חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חיפוש נעדרים


חקירות חיפוש נעדרים

כאשר מתמודדים עם חיפוש נעדרים, יש חשיבות מכרעת לפעול באופן מידי. אם אתם מאמינים שילד נעדר, חשוב להתקשר תחילה לרשויות אכיפת החוק המקומיות ולאחר מכן ליצור קשר עם משרד חקירות המתמחה בתחום של חיפוש נעדרים.

במסגרת חיפוש נעדרים, חשוב כמובן להעזר במחלקת איתור נעדרים של משטרת ישראל שם נוכל לקבל מידע על נעדרים. כמו גן מומלץ להכנס לאתר – חרבות ברזל איתור ועדכון נעדרים ואתר יחידת הכלבנים | נעדרים,  ניתן להכנס לאתרים אלו דרך הקישורים מטה:

איתור נעדרים | משטרת ישראל – Gov.il

חיפוש נעדרים חרבות ברזל

יחידת הכלבנים | נעדרים

 

חיפוש נעדרים על ידי חוקר פרטי

חקירת נעדרים מתבצעת בדרך כלל על ידי רשויות אכיפת החוק ולעיתים במשפחה נעזרת בחוקר פרטי. חקירת חיפוש נעדרים מתבצעת כדי לאתר אנשים שנעלמו ללא הסבר או סיבה ברורה. מטרת החקירה היא לקבוע את נסיבות היעלמותו של האדם ולאתרו אם הוא עדיין נמצא בחיים.

חקירות חיפוש נעדרים כרוכה בדרך כלל באיסוף מידע מבני משפחה, חברים ומכרים, סקירת כל סרטי המעקב הזמינים במקומות ציבוריים, עריכת ראיונות ושימוש בטכניקות שונות כמו פניות ציבוריות או הוצאת התראת סיכון במקרים שבהם מעורבים ילדים. החקירה עשויה לכלול גם חיפוש אחר ראיות פיזיות, ניתוח רישומי טלפון או עסקאות פיננסיות, ושיתוף פעולה עם סוכנויות או ארגונים אחרים המתמחים במקרים של נעדרים. רמת החקירות והמשאבים המוקדשים לתיק יכולים להשתנות בהתאם לנסיבות ולרמת הסיכון הנתפסת לנעדר.

כדי לאתר נעדר, רשויות אכיפת החוק עשויות להשתמש בכלים ומשאבים שונים. כלי אחד כזה הוא מערכת הנעדרים והבלתי מזוהים אשר המשמשת כמאגר מרכזי ומרכז משאבים למקרי נעדרים.

בנוסף, רשויות אכיפת החוק עשויות להשתמש בכלי מעקב סלולרי כדי לסייע באיתור נעדרים. כלים אלו מאפשרים לרשויות אכיפת החוק לעקוב אחר מיקום הטלפון הסלולרי של האדם הנעדר ואשר יכול לספק מידע רב ערך בחקירה.

כלים נוספים המשמשים בחקירות נעדרים עשויים לכלול מאגרי מידע ותוכנות חיפוש ממשלתיות שונות.

חשוב לציין כי הכלים הספציפיים המשמשים בחקירת נעדרים יכולים להשתנות בהתאם לנסיבות המקרה ולמשאבים העומדים לרשות רשויות אכיפת החוק.

בעת ביצוע חיפושים אחר נעדר, ישנן שיטות ואסטרטגיות שונות שניתן להשתמש בהן.

להלן מספר טכניקות חיפוש נפוצות:

חיפוש פיזי אשר כולל ארגון יחידות חיפוש כדי לסרוק באופן שיטתי אזורים שבהם הנעדר נראה לאחרונה או אזורי עניין שם הוא עשוי להיות. זה יכול לכלול פארקים, אזורים מיוערים ומיקומים אחרים על סמך מידע זמין.

חוקרים פרטים או חוקרי משטרה יכולים לבצע ראיונות של מכרים, ראיון שכנים, חברים ומכרים של הנעדר כדי לאסוף מידע על מקום הימצאו הידוע האחרון, פעילויות אחרונות ולידים פוטנציאליים.

פניות לציבור ולתקשורת והעלאת המודעות הציבורית באמצעות ערוצי מדיה שונים, כגון הפצת פליירים, שיתוף מידע ברשתות חברתיות או קיום מסיבות עיתונאים, יכולים לסייע ביצירת טיפים ורמזים שימושיים.

חקירת מדיה דיגיטלית וחברתית – סקירת הנוכחות המקוונת של הנעדר, כולל חשבונות מדיה חברתית, דואר אלקטרוני ותקשורת דיגיטלית, יכולה לספק תובנות לגבי אנשי הקשר, הפעילויות והמיקומים הפוטנציאליים שלו.

מצלמות מעקב ועקבות אלקטרוניות – סקירת צילומי מצלמות מעקב ממקומות סמוכים או ניתוח עקבות אלקטרוניים כגון עסקאות בכרטיס אשראי או רישומי טלפון יכולים לסייע בקביעת תנועות הנעדר לפני היעלמותו.

