חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות כלכליות ואיתור נכסים


מהן חקירות כלכליות ? חקירה כלכלית מטרתה לאתר מקורות הכנסה ונכסים של בעלי חוב, קבלת פרופיל עסקי על אדם מסוים, הוצאות לפועל ובעצם, חקירות כלכליות עוסקות בכל נושא הקשור לכספים


למי מתאימות חקירות כלכליות ?

חקירות כלכליות מתאימות למגוון רחב של לקוחות, החל מבנקים, עורכי דין, חברות המעסיקות קבלני משנה, דרך אנשים שניזוקו כלכלית בצורות שונות ועד לאנשים פרטים שנפגעו מסכסוך כספי. מטרתה של חקירה כלכלית היא לאתר את הכספים שאבדו מסיבה כזו או אחרת ולהשיג ראיות קבילות בבית משפט על מנת להרשיע את האדם שפגע בכם מבחינה כלכלית.


מה החשיבות שיש לחקירות כלכליות ?

חקירות כלכליות הן בעלות חשיבות גבוהה, במיוחד לבעלי עסקים, כמו לדוגמא במקרה של חובות אבודים. חובות אבודים הם חובות שאין כל סיכוי לגבות אותם, כאשר החוק מתיר לנכות את המס על חובות אלו ולעיתים אף את המע”מ. אולם חובת ההוכחה היא על בעל העסק, כאשר עליו להציג הוכחות לרשויות המס כי החוב אכן אבוד ואין כל דרך לגבות אותו. לכן, חוקר פרטי במרכז המבצע חקירה פרטית מקצועית עשוייה להוות דרך מהירה ויעילה להוכחת חוב אבוד. בנוסף, יש לחקירות כלכליות חשיבות רבה כאשר מדובר באיתור חייבים עבור נושים כספיים, איתור רכוש ונכסים, בין אם הלקוח הינו גורם כמו בנק או משרד עורכי דין ובין אם מדובר באדם פרטי העומד בפני תביעה.


האם חקירות כלכליות נערכות רק בתחומי ישראל ?

לא בהכרח. חקירה כלכלית הנערכת על ידי משרד חקירות מקצועי יכולה להתקיים בתחומי מדינת ישראל ולהתרחב למדינות אחרות במידת הצורך. ככל שמשרד החקירות יעיל יותר ומנוסה יותר, כך יוכל חוקר פרטי להגיע למקורות מבוססים יותר, בין אם הם בארץ ובין א בחו”ל. במקרים מסוימים, חקירה כלכלית מלאה נערכת אך ורק בחו”ל, כמו לדוגמא במקרה של עסקים בינלאומיים.


כיצד יכולה חקירה כלכלית לסייע במקרים שונים ?

חקירות כלכליות הן אחד מסוגי החקירות השכיחות ביותר היום, כאשר בזכות חקירות כלכליות ניתן לאתר נכסים של אדם או של חברה רשומה, לגבות תשלומים המגיעים לאדם על פי חוק, לדוגמא בעקבות פסק דין או חוזה שהופר וכאמור לאתר נושים ובעלי חוב לצורך הבאתם לדין. לעיתים, גם אם בעל החוב מוכר וניתן להשיגו, עדיין יש חשיבות גבוהה להשגת ראיות נגדו, אשר ירשיעו אותו בבית משפט ויחייבו את האדם לשלם את החוב. בזכות חקירה מקצועית ניתן לאסוף כמה שיותר מידע ופרטים אודות האדם ולהציג לבית המשפט ראיות קבילות אשר ישמשו להרשעתו.

 

דילוג לתוכן