חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות סמויות


חקירות סמויות | חקירה סמויה

אנו נתקלים במונח חקירות סמויות, כאשר אנו שומעים בחדשות או באמצעי המדיה האחרים כי בוצעו חקירות בעניינו של אדם או גוף כזה או אחר, ההנחה הראשונה העולה בראשנו היא כי בוצעו חקירות סמויות.

חקירות סמויות הינן כשמען, חקירות שבוצעו ללא ידיעת הנחקרים באופן סמוי.

חקירות סמויות מתבצעות על ידי גופים ממשלתיים כדוגמת המשטרה, משרד הביטחון וכדומה, כהכנה לקראת חקירות גלויות בעניין מסוים. פעמים רבות, חקירות סמויות מספקות את כלח המידע הדרוש לתביעה להרשיע את האדם הנחקר גם ללא צורך בהודאתו בעבירה כלשהי.

חקירות סמויות הינן חקירות הנערכות בסמוי ועשויות לכלול, מעקבים ותצפיות מכלי רכב בלתי מזוהים, האזנות סתר לבית או משרד, ציטוטים למכשירים סלולארים, חדירה פיזית למקומות שונים באופן נסתר על מנת לאתר ראיות.

חקירות סמויות הנערכות על ידי גוף ממשלתי יבוצעו עם מגבלות מינימליות של הגנת הפרטיות, בעיקר באם מדובר בגורם חבלני עליו מבוצעת החקירה. מצד שני, חוקר פרטי המבצע חקירות סמויות או חקירה סמויה, לא יוכל לבצע את חקירתו תוך חדירה ברתי מורשית לפרטיותו של האדם הנבדק, וחקירתו תבוצע ע”פ רוב באמצעות מעקבים סמויים, חקירות דיבוב סמויות, חיפוש במאגרי מידע וכדומה.

חקירות סמויות במסגרת חקירה סמויה של חוקר פרטי,  נפוצות בעיקר בתיקי בגידות, תיקי מצתן שוחד, הוכחת לשון הרע ועוד.

חוקר פרטי בגידות ישתמש בחקירות סמויות ומעקבים סמויים על מנת לתעד את בני הזוג הבוגדים בצורה שניתן יהיה להציג את הראיות מאוחר יותר בבית המשפט.

חקירות דיבוב סמויות המבוצעות על ידי חוקר פרטי מבוצעות בדרך כלל כאשר חוקר פרטי משתמש בזהות בדויה ומגיע לדובב את הנחקר או גורמים הקשורים אליו, במטרה לקבל מידע סמוי אותו לא ניתן לקבל בעזרת חקירות גלויות וישירות. חוקר פרטי ישתמש בחקירות דיבוב סמויות בתיקים של הוכחת לשון הרע לדוגמא, כאשר מטרתו הינה לבדוק האם הנחקר מוציא לשון הרע על לקוחו בשיחת חולין עם אדם זר. כמו כן, כל תחום חקירות הדיבוב נופל תחת הקטגוריה של חקירות סמויות בהן הנחקרים מוסרים מידע כאשר הם לא חושדים כי מידע זה שמסרו משמש לצרכי חקירה וכי האדם העומד מולם הינו חוקר פרטי.

 

חקירות סמויות וחקירה סמויה – מהן בדיוק ?

חקירות סמויות הן סוג של חקירה הנעשות בצורה חשאית. הם משמשות רשויות אכיפת חוק וגם חוקרים פרטיים, לאיסוף ראיות.

המונח “סמוי” מתייחס לעובדה שהחקירה נעשית בחשאי ולא בגלוי, בעוד שחקירה פירושה איסוף ראיות לפתרון פשעים או בעיות אחרות.

חקירה סמויה הינה כאמור כל חקירה אשר מתנהלת ללא ידיעת הנחקרים, כאשר חוקרים פרטיים או גופים ממשלתיים אוספים את המידע, לעיתים במהלך תקופה ארוכה, לפני שהם פונים לחקירות גלויות ועימות הנחקרים עם המידע אשר נאסף במסגרת החקירה הסמויה.

חקירות סמויות הן דרך מצוינת לגלות מידע על אדם או מקרה מסוים. הם לא תמיד קלות לביצוע, אבל הם יכולות להיות דרך יעילה מאוד לגלות את האמת.

חקירות סמויות משמשות במצבים רבים ושונים ומסיבות רבות ושונות. לדוגמה, הם עשויות לשמש את רשויות אכיפת החוק כאשר הם רוצים לדעת יותר על חשוד או עד. חקירות סמויות עשויות לשמש גם חוקרים פרטיים כאשר הם צריכים לברר יותר על בן/בת הזוג של לקוח, או על ידי מעסיקים שרוצים לדעת יותר על הרגלי העבודה של עובדיהם.

על מנת לבצע חקירה בהצלחה, חשוב שיהיה למבצע החקירה הסמויה את כל המידע הדרוש לו לפני תחילת החקירה. חוקר פרטי יבצע מחקר מקדים על אובייקט החקירה, יוודא מהו היעד שלו ומהן המטרות אותן הוא רוצה להשיג במסגרת חקירות סמויות.

חקירות סמויות יכולות להתבצע במגוון דרכים, אך יש שיטות עבודה מומלצות שהחוקרים משתמשים בהן לביצוע חקירות סמויות.

ישנן דרכים רבות לביצוע חקירות סמויות. חלק מהחוקרים הפרטיים למשל, משתמשים בציוד מעקב כמו מצלמות ומכשירי האזנה כדי לבחון את פעילותו של הנחקר במרחבים ציבוריים, בעוד שאחרים משתמשים בסוכנים סמויים או מודיעים אשר יכולים לספק מידע על האדם הנחקר. זוהי גם אחת הדרכים הנפוצות בה חוקר פרטי יתחיל חקירות סמויות קודם להפעלת טכניקות נוספות.

ישנם כלים וטכניקות רבות שניתן להשתמש בהן בחקירות סמויות, אך חלק מהטובים ביותר הם:

ביצוע מעקבים אחר הנחקר, חקירות דיבוב סמויות, הצלבת מידע ממקורות מודיעיניים שונים, האזנות באמצעות מכשירי האזנה ( מבוצע על ידי גופים ממלכתיים ) וכדומה.

חקירות סמויות מתבצעות גם כאשר אנו רוצים לשלול חשודים או למצוא חשודים נוספים המעורבים במקרה כלשהו. חקירה סמויה תעזור לנו להבין מיהם המעורבים בפרשה כלשהי, מהי מעורבותם, ומה תהא הדרך הטובה ביותר ל”לחוץ” עלייהם ולקבל את המידע אותו הם מנסים להסתיר.

התחלת כל חקירה עם חקירות סמויות

חקירה סמויה הינה חקירה אשר נתפרת במדויק עבור כל מקרה ומקרה. ע”פ טיב המקרה והמידע אותו אנו רוצים להשיג, נשתמש בחקירה סמויה באופנים שונים.

חקירות סמויות עשויות להתבצע לדוגמא על ידי בקשת מעביד אשר חושד כי עובד מסוים במחסן המפעל גונב אותו. במקרה זה ניתן להשתיל עובד סמוי אשר במסגרת עבודתו במקום יאסוף פרטים וינסה לאתר את הגורמים הגונבים סחורה.

כמו כן עובד מצהיר על חופשת מחלה אך בפועל יש חשד כי הוא עובד במקום אחר, חקרה סמויה המתבצעת גם באמצעות מעקבים עשויה לספק את ההוכחה לכך.

זכור לי מקרה בו בעל חברה מוכרת בתחומה פנה אלי לביצוע חקירה אשר תאמת או תשלול את החשד כי שניים מעובדיו הבכירים מעבירים מידע למתחרים.

לאחר חקירות רקע ופרופיל שביצענו על שני העובדים, חוקר פרטי ממשרדינו אשר הופעל לצורך ביצוע חקירות סמויות אלו, פנה אל הנחקרים באופן סמוי תוך שהוא מציע להם עבודה בעסק חדש עם תנאים טובים ומשופרים. כל שלושת העובדים הסכימו להעביר מידע כאשר יכנסו לעבודה ב”חברה החדשה” שהבנתה במיוחד עבור חקירה סמויה זו.

איש המחשבים של החברה מסר כי יהיה מוכן להעביר דוחות כספיים של המקום בו הוא עובד, ואיש המכירות הבכיר ציין כי הוא ימשוך לקוחות קיימים אל ה”חברה שלנו” .

כפי שניתן לראות, חקירות סמויות מתבצעות כשלב ראשוני במהלך חקירה כוללת. היא מתחילה באיסוף פרטים על מנהגיו, חולשותיו וחוזקותיו של הנבדק, הכנת פרופיל מדויק באופן שייתן לנו מידע כיצד לבצע את החקירה מול נחקרים שונים.

חקירות סמויות | כיצד הן מתבצעות

טכניקות רבות משמשות בחקירות סמויות של חוקרים פרטיים וגופי אכיפת חוק. מטרת הטקטיקות הללו היא לצבור מידע ללא ידיעתו של החשוד. הטכנולוגיה שינתה את נוף החקירות הסמויות, ומאפשרת לחוקר פרטי או לרשויות, לאסוף מידע לתיק מבלי לסכן ישירות סוכן סמוי אשר הופעל בחקירות אלו, אך עם זאת, שיטות מסורתיות עדיין נפוצות.

 

חקירות רקע סמויות

בדיקות רקע משמשות בשלבים הראשונים של חקירה סמויה. הם נותנים תובנה לגבי ההיסטוריה של החשוד, כגון רישומי תעסוקה, כרטיסי אשראי, עבר משפטי, חובות לבנקים, ובעלות או השכרה של נכסים. האינטרנט פישט את בדיקת הרקע. גישה לאימייל של החשוד, בדיקת פעילות באינטרנט והשתתפות באתרי רשתות חברתיות נותנים תובנה לחוקרים ללא צורך בהעמדת חוקר במצב סמוי מסוכן.

 

חקירות סמויות, מעקבים ותצפיות

חוקרים פרטיים במעקב, עוקבים אחר תנועות חשודים על ידי זיהוי מקום מגוריהם ומעקב אחריהם ממקום למקום. ניתן לאסוף מידע עם מי החשוד מתקשר ונפגש, מקומות אותם הוא סורק, במטרה לבצע פשט עתידי, ועוד.


חקירות סמויות | האזנות אודיו ווידאו

הצורה הנפוצה ביותר של ניטור אודיו היא האזנת סתר אשר מתבצעת כאשר הרשויות מאזינות לשיחות המתקיימות באמצעות קווי הטלפון. ניטור אודיו אחר חשוד עשוי להתבצע על ידי הטמנת מכשיר האזנה בחדר או במועדון חברתי שבו מתקיימות שיחות. ניטור וידאו מתבצע באמצעות מצלמה סמויה כאשר החשודים אינם יודעים שהם מצולמים. זו יכולה להיות מצלמה נסתרת המוצבת מראש בביתו או במקום העסק של החשוד או מוסתרת על חוקר אשר מדבר עם החשוד. לעתים קרובות, נדרשים צווי בתי משפט לביצוע האזנות  על קו טלפון אך לא נדרש אישור מיוחד בגין הקלטת חשוד עם מכשירי הקלטה סמויים המוחזקים על גוף החוקר המשתתף בשיחה.

 

חקירות דיבוב סמויות | חקירות “עוקץ”

חקירת עוקץ היא טקטיקה המשמשת בחקירות סמויות שנועדו לתפוס אדם בעת ביצוע פשע. שוטר סמוי לדוגמא או חוקר פרטי, חובר לחשוד וכביכול משתתף בתכנון פשע על מנת לאסוף ראיות ובסופו של דבר לעצור את החשוד. כמה דוגמאות לפעולת עוקץ הן התחזות לקטין ברשתות חברתיות באינטרנט, על מנת לפתות פדופילים, או הכנת רכב פיתיון על מנת לתפוס גנבי רכב.

משרד חקירות דיטקט מתמחה בביצוע חקירות סמויות תחת כיסוי. גולת הכותרת של המשרד הינה היכולת לבנות סיפורי כיסוי בתחומים שונים הנתמכים על ידי חברות פיקטיביות, מספרי טלפון זרים ועוד, על מנת ליצור אמינות מול חשודים אשר נחקרים על ידינו תחת כיסוי, ולצמצם את החשדות כי מבוצע חקירה כלשהי בעניינם.


חקירות סמויות מבוצעות על ידי חוקרים פרטיים ממשרדינו אשר בעברם רקע ממלכתי ביחידות שונות אשר עיקר עבודתם הינו בתחום הסמוי.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.
פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך ביצוע חקירות סמויות, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר ועוד, כאשר אתם זקוקים לחקירה סמויה בישראל או בחול :

050-550-1024 📞

 

 

 

דילוג לתוכן