חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות


חקירת יכולת מהי ?

חקירת יכולת של חייב היא תהליך שבו מבוצעת הערכה ודירוג של יכולותיו הכלכליות והפיננסיות של חייב שנמצא בחובות כלכליות. במהלך חקירת יכולת החייב, מבוצעת הערכה של היכולת שלו לשלם את החובות במלואן או בחלקן.

תהליך חקירת יכולת החייב כולל את הבדיקה של מספר גורמים כלכליים ופיננסיים הנדרשים כדי להעריך את היכולת הכלכלית של החייב לשלם את החובות. גורמים אלו יכולים לכלול:

הכנסה ויכולת להרוויח: קבלת רווחים, יכולת להתפרנס מהכנסות קבועות או משתנות, יכולת להשיג עבודה נוספת וכו’.

יכולת פיננסית: בדיקת היכולת הפיננסית של החייב, סכומי הכסף בחשבונו, בתוכניות חיסכון, בהשקעות וכדומה.  יכולתו לנהל תקציב, לעמוד במסלול תשלומים ועוד.

נכסים ורכוש: מקורות כספים פוטנציאליים שניתן לממש מהם את החובות, הערך הנכון של הנכסים, הכנסה משכירות וכו’.

החקירה של יכולת החייב יכולה להיעשות על ידי רשם ההוצאה לפועל, מוסדות פיננסיים, חברות גבייה, עורכי דין, משטרה וארגונים אחרים שמעורבים בניהול וגביית חובות. התוצאות של חקירת היכולת ישפכו או על מצבו של החייב, כולל אפשרות להגביל את הזכויות והפעולות שלו או להתחיל בתהליך של גביית החוב.

 

חקירת יכולת של חייב במשרדי ההוצאה לפועל

חקירת יכולת של בעלי החוב נועדה לאפשר הן לרשויות החוק והן לבעל חוב פרטי, להתרשם מיכולתו הכלכלית של חייב, להבין אלו נכסים יש בבעלותו וכדומה. רשם ההוצאה לפועל, לאחר התרשמותו מיכולתו הכלכלית של החייב ורמת השתכרותו, יכול לקבוע לחייב פרישת תשלומים חודשית אשר תעבור לנושים שלו.

פעמים רבות חייבים נוטים להסתיר את רכושם, להעבירו לצדי ג’ שונים, לעיתים לקרובי משפחתם וכדומה, על מנת להגיע לחקירת היכולת כאשר הם “מרוששים” לכאורה. כאן נכנס לתמונה חוקר כלכלי אשר מתמחה בביצוע חקירות כלכליות או חקירה כלכלית כאשר מטרתו הינה לגלות האם הוברחו נכסים של החייב.

כאמור, בחקירת יכולת כלכלית מנסים הנושים, לעיתים בעזרת משרד ההוצאה לפועל ולעיתם באמצעות משרד חקירות המתמחה בתחום חקירות יכולת כלכליות, להבין מהי יכולתו הכלכלית של החייב ומסוגלותו  לשלם את חובותיו. על פי החוק, רשם ההוצאה לפועל רשאי לבצע חקירת יכולת ע”פ החלטתו, או לבקשת בעל חוב אשר זכה בתיק מול החייב.

חשוב לציין כי יש לחייבים אינטרס ברור לבצע את חקירת היכולת במשרדי ההוצאה לפועל, בעיקר אם הם אכן חסרי כל או במידה והחביאו והסתירו את רכושם קודם לחקירת היכולת היות ובמידה והחוב לא משולם ולא בוצעה חקירת יכולת, הרי שרשם ההוצאה לפועל יכול להכריז עליו כמשתמט מחובות ולהפעיל עליו סנקציות רבות כדוגמת אי חידוש רישיון נהיגה, צו איסור יציאה מישראל ועוד.

נציין כי לעיתים, חקירת יכולת המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל אינה מספקת. זה נכון במקרה של חייבים אשר ביצעו הברחת נכסים, העבירו כספים לחשבונות בנק בחו”ל, הסתירו את נכסי הנדל”ן שלהם באמצעות חברות קש וכדומה. במקרים מסוימים של חייבים בעייתיים אשר חובם הינו גבוה, נדרשת התערבות של משרד חקירות מקצועי.


משרד חקירות
דיטקט מבצע חקירות יכולת עמוקות ומורכבות בישראל ובמדינות רבות בעולם ואנו מתמחים באיתור נכסים, איתור סניפי בנקים והעברות כספיות מישראל לחו”ל ועוד.


חוקר פרטי
| חקירות יכולת כלכליות בארץ ובחו”ל.  

👍 חוקר פרטי חקירת יכולת – מעקבים וחקירות ברמה אחרת.

👍 חוקר פרטי ייעוץ חינם 24/7 לחקירות יכולת כלכליות.

👍 חקירות פרטיות ברישיון משרד המשפטים | חקירה כלכלית עם תוצאות.

👍 חוקר פרטי כאשר אתם זקוקים ל איתור האזנות סתר.

👍 שימוש בציוד ריגול ומעקב המתקדם מסוגו בעולם.

👍 חוקר פרטי למעקב בגידות וחקירת יכולת כלכלית של בני זוג | שירות חקירות ללא פשרות!

👍 פתרונות לבעיות סבוכות ומורכבות. חוקר פרטי לחקירות יכולת בישראל | חקירות בחו”ל.

פנו אל חוקר פרטי מומלץ ממשרד חקירות דיטקט אשר מבצע חקירת יכולת כלכלית בארץ ובחו”ל :

050-550-1024 📞

 

מתי מחליטים על ביצוע חקירת יכולת ועל חקירות יכולת כלכליות ?

משרד ההוצאה לפועל עשוי לזמן חייבים לחקירות יכולת ע”פ החלטתו.

זוכה בתיק מול חייב יכול להגיש בקשה בגין חקירת יכולת כלכלית מול חייב במידה והוא חושד או יודע כי לחייב נכסים ואמצעים לשלם את חובו. זוכה בתיק מול חייב מורשה לבקש מרשם ההוצאה לפועל לבצע חקירה בעניין חייב ולעיתים, במידה ומתבצעת חקירה פרונטאלית של החייב במשרדי ההוצאה לפועל והזוכה בתיק לא זומן אליה, הוא יכול לבקש חקירה חוזרת.

 

חייבים וביצוע חקירת יכולת

החייבים עצמם עשויים לבקשת לבצע חקירת יכולת בעניינם, בעיקר אם הם מאשרים את עניין חובם לזוכים ומעוניינים להראות כי אין ביכולתם לשלם את חובם בנקודת זמן זו.

במקרה כשזה, על החייב להגיש בקשה לפרישת החוב לתשלומים, זאת ע”פ יכולתו הכלכלית, תוך שהוא מפרט לרשם ההוצאה לפועל את כל הכנסותיו, הוצאותיו וכדומה ולצרף אסמכתאות לכל דבר ודבר הנטען על ידו בהקשר של אי יכולתו לשלם את החוב.

חייב אשר מתבצעת בעניינו חקירת יכולת נדרש להציג את המסמכים הבאים:

צילום רישיון הרכב בו הוא משתמש

צילום הסכם שכירות של הבית אותו הוא שוכר, או לחילופין צילום נסח טאבו של בית אשר נמצא בבעלותו.

תשלומי ארנונה עדכניים אותם הוא משלם.

חשבונות חשמל עדכניים.

חשבונות טלפון קווי או סלולארי.

העתק של כל חשבונות הבנק שבבעלותו לרבות יתרות, כסיפים בפיקדונות והשקעות, התחייבויות, הלוואות, משכנתאות וכדומה.

צילום כרטיסי האשראי שהוא מחזיק בהם ותנועות של חצי שנה אחורה לפחות.

צילומי תלושי שכר שלו ושל בת זוגו.

צילומים של תיקי הוצל”פ אשר נפתחו בעיננו עקב חובות, דרישות תשלום מרשויות המס, בנקים, נושים נוספים ועוד.חוקר פרטי דחוף
לחקירת יכולת כלכלית | בלש פרטי דחוף חקירות כלכליות

זקוקים לייעוץ לפני התחלת חקירה ? צריכים חוקר פרטי לביצוע חקירת יכולת צוו מעצר או הוכחת  בגידות ?

חוקר פרטי ממשרד חקירות דיטקט, מבצע חקירות יכולת כלכליות 24/7.

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך חקירת יכולת של חייב, חשיפת בגידות, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר ועוד, כאשר אתם זקוקים לחקירה  בישראל או בחול :

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן