חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חוקר כלכלי


חוקר כלכלי| משרד חקירות דיטקט

חוקר פרטי כלכלי הינו אדם בעל רישיון חוקר מטעם משרד המשפטים והוכשר לאסף מידע על אנשים במסגרת אזרחית. חוקרים פרטיים עוסקים בתחומי חקירה שונים, וביניהם: חקירות מרמה והונאה, חוקר בגידות בתחום הגירושין ואישות, איתור נעדרים ובעלי חוב, חוקר כלכלי לאיתור רכוש ונכסים, ריגול תעשייתי, חקירות נזיקין, חקירות כלכליות ואיתור הון חבוי, חקירות פליליות, חקירות נוער, חקירות במגזרים שונים, מעקבים ותצפיות, חוקר לבדיקת מהימנות עובדים ועוד.

חוקר פרטי

לעיתים, החיים מזמנים לנו מצבים של חוסר ודאות, מצבים בהם אנו זקוקים לקבלת מידע מסויים, על מנת לבחור בדרך הפעולה הנכונה ביותר.  זה הזמן לפנות לשירותי משרד חקירות ולקבל את עזרתו של חוקר פרטי מקצועי. כמשרד חקירות הפועל למעלה מ 25 שנה בתחום בהצלחה, אנו פועלים באמצעות חוקרים פרטיים רשויים המספקים שירות חקירות מקצועי בתחומים שונים בארץ ובחו”ל.

חוקר פרטי ממשרדינו ידע לקבל את המידע הרלוונטי, לבחון היטב את תיק החקירה ולהחליט על דרך הפעולה היעילה האפקטיבית והחסכונית ביותר עבורך – הלקוח. אנו זמינים לשירותכם תמיד לשיחת ייעוץ דיסקרטית ללא עלות וללא התחייבות. לחצו על הקישור על מנת ללמוד על שיטות חקירה של חוקר פרטי


חוקרים פרטיים

חוקר פרטי | חוקרים פרטיים | בלש פרטי ממשרד חקירות דיטקט מספק שירותי חקירות מקצועיים ומתן שירות במגוון תחומים, החל בעיקוב ובילוש סמוי, בדיקות עיקוב והגנה ביטחונית לאנשי עסקים, דרך חקירות מעמד אישי חשיפת בגידות ובדיקות רקע ופרופיל ועד לחקירות מורכבות תחת כיסוי.

אם אתם קוראים שורות אלו, הרי שאתם זקוקים לשירות חקירה כזה או אחר. חוקר פרטי ממשרדינו יכווין אתכם בדרך המתאימה ביותר לביצוע העבודה הספציפית לה אתם זקוקים, וכך תגדילו את הסיכויים להצליח ולהגיע למטרה אותה אתם מבקשים להשיג.  

חוקר פרטי או בלש פרטי, חייב להיות בעל רישיון ממשלתי ממשרד המשפטים אשר ניתן לאחר שלוש שנות התמחות. מעבר לכך המשרד אליו תפנו חייב להחזיק גם ברישיון לניהול משרד חקירות פרטיות, שגם הוא רישיון הניתן ממשרד המשפטים לאחר חמש שנות עבודה נוספות ומוכחות כחוקר פרטי בעל רישיון. 


חוקר כלכלי או בלש פרטי כלכלי

חוקר פרטי או בלש פרטי אמור להיות בעל תכונות אופי מסוימות אשר הינן מהותיות לביצוע יעיל ומוצלח של עבודתו. בלש פרטי אמור לדעת לחקור בדרכים שונות, חוקרי משרדינו המבצעים חקירות פרטיות צריכים להחליף זהויות במהירות, להיות בעל בטחון עצמי ויכולת אבחנה מהירה בתנאי שטח, ובעלי אינטואיציה גבוה אשר מסייעת להם לגרום לנחקרים בהם הם פוגשים, לשתף עמו פעולה, לעיתים קרובות גם מבלי ידיעתם כי שיתפו פעולה.

משרדינו מחוייב בדיסקרטיות מוחלטת כלפי לקוחותינו. ע”פ החוק נאסר על משרד חקירות לחשוף ממצאי חקירה, מעקבים, חקירות דיבוב, חקירות כלכליות, חקירות רקע ופעולות נוספות שבאמצעותן השיג מידע, ללא אישור מפורש ובכתב מלקוחותיו.


לפרטים ומידע נוסף התקשרו 050-5501024 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.


 למה לפנות לחוקר כלכלי של
משרד חקירות דיטקט כאשר אתם נזקקים לשירות בתחום זה ?  


