חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חוק משפט וחקירות


הבסיס לביצוע חקירה פרטית על ידי חוקר פרטי הינה לדעת היטב חוק ומשפט. ידעה זו מגדירה עבור החוקר הפרטי את יתרונותיו, חסרונותיו וכלל מגבלותיו בביצוע חקירה כלשהי.
ככלל חוקים במדינה דמוקרטית קובעים כי אדם יכול לבצע כל דבר עד המקום בו קיימת הגבלה חוקית ע”פ חוקי המדינה בה הוא חי.

במקרה של חקירות מרמה, או חקירה כלכלית על החוקר הפרטי המבצע חקירה פרטית בעניין, להוכיח כי אכן נעשתה עבירה על החוק בנושא המדובר ורק לאחר מכן תוכל המדינה לתבוע את הנחקר.


עבירה פלילית

עבירה פלילית כפי הגדרתה בחוק מוגדרת כמעשה שעשה אדם כלשהו כאשר מאחורי ביצוע המעשה מסתתרת כוונה פלילית כלשהי. כאשר אין כוונה מאחורי ביצוע המעשה, הרי שאין מדובר בעבירה פלילית.

כאשר מבוצעת חקירה פרטית או משטרתית בנושא אשר קיים מידע כי ייתכן ומדובר בעבירה פלילית, על החוקר הפרטי, או איש אכיפת החוק, לאסוף ממצאים עדויות וכד.. אשר יוכיחו כי אכן בוצעה עבירה פלילית, באם אכן כך הוא המקרה.

בעניין זה לא יהיה זה מספיק באם נציג רק את המעשה או המחדל, אלא שעלינו כאמור להוכיח כוונה על מנת שהמקרה יחשב כעבירה פלילית. יוצאים מכלל זה הינם עבירות תנועה ועבירות אזרחיות אחרות בהן אין צורך בהוכחת כוונה לפני המעשה.


פסיכולוגיה בחקירה

עיקר עיסוקו של החוקר הפרטי המבצע חקירות פרטיות, הינו הכרת האדם היות ומרבית עיסוקו של החוקר הפרטי קשורה באדם.
חוקר פרטי המעורה בתחום הפסיכולוגי יוכל לצפות את אופן התנהגות הנחקר ואת המניעים העומדים מאחורי התנהגותו,  ולהשתמש במידע זה באופן שיקדם את החקירה הפרטית.
בתחילת חקירה פרטית על החוקר לאסוף מידע רב ככל האפשר האודות הנחקר על מנת שיהיה בידו יתרון בביצוע החקירה עקב הבנת הנחקר, התנהגותו, חולשותיו מצבו הנפשי וכדד.

אנשים החיים באזורים שונים ברמות חיים שונות, ובאים מרקע חברתי שונה יתנהגו באופן שונה במצבים נתונים. החוקר הפרטי ישכיל לנצל יידע מוקדם אודות הנחקר, ינסה להשיג במקרה הצורך את אמונו ושיתוף הפעולה שלו באופן שיקדם את החקירה .


הליך ביצוע חקירות פרטיות

עריכת חקירה פרטית חייבת להתבצע באופן מקצועי ביותר ובמניעת טעויות ככל האפשר.
חקירות רבות כשלו עקב ביצוע חובבני ולא מקצועי אשר נוהל לא בידי אנשי מקצוע. תכונות היסוד של חוקר פרטי מקצועי הינם מחשבה פתוחה ולא מקובעת, בחינת מצב קיים והסקת מסקנות נכונות, החלטה מהירה אך תוך שיקול דעת.

ניסיון אישי מתקבל הן בביצוע חקירות פרטיות קודמות בהן למד החוקר הפרטי מטעויות העבר, והן מהצלחות או כישלונות של חקירות אשר בוצעו בידי עמיתים למקצוע, ובהן נלמדו מסקנות והופקו לקחים, יעזרו בהשגת תוצאות טובות בביצוע חקירות עתידיות. הכוונה לתוצאות טובות במקרה זה הינה גילוי האמת, שזהו בעצם תפקידו העיקרי של החוקר הפרטי ושל משרד חקירות.

לא קיימות במציאות שתי חקירות הזהות לגמרי אך קיימים מקרים דומים.
למשל בחקירה פרטית המבוצעת לצורך קבלת מידע אודות פריצה לחנות לדוגמא, נפנה לנחקר X שהינו אדם ישר וללא עבר פלילי, בצורה ישירה ואילו לנחקר שהינו אדם בעל עבר פלילי עשיר נפנה בדרכים עקיפות היות והתשובות אותן נקבל ממנו יהיו ע”פ רוב שקריות.

בין תכונותיו החשובות של החוקר הפרטי ניתן לציין: התמדה ודבקות במטרה, כושר הבעה במצבים שונים ומשתנים אמיתיים ומדומים, תפיסה מהירה, סודיות ודיסקרטיות, זיכרון טוב, סבלנות וסובלנות, מוסריות ( שימוש בתחבולות הוגנות ) וכד..


שלבים בעריכת חקירות פרטיות

השלב הראשון לפני ביצוע החקירה הינו לברר האם אכן בוצע מעשה המצריך ביצוע חקירה פרטית.

שיטתיות
לפעול ע”פ יסודות ושלבים אשר החוקר הפרטי בחר לעצמו ע”פ ניסיון העבר, אופיו, תחושותיו, מגבלותיו וכד..

איסוף הנתונים
במהלך ביצוע החקירה לאסוף כל נתון אשר יכול להיות לעזר בהמשך. במידה ומדובר בחקירה פלילית הרי שממצאים פיזיים כגון טביעות אצבעות, בדלי סיגריות וכד, יהוו ממצאים שעשויים להיות חשובים בהמשך. נתונים נוספים כגון עדויות עדים, קרובים, שכנים וכד, יאספו באופן שיטתי וע”פ כיוון החקירה המשוער.

הערכת מצב
לאחר שנאספו נתונים שונים ועדויות, יבצע החוקר הפרטי הערכת מצב על פי הממצאים שבידו ובהתאם ישקול את המשך הפעילויות אשר יידרשו בחקירה זו.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן