן הבעלים של הכרטיס, או על מנת לחסום את הכרטיס עקב הונאה בכרטיס.

חשוב לדעת שאין לתת את הקוד שקיבלתם לשום גורם, גם לא למישהו המציג עצמו מחברת האשראי, הבנק או המשטרה.

את הקוד יש להזין רק באתר חברת האשראי, בקישור שקיבלתם לנייד ורק בתנאי שאתם מזהים כי הקוד הינו עבור העסקה שביצעתם.

 

היזהרו מפרסומות פיקטיביות

חגי קניות הם גם הזמן שבו מתפרסמות מודעות מפתות ברשתות החברתיות. פרסומות אלו עלולות להיות פיקטיביות לחלוטין, ושאינן שייכות לעסק אמיתי.

הן פורסמו על ידי נוכלים שמטרתם היחידה היא לשכנע את הלקוח להזין את כרטיס האשראי והנתונים האישיים שלו, ובאמצעותם הם מתכוננים לבצע הונאה. דוגמא לעסק בתחום מסוים המציע את מרכולתו במחירים נמוכים הרבה יותר ממחירי השוק.

לקוחות אשר מגיבים למודעה מפתה זו, נדרשו להכניס את פרטי האשראי והפרטים האישיים שלהם, ובהמשך קיבלו הודעה בוואטסאפ בה צוין כי על מנת לזהות אותם הם מתבקשים להזין את הקוד שיקבלו מחברת האשראי ב-SMS.

מה שקרה בפועל הוא שאותם עבריינים ביצעו עסקאות באמצעות פרטי הכרטיס שהוזנו על ידי הלקוחות, וכאשר נאלצו להזין קוד עסקה מאובטח באתרים מוגנים, הם פנו ללקוחות בוואטסאפ וביקשו מהם לספק להם את הקוד שנשלח אליהם. לכן, נדגיש שוב שיש להימנע ממסירת הקוד בכל מקום.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות מרמה והונאה של כרטיסי אשראי, חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

 

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

דילוג לתוכן