אמינות –
כמשרד שמאחוריו ניסיון של למעלה משני עשורים, אנו לא לוקחים לטיפולינו כל תיק חקירה. לאחר שבדקנו את פרטי התיק ונראה לנו כי בשלב זה, בנקודת זמן זו אין סיכוי רב להשגת ממצאים רלוונטיים בגלל סיבות כאלו ואחרות, אנו נעדיף לחסוך לכם את כספכם או להציע דרך פעולה אלטרנטיבית. הדבר החשוב לנו ביותר בפעילותינו הוא השגת הראיות והמידע עבורכם, לקוחותינו, בדרך חוקית, מהירה, וחסכונית, תוך מתן שירות מעולה לשביעות רצונכם המלאה. 


וותק וניסיון –
עובדי משרדינו עוסקים בתחום השגת המידע מעל לעשרים שנה וטיפלנו באלפי תיקי חקירות שונים, חקרנו מאות רבות של נחקרים וחשודים מסוגים שונים, חלקם מתוחכמים יותר וחלקם פחות, כאשר אחוזי ההצלחה הכוללים שלנו, הינם מעל ל 95%!


יצירתיות-
אנו דוגלים בביצוע חקירה פרטית דיסקרטית, בחדשנות ויצירתיות וככזה, כל חוקר פרטי במשרדנו יודע להסיק מסקנות מכל תיק ותיק שאנו מבצעים ואשר ביצענו בעבר, מייעלים טכניקות קיימות, בוחנים שיטות פעולה חדשניות, ומשתמשים בניסיוננו הרב על מנת לפתור את האתגרים בהם נתקלים לקוחותינו, בצורה מהירה ויעילה, אשר מתמקדת בהשגת התוצאה המבוקשת בדרך החוקית והקצרה ביותר כך שהלקוח נהנה ע”פ רוב ממחיר אטרקטיבי מאוד של חוקר פרטי טוב.


בינלאומיות
אנו משרד הפועל באופן גלובאלי כאשר שליש מפעילותינו השוטפת מבוצעת בארצות שונות, לעיתים גם במקומות נידחים ברחבי הגלובוס. כמשרד כזה, אנו בעלי יתרון משמעותי בביצוע תיקי חקירות מסוימים כדוגמת תיקי איתור רכוש ונכסים, בהם החייבים עלולים להבריח רכוש וכספים לחו”ל, דבר אשר בעידן המתקדם בו אנו חיים עם הגלובליזציה המפותחת, הינו פשוט לביצוע. כמו כן ניסיוננו בעבודה עם אנשי מודיעין ואכיפת חוק בחו”ל, מגיע לידי ביטוי בתיקים בהם נדרשים מעקבים במדינות אחרות דוגמת חקירות ואיסוף מודיעין עסקי, חשיפת בגידות בתיקי גירושין ועוד. בביצוע מעקבים בחו”ל יש צורך להכיר היטב את העיר בה מבוצע המעקב, דרכי הגישה לאזור כאשר עובדי משרדינו מכירים היטב את האזורים בהם הם פועלים, את מקומות הבילוי, תוואי השטח והאוכלוסיה, והינם בעלי יכולת להפעלת מקורות אנושיים מקומיים בעת הצורך.

 

בחירת חוקר כלכלי

מהו תפקידו של חוקר פרטי כלכלי של משרד חקירות דיטקט?

איסוף כמה שיותר מידע ממקורות מגוונים ושונים במטרה לפתור בעיות או להוכיח מצבים כאלו ואחרים. אנו עובדים עבור משרדי עורכי דין, חברות וארגונים וכמובן אנשים פרטיים. עובדי משרדינו הינם שולטים בשיטות מתקדמות לתשאול ודיבוב, ביצוע מעקבים ותצפיות, איתור רכוש ונכסים ועוד. העובדים בתחום זה חייבים להיות אדם בעלי ביטחון עצמי, חשיבה מהירה, יכולת משחק ואומץ לב. פעילותינו כוללת איסוף מידע, ביצוע מעקבים, חקירות גלויות או חקירות תחת כיסוי, שימוש בציוד טכני מתקדם כגון מצלמות נסתרות, מיקרופונים זעירים ועוד.


כיצד בוחרים חוקר פרטי מומלץ ?

היום קיימים מאות משרדי חקירות בישראל כאשר האינטרנט הופך את המשימה לאיתור משרד לפשוטה ומהירה. תוכלו להתרשם מאתרי האינטרנט של המשרדים השונים, וחשוב מאוד לשים לב לניסיון של המשרד, החוקרים המועסקים בו ותחומי התמחותם. לאחר שבחנתם את האתרים השונים, קבעו פגישה עם שניים שלושה משרדים במטרה לערוך התרשמות אישית. חשוב שבעל המשרד ישדר אמינות, מקצועיות ומיומנות. נסו לקבל מאותו חוקר פרטי שמות של ממליצים, עדיף עורכי דין איתם הוא מנהל יחסי עבודה. חשוב לבדוק במהלך הפגישה האם למי שיבצע את העבודה יש רישיון לעסוק בתחום ולבקש הערכה של עלות החקירה הדרושה לכם.


מיהם חוקרים פרטיים

הודות לספרים, סרטים ותוכניות טלוויזיה, לאנשים רבים יש דימוי מנטלי ברור של החוקר הפרטי הסטריאוטיפי. הם מדמים אותו עובד ממשרד אפלולי, עמוס, מלא בעשן סיגריות, בחלק הפחות אמיד של העיר. שם, הוא מברך שורה של לקוחות נכנסים – לרוב נשים – שנגרם להם עוול בדרך זו או אחרת.

בדרך כלל, תפקידו של החוקר הוא למצוא הוכחות לעוולה או לתקן את המצב. לשם כך הוא מקבל מידע שימושי מעדים ועוברי אורח, לעיתים בעזרת העמדות פנים ושימוש בזהות בדויה. הוא מתחקר עדים, מצלם תמונות, מחפש בבניינים ומחפש רמזים שיעזרו לו לפתור את תיק החקירה.

מדי פעם, הסקרנות שלו מכניסה אותו לצרות, והוא בקושי מצליח להימלט ממקום שהוא לא אמור להיות בו. אבל בסופו של דבר, הוא חוזר ללקוחה שלו שנמצאת במצוקה, ומודיע לה שהוא הצליח לפתור את המקרה.

בלשים בדיוניים רבים תרמו לתמונה הזו, כולל שרלוק הולמס, פיליפ מארלו ומספר גיבורי פילם נואר משנות ה-40 וה-50. חוקרי תרבות הפופ של היום, כמו אדריאן מונק ורוניקה מארס, הם לעתים קרובות קצת יותר מוזרים מעמיתיהם הוותיקים.

הם לא בהכרח לובשים פאות, עובדים בשכונות מפוקפקות או אפילו מכנים את עצמם חוקרים פרטיים. עם זאת, הם עדיין מופיעים כגיבורים שיש להם כישרון להשיג את המידע הנכון בזמן הנכון.

אבל כמה המידע הזה על החוקר הפרטי הוא באמת נכון? כמה מהאירועים המתוארים בצורה בדיונית הם באמת אפשריים – או חוקיים? במאמר זה, נבדוק מה נדרש כדי להפוך לחוקר פרטי ומה בדיוק כוללת עבודה זו.

הצעד הראשון להפרדה בין עובדות אמיתיות לסרטים בדיוניים הוא להגדיר במדויק מהו חוקר פרטי. בעיקרו של דבר, חוקרים פרטיים הם אנשים שמקבלים שכר כדי לאסוף ראיות ועובדות.

בניגוד לבלשי משטרה או לחוקרי זירות פשע, חוקר פרטי עובד בדרך כלל עבור אזרחים פרטיים או עסקים פרטיים, ולא עבור הממשלה. למרות שלפעמים חוקרים פרטיים עוזרים לפתור פשעים, הם לא עובדי אכיפת חוק. תפקידם הוא לאסוף מידע, לא לעצור או להעמיד לדין פושעים.

חוקרים פרטיים קיימים כבר יותר מ-150 שנה. סוכנות הבילוש הפרטית הידועה הראשונה נפתחה בצרפת בשנת 1833.

בשנת 1850 הקים אלן פינקרטון את סוכנות הבילוש הלאומית פינקרטון, שצמחה לאחת מסוכנויות הבילוש המפורסמות ביותר בארצות הברית.

סוכנות פינקרטון הושמצה עקב סיכול שביתות פועלים בכוח הזרוע, אך היא גם תרמה מספר תרומות לתחומי אכיפת החוק והחקירה. הסוכנות לוקחת קרדיט על הרעיון של צילום סמוי, והמונח “עין פרטית” הגיע מהלוגו המקורי של פינקרטון.