התראות חירום –  במקרים בהם מעורבים ילדים או מבוגרים פגיעים, הרשויות רשאיות לפרסם התראות על מנת ליידע את הציבור ולהיעזר באיתור הנעדר.

נציין כי שיטות החיפוש הספציפיות המופעלות משתנות בהתאם לנסיבות המקרה ולמשאבים העומדים לרשות רשויות אכיפת החוק. כל מקרה הוא ייחודי, וניתן להשתמש בגישות שונות בהתבסס על המידע הזמין ורמת הסיכון הנתפסת לנעדר.


פעמים רבות לאחר עבודת המשטרה, כאשר הנעדר לא אותר, משרד חקירות מיומן המפעיל צוות חוקרים פרטים המצוידים בכלים שונים, עשוי לעזור באיתור הנעדר.


חיפוש נעדרים באזורים לא מיושבים

רכבי שטח יכולים להוות כלים חשובים לאיתור נעדרים, במיוחד במקרים בהם אזור החיפוש מחוספס, מרוחק או בלתי נגיש. רכבי שטח, כגון טרקטורונים, אופני שטח או רכבי שטח מיוחדים, יכולים לנווט בשטח מאתגר ולכסות שטחים נרחבים ביעילות רבה יותר מאשר חיפושים ברגל. כלי רכב אלה יכולים להיות שימושיים במיוחד באזורים מיוערים, אזורים הרריים, מדבריות או סביבה אחרת הקשה לגישה.

רכבי שטח מאפשרים לצוותי חיפוש והצלה לגשת לאזורים שאולי לא יהיו נגישים לכלי רכב רגילים, מה שמגדיל את הסיכוי למצוא נעדר במקומות אלו. הם יכולים גם להיות מצוידים בציוד רפואי חירום, מכשירי תקשורת ומערכות GPS כדי לסייע במאמצי החיפוש ולהבטיח את בטיחותם של צוותי החיפוש.

השימוש ברכבי שטח בפעולות החיפוש צריך להתבצע על ידי צוות מיומן הבקיא בנהלי נהיגה בטוחה בשטח ובפרוטוקולי חיפוש והצלה. צוות חיפוש שנעדרים של משרד חקירות דיטקט, יעבוד בעת חיפוש נעדרים בתיאום עם גורמי אכיפת החוק, צוותי חיפוש והצלה ורשויות רלוונטיות אחרות.


חיפוש נעדרים תוך שימוש בכלבים

כלבים משמשים בדרך כלל בפעולות חיפוש והצלה לאיתור נעדרים. באופן ספציפי, כלבי חיפוש והצלה המאומנים למציאת נעדרים מכונים לעתים קרובות כלבי חיפוש והצלה או כלבי מעקב. לכלבים אלו הכשרה מיוחדת בזיהוי ומעקב אחר ריחות, המאפשרת להם לאתר פרטים על סמך הריח שלהם.

הנה כמה דרכים שבהן כלבים יכולים לסייע בחיפוש איתור נעדרים:

מעקב – כלבי חיפוש מאומנים לעקוב אחר ריח של פריט השייך לנעדר. הם יכולים לקלוט את הריח של האדם מחפצים אישיים או מבגדים ולעקוב אחר עקבותיו, גם אם עברו מספר שעות או ימים מאז שהאדם נעלם. זה יכול להיות יעיל במיוחד בסביבה שאינה עירונית שבה הריח יכול להישאר ימים רבים.

חיפוש באזור ספציפי – ניתן לאמן כלבים גם לבצע חיפושים באזור ספציפי. בחיפוש מסוג זה ניתן לכלב אזור כללי לחיפוש, והם משתמשים ביכולות זיהוי הריחות שלהם כדי לאתר את הנעדר בתוך אותו אזור. זה יכול להיות שימושי כאשר המיקום המדויק אינו ידוע או במקרים בהם אזור החיפוש גדול מאוד.

חשוב לציין שכלבי חיפוש והצלה דורשים הכשרה מקיפה ומטפלים בעלי מומחיות בשימוש בהם. לעתים קרובות הם עובדים לצד צוותי חיפוש אנושיים ויכולים לשפר מאוד את היעילות והאפקטיביות של פעולות החיפוש, במיוחד באיתור נעדרים בשטחים ובסביבות שונות.

משרד חקירות דיטקט מפעיל צוות חוקרים פרטיים ואנשי שטח מקצועיים לחיפוש נעדרים.

מנהל המשרד יוצא יחידת שטח ממשלתית לחיפוש נעדרים והינו בעל ניסיון רב שנים בתחום.

במסגרת חיפוש נעדרים אנו עובדים בין היתר עם כלי שטח בעלי יכולת עבירות גבוה לחיפוש במקומות מרוחקים כדוגמת, מדבר, חופי הים, יערות וכדומה.


חוקר פרטי דחוף
לחיפוש נעדרים זמין לרשותכם לשיחת טלפון 24/7

זקוקים לייעוץ בעניין חיפוש נעדר? זקוקים לחוקר פרטי לצורך חיפוש נעדרים בארץ ובחו”ל?

פנו אלינו לשיחת ייעוץ עם חוקר פרטי :

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן