D-Tect® in Israel
 
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו"ל בתחומי חקירות שונים כמודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. מנהל המשרד חוקר פרטי בעל ותק של למעלה  מ 25 שנות ניסיון ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה. פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024

משרד חקירות

צרו קשר - Contact Us

חקירת גניבות במפעלים


אל תיתן לגנבים "לחגוג" על הסחורה שלך...

גניבה ממפעלים וממחסנים הפכה זה מכבר למכת מדינה של ממש... לפעמים מדובר על פריצה מתוכננת שבמהלכה נגנבת כמות גדולה של סחורה, או של ציוד יקר, ולפעמים מדובר על גניבה מתמשכת, שבמסגרתה "מטפטפת" סחורה מהמפעל במשך תקופה ארוכה, בעיקר בזכות שיתוף פעולה עם מישהו מצוות העובדים שלך וכפי שנוכחנו לדעת, במהלך המלחמה ארוכת השנים שאנחנו מנהלים מול החמאס בגזרת עוטף עזה, "טפטוף" עלול להיות עסק בכלל לא נעים !

בניגוד לרוב החקירות שאנו מבצעים, כאן ניתן לבצע פעולת מנע שעשויה למנוע את הגניבה עוד לפני שזו התרחשה ולמנוע הפסדים, עצבים ועגמת נפש. יעוץ של מומחי אבטחה עשוי לעלות על פרצות שאתם אפילו לא מסוגלים לחלום עליהן ולחסום אותן ביעילות.

אל תתנו לגנבים לחגוג על הסחורה שלכם ולהשאיר אחריהם הרס, בלגן ומהומה... התקשרו אלינו עוד היום ובואו נסגור להם את הדרך, כי מה ששייך לכם – שייך לכם !

חקירות לאיתור גניבות במפעלים

בעלי חברו ועסקים לא תמיד קולטים איזה הפסדים עלולים להיגרם להם כתוצאה מפרצות אבטחה בעסק. הם נותרים המומים כשמתברר להם שהעסק שלהם, שאותו הם בנו בעשר אצבעות, הגיע לקריסה: לא בגלל מוצר רע, או מחירים גבוהים, או חוסר יעילות, אלא פשוט בגלל אבטחה לקויה שאפשרה לנוכלים לחגוג עליהם ולהחריב את מפעל חייהם...

איך פרצות אבטחה יכולות להזיק לעסק שלך? באלף ואחת דרכים שונות: החל מגניבת מוצרים, או ציוד יקר מהעסק עצמו, דרך עשיית "קומבינות" עם עובדים מושחתים, כדי שאלו יפרקו כל פעם קצת סחורות מרכב ההפצה ( רק לא במקום שאתם התכוונתם שהם יפרקו אותן ), דרך גניבת מידע על לקוחות וספקים ועל מבצעים וקמפיינים פרסומיים שאתם מתכננים והרשימה עוד ארוכה...

זה לא חייב לקרות לך ! אין שום סיבה שהעבודה הרבה שהשקעת תיפול כפרי בשל לידיהם של גנבים. אתה פשוט חייב להבין ולהפנים שהאבטחה של העסק היא חלק מההשקעה השוטפת שלך ובדיוק כשם שאתה משקיע בציוד איכותי, מחשבים, תקשורת ורכבים, כך עליך להשקיע במערך אבטחה מקצועי ורציני, שישמור על כל מה שעבדת קשה בשבילו...


מפעלים רבים חשופים לגניבות, אם מצד העובדים עצמם ואם על ידי גורמים חיצוניים. אנו בדיטקט חקירות מפעילים מערך למניעת פחת, חקירות מהימנות עובדים ובדיקות פוליגרף ומספקים שירות לחברות ומפעלים בארץ ובחו"ל בתחום זה. 


מהן סוגי הגניבות הנפוצות בקרב מפעלים?

מפעלים רבים סובלים מגניבות, כאשר ברוב המקרים המפעלים מתקשים לאתר את מקור הגניבה. לעיתים מדובר בפריצות מתוכננות, כאשר בכל פריצה נגנבת כמות סחורה רבה. לעומת זאת, במפעלים מסוימים קיימת "היעלמות" של מלאי סחורה, טיפין טיפין. שני סוגי הגניבות הללו מסוכנים באותה מידה, ולעיתים, דווקא גניבה מהסוג השני מהווה סכנה גדולה יותר מכיוון שסביר להניח שהיא נעשית על ידי עובד המפעל.

כיצד ניתן לחקור את תופעת הגניבות במפעלים?

חקירת גניבות במפעלים הינה לרוב עניין מורכב המשלב מספר סוגים של חקירה. בשלב הראשון של החקירה, חשוב להתקין במקום ציוד מעקב כגון מצלמות אבטחה גלויות ומצלמות נסתרות. בנוסף, יש לבחון את אופי הגניבות, מתי הן מבוצעות, האם ניתן להבחין בדפוס פעולה קבוע וכד'. על בסיס ממצאי החקירה המקדימה חקירת הגניבות במפעל יוצאת לדרך. לעיתים, חוקרים פרטיים יעדיפו להתחיל בחקירה סמויה ואף לערוך חקירה תחת כיסוי, לדוגמא להשתלב במערך העובדים על מנת להכיר את הנפשות הפועלות בצורה מעמיקה יותר. במקרים אחרים תתאים יותר חקירה גלויה, שימוש בפוליגרף ושימוש בטכניקות המשלבות חקירת מהימנות עובדים.


האם חקירת גניבות במפעלים יעילה רק לאחר מעשה?

היתרון של חוקר פרטי במרכז הוא שאין צורך לחכות למעשה שיקרה, אלא ניתן בהחלט להתגונן מפניו מבעוד מועד. שילוב של התקנת אמצעי אבטחה במקום, יחד עם בדיקת מהימנות העובדים למשל, יעיל מאוד לחיזוק הביטחון במפעל. ניתן לשלב גם תרגולי חדירה פיסיים לצורך בדיקת ערנות המאבטחים, העובדים, אנשי הצוות, ההנהלה וכיו"ב. בנוסף, ניתן לבצע תרגיל של חדירה יזומה למחשבי החברה, איתור נקודות התורפה ותיקונם.

 

למי מתאים לערוך חקירת גניבות במפעלים?

חקירת גניבות במפעלים מתאימה לכל מפעל המעוניין לשמור על תכולתו ועל התנהלות תקינה. יחד עם זאת, חקירת גניבות במפעלים מתאימה במיוחד כאשר ישנו חשד לא מבוסס כנגד עובד מסוים או קבוצת עובדים. במקרה כזה, רצוי לבצע חקירה מקיפה על מנת לאמת את החשדות לפני הטלת האשמה. מקרה נוסף המתאים מאוד לחקירות מסוג זה הוא דווקא המצב ההפוך, כאשר אין קצה חוט לגבי זהות הגנב ומנהלי המפעל נותרים חסרי אונים לנוכח הגניבות הרבות. במקרים כאלו, השגת הראיות או האינפורמציה הרלוונטית נעשה על ידי חקירה, מעקבים, תשאול ולעתים שתילת עובד סמוי בתוך המפעל. שיטות אילו, העומדות לרשות משרד חקירות מנוסה, מבטיחות השגת תוצאות אפקטיביות בזמן קצר לפתרון הבעיה.