חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות פיננסיות


חקירות פיננסיות כלכליות

אחד האתגרים הגדולים בתיק השבת נכסים מוברחים הוא הפקת הראיות הקושרות את הנכסים לחייבים עצמם או לפעילויות פליליות.

על מנת ליצור קשר זה, חוקרים פרטיים צריכים לזהות ולעקוב אחר נכסים או “לעקוב אחר הכסף” עד שניתן יהיה לקבוע את הקשר לעבירה או למיקום הנכסים.

לעתים קרובות, הנכסים הועברו ברחבי העולם באמצעות מערכות הסתרה פיננסיות מתוחכמות, מתווכים, “אנשי קש”, ומגוון עסקאות פיננסיות כדי להלבין את הכספים ולטשטש את הקשר הזה, ולכן הדבר מצריך שימוש במגוון טכניקות חקירה כדי להתחקות אחר נכסים ולנתח נתונים פיננסיים, במיוחד על מנת להבטיח ראיות מהימנות וקבילות להוכחת יסודות העבירות בבית המשפט.

טכניקות חקירה שונות שננקטו ברחבי העולם מסייעות לחוקרים במאמצים אלה, אם כי תחומי השיפוט עשויים להגביל או למנוע את השימוש בחלק מהטכניקות הללו. זה הכרחי כי חוקרים פרטים או חוקרי רשות להלבנת הון יקבעו אילו טכניקות מאושרות על פי חוק ויוודאו שכל הדרישות החוקיות, המדיניות והנהלים יבוצעו.

 

להלן סקירה כללית חקירות מרכזיות שיש לייצר ולתחזק במהלך חקירה פיננסית:

חקירות להתמקדות בפרופיל הנחקר

בכל החקירות, שלב ראשון חיוני הוא יצירת פרופיל נושא. חוקר פרטי או חוקר יחידת ממשלתית, אוסף ומתעד את כל המידע הבסיסי הקשור למטרה בתוך תיקיית התיק ודואג שהוא מתעדכן באופן קבוע.

מידע על פרופיל הנושא יעזור ליצור את הקישור לתחום השיפוט והוא צפוי להיות משותף עם סוכנויות עמיתים זרות.

במסגרת חקירות כלכליות החוקרים אוספים את המידע הבא בשלבים הראשונים של חקירת שחזור נכסים שהוברחו:

שם  אובייקט החקירה (כולל כינויים), תאריך ומקום הלידה של היעד; עותקים של תעודות לידה; ודרכונים ותעודות זהות לאומיות.

שמות (כולל כינויים) ותאריכים ומקומות לידה של בני זוג, ילדים, הורים, בני זוג חדשים (אם גרושים או פרודים), אחים, בני זוג של אחים, קרובים (דודים, דודות, בני דודים, סבים וסבתות, נכדים) ובני זוג  קרובי משפחה.

מספרי טלפון רלוונטיים (עסק, בית, נייד), כתובות דוא”ל וכל פרטי התקשרות אחרים. בתחומי שיפוט מסוימים, עשוי להתקבל  גם מידע מנוי המסופק לספק שירותי אינטרנט.

תמונות עדכניות של אובייקט החקירה והמקורבים (כולל זיהוי ממשלתי).

כרטיס טביעת אצבע במידה וקיים.

תוצאות חיפוש ברישום פלילי ואזרחי של הנחקר.

שומות אקדמיות, היסטוריית תעסוקה וחברות באגודות שונות.

תוצאות של חיפושים ממקורות ציבוריים על יעדים, מקורבים וחברות קשורות, באמצעות מנועי חיפוש באינטרנט, אתרי מדיה חברתית, חברות תקשורת מקומיות ובינלאומיות

מידע מרשויות ממשלתיות

רישומי מקרקעין של מושא החקירה לרבות הסכמי רכישה, משכנתאות, בקשות להלוואות ושמאות.

מידע מזהה מבנקים או חשבונות בנק וגופים אחרים שעשויים להחזיק רישומים עסקיים של הנחקר.

 

חקירה כלכלית ואיסוף נתונים פיננסיים

בהתאם לתוכנית החקירה, הנתונים הפיננסיים עשויים לכלול את כל הנכסים וההתחייבויות, ההכנסות וההוצאות של יעדי החקירה, ועסקיהם.

חוקר פרטי יאסוף מסמכים ומידע נוסף ממגוון מקורות, כולל האינטרנט ומקורות אחרים אשר זמינים לציבור: סוכנויות ממשלתיות, מוסדות פיננסיים לרבות בנקאות אלקטרונית,  נותני שירותי כספים, משרדי עורכי דין ורואי חשבון, נותני שירותי נאמנות וחברות, סוכני נדל”ן, סוחרי אמנות, חברות ביטוח, מתחרים עסקיים, נסיעות ותוכניות תגמול אחרות ממקומות העבודה, עסקים, קרובי משפחה, עובדים ומקורבים של היעדים לחקירה.

חוקרים פרטים מנוסים יודעים כי שימוש בטכניקה מסוימת של חקירה יכול לספק לידים או מידע שיהפכו לעילה לנקוט באמצעים נוספים וליצור קישורים לתחומי שיפוט זרים.

צו חיפוש בעסק או בבית מגורים של הנחקר עשוי לגלות ראיות הקושרות את הנחקר לחשבון מקומי או זר, ראיות שיכולות לתמוך בצו שלאחר מכן לקבלת פרטי חשבון בנק, לאחר שחוקרים מצליחים לחבר את הקשר עם היעד.

