חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חוקר פרטי להוכחת הטרדה מאיימת


חוקר פרטי
כאשר אתם סובלים מהטרדה מאיימת

 

מישהו מאיים עליכם? בן הזוג לשעבר ממשיך ליצור אתכם קשר מטלפונים חסויים? הגרוש או הגרושה שלכם עוקבים אחריכם, מצותתים לכם, ויודעים היכן אתם נמצאים בכל רגע נתון?

כאשר אתם מרגישים מוטרדים ומאוימים על ידי גורם מסוים המאיים לפגוע בכם נפשית או פיזית, רצוי לקחת חוקר פרטי לצורך עיגון ראיות ההטרדה המאיימת, לפנות למשטרה ולבית המשפט בבקשה לקבלת צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד אותו אדם מטריד.

החוק מגדיר כהטרדה מאיימת כל התנהגות אשר פוגעת באדם, הטרדה של פרטיותו, החופש שלו, או שעלולה לגרום לו גם לפגיעה גופנית פיזית.

ההטרדה יכול להתבצע באמצעות מעקב שאינו חוקי, יצירת קשר טלפוני מטריד, גם ממספרים חסויים, הפעלת גורמים אחרים אשר הינם שילוחיו של המטריד ואשר מגיעים אל האדם המוטרד עם מסרים שונים.

יש לציין כי גם מסרים אשר אינם מהווים איום בגוף ראשון אלא מרמזים על איום, ייחשבו כהטרדה מאיימת.

 

הגשת בקשה למניעת הטרדה מאיימת

צו למניעת הטרדה מאיימת הינה בקשה, אשר באה למנוע הטרדתו של אדם בידי אדם אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, ואשר פוגעת בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של אדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו.

בית המשפט רשאי לתת צו מניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד, אם הוא סבור כי הדבר דרוש לשם הגנה מידית על שלומו של הנפגע, או כשהמשיב הוזמן כדין ולא התייצב לדיון.

חשוב להדגיש כי למבקש הבקשה יהיו פרטי המטריד המלאים הכוללים: שם מלא, מספר ת.ז., כתובת מלאה כולל מספר בית וטלפון.

בהעדר פרטים מלאים, ייתכן קושי בביצוע הצו/החלטת בית משפט.

הבקשה והתצהיר אינם כרוכים בתשלום אגרה.

מסמכים נדרשים

כל מסמך שיכול לתמוך בעובדות המפורטות בבקשה, לדוגמא: טופס תלונה במשטרה, מסמך רפואי, תמונות וכד’.

 

צו בית המשפט למניעת הטרדה מאיימת

בית משפט השלום הינו בית המשפט אשר מנפיק צו למניעת הטרדה מאיימת, כאשר צו זה נועד להגן על כל אדם באשר הוא מפגיעה בפרטיותו, שלוותו והתנהלות שלווה של חייו.

צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן ע”פ רוב אך לא רק במקרים הבאים:

תיקי גירושין – כאשר אחד מבני הזוג מטריד את השני בצורה הפוגעת בשגרת חייו

סכסוכים עסקיים כאשר אחד הצדדים נוקט באמצעי הפחדה והטרדה מאיימת כנגד הצד השני, אם בעצמו או באמצעות שלליחת גורמים שונים להטרידו ולאיים עליו.

תיקי סכסוכי שכנים כאשר אחד השכנים נוקד בהטרדות מאיימות כנגד שכן אחר מסיבה כזו או אחרת.

צו למניעת הטרדה מאיימת שנותן בית השפט בעצם מחייב את המטריד שלא להתקרב אל האדם המוטרד, שלא ליצור אתו קשר פיזי או טלפוני או באמצעות תקשורת אחרת כלשהי, באופן ישיר און באמצעות צדי ג’.

הצו מורה לאדם המטריד שלא להתקרב אל האדם המוטרד ולא ליצור איתו כל קשר, בין בעצמו ובין באמצעות צדדים שלישיים. הפרתו של צו זה, גוררת עונשים פליליים כנגד המפר.

 

הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת

ע”פ פי החוק, הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת משמשת עילה להגשת תלונה במשטרה בגין הפרת הצו כאשר סעיף 287 (ב) לחוק העונשין עלול להטיל עונש של עד 4 שנות מאסר למפר הצו.


חשוב לציין כי על המוטרד להוכיח לרשויות החוק ולבית המשפט כי אכן המטריד אינו מכבד את הצו למניעת הטרדה מאיימת.


חוקר פרטי של משרד חקירות דיטקט יעזור לכם להוכיח טענה זו וילווה אתכם בהליך איסוף הראיות והגשת התלונה במשטרה.

 

פנו אלינו לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ בתחום הוכחת הטרדה מאיימת אשר מספק שירות בכל רחבי הארץ:

050-550-1024 📞

דילוג לתוכן