כיום, כרבע מהחוקרים הפרטיים במדינות רבות בעולם עובדים כעצמאים. חלק מהחוקרים עובדים עבור סוכנויות בילוש ושירותי אבטחה, חלק עובדים עבור מוסדות פיננסיים, שירותי גביית אשראי ועסקים נוספים.

חוקרים פרטיים רבים בוחרים להתמקד בתחום חקירה ספציפי על סמך הכשרתם. לדוגמה, מישהו עם תואר בעסקים עשוי להפוך לחוקר תאגידי. חוקר עם רקע בפטנטים וסימנים מסחריים עשוי להתמקד בחקירות הגנת מותג וגניבת קניין רוחני. רואה חשבון מוסמך (רו”ח) עשוי להתמחות בחקירה פיננסית.

אבל ללא קשר להתמחות, תפקידו שלחוקר פרטי הוא לערוך חקירות יסודיות.

 

חוקר כלכלי למניעת פחת בעסקים דוגמת חנויות ובתי מלון

מפעלים קמעונאיים רבים שוכרים חוקרים למניעת אובדן כדי לחקור ולמנוע גניבות עובדים וגניבות מחנויות. למרות שכותרת המשרה לא תמיד כוללת את המילה “חוקר” או “בלש”, עובדים אלו מבצעים בדרך כלל עבודת חקירה. חלק מהמלונות ובתי הקזינו מעסיקים גם בלשים כדי להגן על האורחים ולסייע בחקירת גניבות או פשעים קטנים אחרים המתרחשים בנכס. במקרים רבים, חוקרים אלה משמשים גם כמאבטחים.

ביצוע החקירה

החוקר הפרטי הסטריאוטיפי מגיע מספרים, טלוויזיה וסרטים – כך גם הלקוח הסטריאוטיפי.
בעולם הסרטים והטלוויזיה  לקוחות פונים לעתים קרובות לחוקרים לעזרה מכיוון שהמידע שהם מחפשים אינו נופל בסמכות השיפוט של המשטרה. הם עשויים גם לפחד או לא מסוגלים לבקש עזרה מהמשטרה. בחלק מהמקרים, לקוחות כבר ניסו לעבוד עם רשויות אכיפת החוק אך לא היו מרוצים מהתוצאה.


לקוחות הפונים לחוקר פרטי כלכלי מחפשים בין השאר חקירה בעניין:

רכוש שאבד או נגנב 

 הוכחה שבן זוג או בן זוג בוגדים

 הוכחה שחבר או עמית עסקי אינם ישרים

 איתור של  חברים או קרובי משפחה

 איתור העבריין בפשע לא מפוענח

סוגי המקרים שמופיעים לרוב בסרטים ובספרים נפוצים גם בחיים האמיתיים. עומס התיקים של חוקר בחיים האמיתיים כולל לרוב חקירות רקע, מעקבים וחיפוש עקבות, או חיפושים אחר נעדרים. החוקרים עשויים גם להגיש מסמכים משפטיים, המודיעים לאנשים על מעורבותם בהליכים משפטיים.

מטבע הדברים, התפקידים היומיומיים משתנים בהתאם למומחיותו של חוקר פרטי כזה או אחר. חוקר שמתמחה בגניבת קניין רוחני יקדיש הרבה יותר זמן בלימוד פטנטים מאשר מעקבים בבתי מלון בחיפוש אחר בני זוג בוגדים.

מקרים מסוימים נפוצים יותר גם באזורים ספציפיים. לדוגמה, בעיר ניו יורק, חלק מהלקוחות שוכרים חוקר פרטי כדי לקבוע אם שוכרים בדירות בפיקוח שכר דירה מפרים את תנאי השכירות שלהם. החוקרים מחפשים הוכחות פיזיות להפרות כמו השכרת דירות משנה ומגורים במקומות אחרים או שימוש ביחידות מגורים למטרות עסקיות.

נראה כי למציאת העבריין בפשע לא פתור אין הרבה מן המשותף עם ביצוע בדיקת רקע או מציאת עילות לפינוי דייר. אבל כולם כרוכים באותה משימה בסיסית – כדי לפתור כל מקרה, חוקר פרטי צריך לאסוף ולארגן עובדות.

איסוף עובדות כרוך יותר בעבודה סיזיפית קשה מאשר במזל ואינטואיציה שנדמה שכמה מהחוקרים הפרטיים בתעשיית הסרטים מסתמכים עליהם. פתרון מוצלח של מקרה מתחיל בתכנון וניתוח.

 

לפני קבלת תיק חקירה ובסיומה, על חוקר כלכלי לעבור על הפרטים הבאים:

 לדון במקרה עם הלקוח ולקבוע האם המקרה הוא חוקי, אתי וניתן לפתרון.

 לתכנן תוכנית ותקציב לאיסוף המידע הדרוש.

לחשוב כיצד תנוהל החקירה ואיסוף הראיות באופן שניתן להציגן בבית המשפט בעת    

הצורך.

 לדווח ללקוח על הממצאים.

חוקר פרטי משתמש במספר מקורות מידע כדי לפתור תיק חקירה, אך הרעיון המזוהה לרוב עם חוקרים פרטיים הוא מעקב. הרעיון הבסיסי מאחורי המעקב הוא פשוט מאוד – החוקר עוקב אחר המטרה ומתעד לאן הוא הולך ואת מי הוא פוגש. למעשה ביצוע מעקב יכול להיות הרבה יותר קשה ממה שנראה על פניו. לעקוב אחר אנשים מבלי לאבד אותם או שישימו לב אל החוקר היא מיומנות שצריך לדעת אותה היטב ולשלוט בה. בעוד שסוכנויות חקירות אמידות מחזיקות במכוניות מעקב משוכללות, חוקרים רבים פשוט עובדים ממכוניותיהם. תהליך הצפייה במישהו יכול להיות גם ארוך ומייגע ללא אפשרות להפסקות.

חוקרים פרטיים יכולים גם לראיין חשודים ועדים. ככלל, למרואיין אין חובה חוקית לדבר עם החוקר. מסיבה זו, התהליך כרוך לעתים קרובות בזמן המוקדש לבניית קרבה עם המרואיין על מנת שיחוש בנוח וימסור מידע לו זקוק חוקר פרטי. בנוסף, חלק מהחוקרים משתמשים באמתלות או תחבולות כדי לקבל מידע מאנשים אשר עלולים להסס מלדבר איתם. שימוש בתואנות שווא כדי להשיג מידע יכול להיות בעל השלכות משפטיות ואתיות כאשר ההתחזות הינה למישהו קיים.

רשומות ציבוריות הן מקור מידע נוסף. רבים מהם הינם רשומות שאזרחים פרטיים יכולים לגשת אליהם בעצמם. עם זאת, חוקרים פרטיים יודעים בדרך כלל את מי לשאול וכיצד לגשת למידע בקלות. במקרים מסוימים, חוקרים פרטיים יכולים לגשת למאגרי מידע מרובים בו-זמנית. מאגרי מידע אלו אינם זמינים בדרך כלל לציבור הרחב. הרישומים שחוקרים לעתים קרובות מחפשים כוללים:

רישומי מס 

 עסקאות מקרקעין

 רישומי בית המשפט

 רישומי לידות ומוות

 רישומי בוחרים

רישיונות עסק

רשומות סטטיסטיקות חיוניות

בנוסף לאיסוף מידע, על החוקרים הפרטיים לדעת לנתח את המידע ולהציגו בפני לקוחותיהם. יחד עם טכניקות החקירה שבהן הם משתמשים כדי לאסוף מידע, מיומנות זו היא חלק מההכשרה החקירתית שלהם.

 

התאמנות בחקירות פרטיות וקבלת רישיון חוקר פרטי כלכלי

לאנשים רבים שמחליטים להיות חוקרים פרטיים יש כבר ניסיון בתחום דומה. ייתכן שהם שירתו במחלקת חקירות בצבא או עבדו כשוטרים. לאחרים יש ניסיון בחקירה או מעקב בזירת פשע. למרות שניסיון זה יכול להיות מועיל, הוא לא לגמרי מחליף חינוך והכשרה.

ברוב המקרים, אדם לומד להיות חוקר פרטי באמצעות התלמדות עם חוקר מנוסה או בהוראה פורמלית. בין אם בעבודה בשטח או בכיתת לימוד, החוקר לומד על:

תכנון ותיאום חקירות 

 טכניקות חקירה ומעקב

 חוקים ואתיקה הנוגעים לפרקטיקה של חקירות

 חקירת עדים

 נהלי טיפול בראיות

בחלקים רבים של העולם, חינוך והכשרה הם רק צעד ראשון. כדי להפוך  לחוקר פרטי דרוש להגיש  גם בקשה לקבלת רישיון ומעבר מבחנים ממשלתיים.

בעוד שרישיון לעסוק בחקירות מעניק לחוקר פרטי לבצע חקירות, הוא לא מקנה לחוקר הפרטי את הזכות לעבור על החוק במהלך חקירות.

 

חקירות פרטיות והחוק

קריאת ספרים וצפייה בסרטים על חוקרים פרטיים מעלה לעיתים רמה מסוימת של חוסר אמון. אחרי הכל, חוקרים ובלשים פרטיים בסרטים עושים דברים כמעט בלתי אפשריים או מגניבים באופן בלתי סביר. אבל חוקרים בסרטים הם לא רק חכמים מדי, יפים מדי, ברי מזל מדי או שנונים מכדי להיות אמיתיים. רוב הזמן, הם מקבלים החלטות אשר בעולם האמיתי יובילו חוקר פרטי לכלא וישאירו אותו ללא רישיון וללא עבודה.

כאשר חוקר פרטי בטלוויזיה חובש חליפת עובד מחלקת הכבלים עם לוגו, מרים לוח, ומעמיד פנים שיש לו שאלות לגבי מתי השכן יהיה בבית, הוא משתמש בתחבולה כדי לקבל מידע. טכניקה זו ידועה כחקירה בכיסוי ולמרות שהיא לא תמיד בלתי חוקית, יש הטוענים שהיא לרוב לא אתית. אחרים טוענים שהמטרות יכולות להצדיק את האמצעים – בעיקר אם השימוש בתחבולה זו תוביל למעצר של עבריין, אז התחבולה שווה את הסיכון.

עם זאת, במקרים מסוימים, יש פעילויות שונות המנוגדות לחוק לדוגמא: בישראל וברוב חלקי העולם, התחזות כוזבת לפקיד אכיפת חוק, עובד ממשלתי, עורך דין או כל תפקיד אשר דורש רישיון והסמכה אינה חוקית.

תרחיש נפוץ נוסף בסיפורי בלשים בסרטים כולל הסגת גבול או פריצה וכניסה לנכס אך ברוב מדינות העולם, כניסה לנכס פרטי ללא רשות הבעלים או השוכר אינה חוקית. מסיבה זו, חוקרים פרטיים מבצעים בדרך כלל מעקבים באזורים ציבוריים כדי להימנע מבעיות משפטיות. בתחומי שיפוט רבים, המעקב עצמו הוא חוקי, כאשר החוקר הינו בעל רישיון.

במדינות מסוימות יש צורך גם להודיע ​​למשטרה על ביצוע המעקב ונוכחותו של חוקר פרטי בשטח. מאידך, מעקב טלפוני באמצעות מכשירי הקלטה או האזנות סתר,  אינו חוקי בדרך כלל.

חוקרים פרטיים בסרטים ובטלוויזיה גם תופסים ועוצרים פושעים, דבר העלול להיחשב לחטיפה. עם זאת, במקרים מסוימים, מעצר פושע עשוי להיות חוקי. מדינות מסוימות מאפשרות לאזרחים אשר עדים לפשע או מזהים עבריין לעצור את אותו אדם. המצבים המדויקים שבהם מעצר אזרח כזה מותר, יכולים להשתנות בתחומי שיפוט שונים.

חלק מהמבקרים של מקצוע החקירות הפרטיות, חושבים שעבודתם של חוקרים פרטיים היא חדירה לפרטיות של אנשים. מספר חוקים ותיקונים חוקתיים מגנים על פרטיותם של אנשים במדינות רבות ברחבי העולם. עם זאת, רבים מהחוקים הללו מסדירים את הצעדים שהממשלה או עסקים מסוימים יכולים לנקוט. הם לא בהכרח משפיעים על האם מותר לחוקר פרטי לצלם תמונות מעקב או להשתמש באמתלות כדי לקבל מידע שאחרת יהיה חסוי.

בגלל חששות חדירה לפרטיות ותיאורה בתרבות הפופולרית, חלק מהאנשים מאמינים שחוקרים פרטיים נמצאים לעתים קרובות בצד הלא נכון של החוק. חוקרים פרטיים הופיעו באור שלילי גם בכמה מקרים מפורסמים ובעלי פרופיל גבוה.

עם זאת, ככל שיותר מדינות מתחילות להסדיר ולהעניק רישיון לחוקרים, תפיסה זו עשויה להשתנות בהדרגה.

 

צרו קשר עם משרד חקירות דיטקט לקבלת ייעוץ דיסקרטי חינם ! 

בשיחת ייעוץ תקבלו תשובות לכל השאלות והשיחה הינה ללא עלות !


מכשירים לצילום נסתר מתקופת המלחמה הקרה

דילוג לתוכן