מעקב פיזי עשוי לחשוף מידע נוסף, ומסמכים שהושגו באמצעות הזמנה בבנק עשויים לחשוף את שמותיהם של פקידי בנק או אנשים המעורבים בעסקה פלילית הקשורה לנחקרים, שאולי יוכלו לספק לידים נוספים אם יחקרו תחת אזהרה.

 

חוקר פרטי וחקירות קוד פתוח

מידע קוד פתוח מוגדר בדרך כלל כמידע זמין לציבור שניתן לאסוף בכל אמצעי חוקי, לרבות מידע הזמין דרך המדיה החברתית או האינטרנט בחינם, בתשלום או באמצעות מנוי. מידע ממקורות פתוחים וסוכנויות ממשלתיות אחרות יכול לחשוף נכסים המוחזקים על ידי יעדים, משפחותיהם ומקורביהם ועסקים קשורים.

חוקר פרטי עושה בדרך כלל שימוש במידע בקוד פתוח לאורך כל החקירה, מסיוע בהערכת מהימנות הטענות ועד להגשת ראיות קבילות בבית המשפט.

בשלבים המקדמיים, ניתן להשתמש במידע בקוד פתוח לפיתוח תוכנית החקירה.  זה יכול לעזור בפיתוח מקורות או בזיהוי נכסים מקומיים או זרים המוחזקים על ידי יעדי חקירה, משפחותיהם, שותפיהם ועסקים קשורים.

מידע זה יכול גם לסייע בזיהוי מקורבים ועדים פוטנציאליים ובהרכבת פרופיל פיננסי של הנחקר וכן בהנחת היסוד לצווי חיפוש ותפיסה.


קטגוריות של מידע בקוד פתוח כוללות את הדברים הבאים:

רישומים ציבוריים רשמיים (מקומיים וזרים): רישומים של התאגדות או לידה, מוות, נישואין, רכוש מקרקעין.

מאגרי מידע פרטיים, מסחריים או מאגרי אכיפת חוק: דוחות רכוש ואשראי; בדיקת נאותות וכדומה.

הליכי ליטיגציה אזרחית, גירושין וצוואה (אם זמינים)

רישומי חברות והגשת תאגידים (כולל דוחות כספיים)

בקשות לפטנטים וסימנים מסחריים

רישומים לעמותות

הגשות מס או מידע על תוכנית פרישה (אם זמין)

אתרי מעקב אחר נכסים מיטלטלין, לגבי תנועת מטוסים, 8 כלי שיט ימיים וכלי רכב מנועיים

פרסומים ברשתות חברתיות

תקשורת חדשותית (כולל עיתונים, כתבי עת מסחריים, צהובוני חברה או רכילות, או אתרי אינטרנט)

מידע אודות החרמות רכוש שבוצעו לנחקר ספציפי. 

 

חקירות כלכליות פיננסיות

חוקרים פרטיים עורכים חקירות פיננסיות באמצעות גישה שיטתית הכוללת מספר שלבים מרכזיים:

איסוף מידע

חוקרים פרטיים אוספים נתונים פיננסיים רלוונטיים, לרבות רישומי בנק, רישומי מס, רישומים עסקיים ומסמכים פיננסיים אחרים. הליך זה עשוי לכלול גישה לרשומות ציבוריות, עריכת ראיונות ושימוש במאגרי מידע מיוחדים.

ניתוח רשומות פיננסיות

החוקרים בוחנים בקפידה את הרשומות הפיננסיות שנאספו, ומחפשים אי התאמות, דפוסים וחריגות שעלולים להצביע על הונאה, הלבנת הון או פשעים פיננסיים אחרים.  הם עשויים להשוות רשומות נוכחיות עם נתונים היסטוריים כדי לזהות חוסר עקביות.

איתור נכסים

חוקרים פרטיים מתמחים במעקב אחר נכסים, הכולל איתור וזיהוי נכסים בבעלות יחידים או חברות. הם משתמשים במיומנויות החקירה ובמשאבים שלהם כדי לחשוף נכסים נסתרים או סמויים שעלולים להיות מעורבים בפעילויות הונאה

 זיהוי דגלים אדומים

החוקרים מחפשים סימנים להתנהלות פיננסית אפשרית, כגון עושר בלתי מוסבר, דפוסי עסקאות לא סדירים, הוצאות אישיות מוגזמות שנגבו מחשבונות עסקיים, או זהויות שונות הקשורות לפעילויות פיננסיות. דגלים אדומים אלו עוזרים לחוקרים לקבוע היכן למקד את מאמציהם.

שיתוף פעולה עם מומחים

חוקרים פרטיים עשויים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם רואי חשבון משפטיים, עורכי דין ומומחים אחרים כדי לנתח עסקאות פיננסיות מורכבות ולפרש דוחות כספיים. שיתוף פעולה זה משפר את ההבנה של הנתונים המתקבלים ומחזק את החקירה.

דוחות חקירה והצגת ממצאים

לאחר השלמת החקירה, חוקרים פרטיים מספקים דוחות מפורטים המתארים את ממצאיהם.  דוחות אלו עשויים לכלול ראיות להונאות כספיות, הברחת כספים ונכסים, הפרות משפטיות אפשריות והמלצות לפעולות נוספות.

 

חשוב לציין כי חוקרי משרד דיטקט חקירות מקפידים על חוקים ותקנות הקשורים לפרטיות וסודיות בעת ביצוע חקירות פיננסיות והם פועלים בצורה אתית ובגבולות מערכת המשפט.

 

פנו אלינו לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ בתחום חקירות פיננסיות כלכליות אשר מספק שירות בישראל ובחו”ל:

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן