חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

זהירות - הונאות דואר אלקטרוני


הונאת דואר אלקטרוני

הונאות בדואר אלקטרוני הנה תופעה הולכת וגוברת שבה רמאים מנסים לאסוף נתוני זהות, כגון סיסמאות, מספרי חשבונות בנק ו/או מספרי כרטיסי אשראי, באמצעות הודעות אימייל מזויפות (מיילים) המכילות קישורים לאתרי אינטרנט מזויפים, כל זאת על מנת לקבל גישה לחשבונות שלכם.

בישראל ישנם גם מקרים בהם אנשים מקבלים מייל המתיימר להישלח מבנק (בדרך כלל בנק זר שבסיסו מחוץ למדינה) המבקש מהם להיכנס לאתר הבנק ולהזין את פרטי הזהות והנתונים האישיים שלהם. הדוא”ל שתקבלנו מספקים סיבות להעברת נתונים אישיים, כגון: סיבות אבטחה, שדרוג מערכות, חסימת חשבונות וכדומה, והאתרים שהם מצביעים עליהם הם לעתים חיקויים מדויקים של האתר האמיתי.

חשוב להבין שחברות האשראי למיניהן ומוסדות בנקאיים נוספים, לא יוצרים קשר עם לקוחותיהם באמצעות דוא”ל תוך בקשה מלקוחותיהם לעדכן את פרטיהם האישיים, ולכן בשום פנים ואופן אין לעדכן את פרטיכם במידה וקיבלתם מייל המזמין אותכם לבצע עדכון כזה.

כמו כן חשוב לדעת שמעולם, אבל מעולם … ! לא תתבקשו או תידרשו למסור את הקוד הסודי האישי שלכם אשר סופק עם כרטיס אשראי, ואין למסור קוד זה לכל אדם או גורם.


חוקר פרטי ממליץ על כללי זהירות

להלן רשימה של פעולות כלליות שיהפכו את השימוש במייל ובאינטרנט למאובטח יותר,  במיוחד בעת ביצוע פעולות פיננסיות.

1. בכל פעם שאתם נכנסים לאתר פיננסי מסוים, הקפידו לזהות את האתר ואת נעילת האבטחה לפני הזנת הנתונים האישיים שלכם. אם קיבלתם לאתר קישור באימייל, אנא הכנסו אליו מדפדפן ולא דרך הקישור.

2. הימנעו מלחיצה על קישורים באימיילים חשודים ו/או מתשובה למיילים חשודים. להלן רשימה של סימנים המעידים על הונאה:

הודעות דוא”ל המבקשות במפורש לשלוח מידע מזהה בדוא”ל (מוסד פיננסי אמיתי לעולם לא יבקש מידע מזהה בדוא”ל).

הודעות עם מידע דחוף הקוראות לך למסור/לעדכן פרטים ברישומי הבנק שלך באמצעות דואר אלקטרוני או אתר האינטרנט של הבנק שלך ומאיימות לפגוע בשירותים אם לא תיענו לבקשה.

הודעות המכילות שגיאות כתיב (שגיאות המסייעות להודעות לעקוף מנגנוני סינון תוכן וחסימת דואר זבל).

3. אין לשלוח מידע אישי באמצעות דואר אלקטרוני בשום מקרה. הודעות דוא”ל אינן מאובטחות מספיק ועלולות להיפגע על ידי גורמים לא מורשים.

4. הימנעו מהורדת קבצים ממקורות לא ידועים למחשב שלכם.

 

התקינו את אמצעי האבטחה הבאים במחשב שלך: תוכנת אנטי וירוס, חומת אש (FIRE WALL) ותוכנת אנטי ספאם, אמצעים אלו יכולים לצמצם מאוד את האפשרות שתקבלי מיילים מזויפים.

אם יש לכם ספק לגבי תהליך ההרשמה ו/או הגלישה ו/או הודעות האימייל שאתם מקבלים, אנא הקפידו ליידע את המוסד ממנו כביכול קיבלתם הודעה חשודה זו.


חוקר פרטי מומלץ
של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות הונאה בדואר אלקטורני | חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

 

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

דילוג לתוכן