חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

כללי התנהגות בחקירה פלילית

במסגרת עבודתנו כמשרד חקירות המספק שירות ללקוחות רבים, אנו נתקלים לעיתים בלקוחות החוששים כי עקב סכסוך עסקי בו הם נמצאים, עלול הצד שכנגד להגיש תלונה שקרית וכוזבת במשטרה, כחלק מהסכסוך העסקי ובמטרה להפלילם.

בעוד אנו ממליצים לכל לקוחותינו לשמור על חוקי מדינת ישראל בקפידה במהלך התנהלותם, אנו מביאים כאן מספר כללים להתנהגות בחקירה פלילית כפי שנמסרו לנו באדיבות משרד עורך דין פלילי | עורך דין מעצרים מוביל בתחומו.

חקירה פלילית מוכרת גם בשם חקירה באזהרה. כאשר אדם מוזמן לצורך חקירה פלילית, אזי משמעות הדבר היא שאותו אדם חשוד בביצוע עבירה כלשהי.

לא פעם, אותו אדם מוזמן למשטרה על מנת למסור עדות בקשר לאירוע מסוים, אך תוך כדי מסירת העדות וכתוצאה מהדברים שמסר לחוקרים, הוא הופך מעד לחשוד.

חקירת משטרה באזהרה הינה אירוע מלחיץ, ובפרט נוכח העובדה שברוב המקרים היא מפתיעה את החשוד ביום רעם בהיר ומבלי שיהיה מוכן אליה.


על מנת לעבור חקירה פלילית בהצלחה, יש לשים דגש  על מספר נקודות חשובות, להלן:

בו בזמן כשמתקשרים לזמן אתכם לתחנת המשטרה, תנסו להוציא כמה שיותר פרטים בטלפון, בקשר לסיבה שבגינה רוצים לזמן אתכם. ככל שתדעו יותר פרטים, כך גם תהיו יותר מוכנים ופחות לחוצים לקראת החקירה.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שברוב המקרים לא ימסרו לכם בשיחת הטלפון את סיבת הזימון, ויאמרו לכם שהמידע יימסר לכם בהמשך כשתגיעו לתחנה.

לאחר שהגעתם לתחנת המשטרה, ולאחר שהתברר לכם שאתם חשודים בביצוע עבירה כלשהי, הכלל החשוב ביותר לפני ש”פותחים את הפה”, הוא לשאול את החוקר במה אתם חשודים? אל תסתפקו בתשובה כללית של החוקר, ובקשו ממנו פרטים מדויקים ככל האפשר לגבי החשדות שנגדכם, לדוגמה, באיזה יום בוצעה העבירה? היכן בוצעה העבירה? באיזו שעה? באיזה אופן? וכדומה. 

לאחר שקיבלתם מהחוקר את הפרטים המדויקים לגבי החשדות, ולפני שאתם מתחילים את החקירה, יש להיוועץ באופן מיידי עם עורך דין פלילי – זו זכותכם על פי החוק.

אפשר לבקש מעורך הדין להגיע לתחנת המשטרה, ולחילופין אפשר גם להיוועץ עמו טלפונית.

חשוב לזכור כי לייעוץ המשפטי בשלב זה ישנה חשיבות מכרעת, מכיוון שברוב ככל המקרים, הגרסה הראשונה שאותה תמסרו במשטרה, היא זו שתקבע את גורל התיק.

חשוב לזכור שהחוקר בתחנת המשטרה אינו חבר שלכם. תפקידו של החוקר הוא לאסוף כמה שיותר ראיות ולחלץ הודאה בתיק, זאת ככל שנראה לו שביצעתם את העבירה.

זכרו שאין דבר כזה שנקרא “שיחות מחוץ לפרוטוקול”. כל מילה וכל תנועה שלכם היא ראיה, בין אם היא נאמרה בפינת העישון, בשיחת חולין עם החוקר בפרוזדור, או בחדר החקירות.   

זכרו כי המתקנים בתחנת המשטרה מרושתים במכשירי הקלטה ובמצלמות, ולכן, אל תשוחחו עם אף אחד על המקרה, לא בפינת העישון, לא על ספסל ההמתנה, ולא בשום מקום אחר. בנוסף, קחו בחשבון שהאיש החביב שלצדכם יכול להיות מדובב משטרתי.

חשוב שתמסרו לחוקר תשובות מדויקות. יש להימנע מלמסור תשובות עמומות או תשובות שיכולות להשתמע לשתי פנים ושניתן יהיה להוציא אותן מהקשרן.  

תוך כדי החקירה, החוקר ירשום את כל מה שתאמרו ולכן יש למסור את העדות בקצב הכתבה , כמו גם יש לוודא שכל מה שאתם מוסרים אכן נירשם.

באשר לזכות השתיקה –  לחשודים אמנם קיימת זכות שתיקה מוחלטת בחקירה אך יש לזכור שהשימוש בזכות זו עלול לפגוע בכם בהמשך.

ככלל, הגרסה הראשונה שתמסרו, היא זו שתקבל את המשקל המרבי.  על פי רוב, כל גרסה עתידית שתמסרו ושלא הועלתה בהתחלה, תיחשב לגרסה “כבושה” ומשקלה של הגרסה יהיה נמוך ביותר אם בכלל.

ככל שיש לכם גרסה המצביעה על חפותכם, יש להעלות אותה בהתחלה.

לא פעם, החוקר יציע לכם לערוך בדיקת פוליגרף. במצב שכזה מומלץ להסכים לבקשת החוקר, וזאת גם אם אתם חוששים מתוצאות הבדיקה. עם זאת, יש להדגיש בפני החוקר שלמרות שאתם מסכימים ורוצים את הפוליגרף על מנת להוכיח את חפותכם, עדיין עליכם להתייעץ עם עורך הדין שלכם. אם בסופו של יום החלטתם שלא לבצע את בדיקת הפוליגרף, אז רצוי שזה יהיה כתוצאה מסירוב של עורך הדין שלכם שלא מאמין בפוליגרף, ולא כתוצאה מסירוב שלכם.  

לעולם, אבל לעולם, אל תודו במשהו שלא עשיתם. לעיתים, חשודים חפים מפשע מודים בתחנת המשטרה במעשים שלא ביצעו, וזאת בעקבות לחץ במהלך החקירה. שימו לב שבהמשך יהיה מאוד קשה לפסול את ההודאה שנמסרה.

בסיום החקירה, יש לקרוא בעיון רב את ההודעה שמסרתם, וככל שיש חוסרים ו/או אי דיוקים בהודעה, יש להפנות את תשומת לבו של החוקר לכך, ולבקש ממנו לתקן ו/או להשלים את החסר.

הכלל הוא שמה שלא נרשם בהודעה, כאילו לא נאמר ולא קיים. אם החוקר מסרב לתקן או להשלים את ההודעה, אז אל תחתמו עליה, ותבקשו מהחוקר לציין את הסיבה שבגינה לא חתמתם.   

לסיום, הכלל החשוב מכל – שמרו על עצמכם התנהלו כחוק ואל תסתבכו !

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

 

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

דילוג לתוכן