חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

מעילות והונאות עובדים


הונאות עובדים | מניעת גניבות ומעילות עובדים בעסקים

לפי האגודה הלאומית למניעת גניבה מחנויות, סחורות בשווי של יותר מ-13 מיליארד דולר נגנבות מקמעונאים מדי שנה. זה יותר מ-35 מיליון דולר של סחורה שנגנבת מקמעונאים מדי יום. עם מספרים כל כך גבוהים, לא פלא שעסקים מחפשים רעיונות להפחתת הסיכון לגניבות מחנויות ופריצות מסחריות אחרות.

 

מניעת גניבה על ידי לקוחות

יצירת קשר עיין עם לקוחות. זה לא רק שירות לקוחות טוב לברך את הקונים ברגע שהם נכנסים בדלת, אלא זה גם מראה לגנב פוטנציאלי שיש בחנות צוות ערני ומעורב.

חפש סימנים המעוררים חשד. אמור לעובדים לחפש קונים עם מעילים גדולים או בגדים רפויים. מעבר לכך, גם מטריות סגורות עלולות לשמש אמצעי לגניבה היות וניתן בקלות להחליק פריטים קטנים אליהן.

עגלות תינוק ושקיות קניות מחנויות אחרות עלולים לשמש גם כן אמצעי לגניבה. קבע מדיניות חנות להשאיר שקיות קניות ותרמילים באזור ייעודי בטוח של החנות, כגון מאחורי דלפק הכניסה. כמו כן, שים לב לקבוצות גדולות שנכנסות לחנות במקביל. לעיתים כנופייה עלולה להיכנס יחד לחנות, לתפוס במהירות את מה שהם יכולים, ולברוח החוצה לפני שבעלי העסק מבינים מה בדיוק אירע.

 הגבל את הגישה לאזורים מסוימים. חנות פתוחה וקלה לקנייה עם מעברים רחבים הינה נוחה ללקוחות, אבל כדאי לסמן בבירור אילו אזורים אסורים לכניסה.

נעל את דלתות חדר ההלבשה ללא השגחה והצב שלטים לחללים לעובדים בלבד. יש לנעול גם את משרדי ההנהלה וחדרי המלאי, ולשנות את קודי הגישה כשהעובדים מתפטרים. כמו כן, יש לשים מנעול לוויטרינות המכילות פריטים יקרים.

 

התקנת מצלמות אבטחה

כיום בשוק יש הרבה מצלמות אבטחה קלות להתקנה על מנת לפקוח עין על קונים כאשר אתה לא נמצה במקום. חשוב למקם שילוט המציין כי החנות מוגנת במצלמות ומתעדת כל הזמן במקומות בולטים בעסק. ודא שכל אזורי החנות (בפנים ובחוץ) מוארים היטב. אורות הנדלקים עם זיהוי תנועה מועילים לאחר שעת הסגירה כדי להרתיע גנבים המחפשים מקומות חשוכים לפרוץ אליהם.

 

הגנות מתקדמות

השתמשנו בהגנות הייטק מתקדמות. פתרונות מקצועיים ומתוחכמים נגד גניבה כוללים סרט אבטחה שמקשה על שבירת חלונות ועד למערכות זיהוי פנים שמתריעות לבעלי חנויות כאשר גנב חנות מוכר נכנס לחנות. באמצעות מערכות תיוג לרישום פעילות תוכלו לקבל התראה כאשר פריט שלא שולם עליו יוצא מהחנות. שוחח עם בעלי עסקים אחרים כדי לראות איזו טכנולוגיה עבדה עבור החנויות שלהם וקרא על החידושים האחרונים בטכנולוגיה למניעת אובדן.

 

הונאות עובדים | עריכת ביקורות פנימיות בעסק

גניבה עלולה להיות קטסטרופלית עבור כל עסק, גדול וקטן. גניבה של כספי החברה, רכוש או מידע עלולה להיות יקרה ומעבר לערך הרכושי אשר נגנב, גניבת מידע כדוגמת מאגרי לקוחות דוחות רווחיות וכדומה עלולה להרוס לחלוטין עסקים מסוימים.

כאשר מתרחשת גניבה מסוג זה, בעלי עסקים רבים מנסים לפתור את הבעיה בעצמם ופעמים רבות, עקב חוסר ניסיון בהליך איתור גניבות, הנזק עלול להיות גבוה יותר.

 

חקירות פרטיות ומניעת פחת

דיטקט חקירות עוסקת מזה כ 30 שנה בתחום חקירות ומניעת פחת. ניסיון העבר שלנו והצוות המקצועי שאנו מעסיקים אשר מונה בין היתר קציני ביטחון אשר עבדו בחלק מהחברות המובילות והגדולות במשק, מאפשר לנו לזהות את הנקודות הפגיעות והחלשות בעסקים ולמנוע בעיות לפני התהוותן.

במסגרת פעילות חקירה מונעת וחקירות לאחר גניבה מרמה והונאה, אנו עשויים לבצע חקירות עסקיות, בדיקות פיננסיות, חקירות כלכליות, חקירות מרמה והונאה, בדיקת מהימנות עובדים ועוד..

לעיתים גם חקירה של מספר גניבות קטנות ו”לא משמעותיות” לכאורה, עשויה לגלות כי הגניבות נפרשות על פני שנים רבות והסכום המצטבר שלהן הינו גבוה מאוד.

חשוב להבין כי הגניבות אשר גורמות לנזק הרב ביותר לעסקים הינן גניבות אשר מקורן הינו מתוך החברה או העסק.

על מנת להגן על העסק שלכם מפני גניבות ומעילות חשוב לערוך ביקורות תקופתיות ולהיעזר בחוקרים פרטיים המתמחים בתחום של מניעת פחת. חוקר פרטי מקצועי בתחום זה יוכל לחסוך לכם כסף עתידי רב אשר עלול להיגנב הן על ידי מעילת עובדים, מכירת מידע, או גניבת סחורות.


בדיקת מהימנות עובדים

משרד חקירות דיטקט עוסק בתחום של בדיקת רקע ומהימנות עובדים מזה שנים רבות. אנו ממליצים למעסיקים לעסקים קטנים לבצע בדיקות רקע לגבי עובדים פוטנציאליים, כאשר  לעובדים האמונים על הטיפול בכספכם או ברשומות הפיננסיות שלכם, בדיקת רקע עדיפה.


הכירו את העובדים שלכם

היו ערניים לאינדיקטורים מרכזיים של גניבה אפשרית כגון:

יציאות פתאומית, לכאורה, לעבודה, ועבודה עד שעות מאוחרות שאינן שגרתיות.

אורח חיים של העובד שהינו הרבה מעל רמות השכר שלו.

התנגדויות חריפות של העובד לשינויים פרוצדורליים הקשורים לענייני כספים, או שינוי תפקידו בעבודה.

עובד אשר מתחיל להשתמש תדיר בסמים ואלכוהול.

עדויות להימורים כפייתיים של העיבוד, הלוואות שהוא לוקח וכדומה.


פיקוח צמוד על העובדים למניעת הונאות ומעילות עובדים

מחקרים מראים שכאשר הפיקוח רופף, שיעורי הגניבות וההונאה עולים. זה לא אומר להסתכל מעבר לכתף שלכם כל דקה, אבל זה אומר לבדוק את התנהלות העובדים בעסק והאם צצים שינויים חריגים כלשהם בהתנהגותם.

השתמש בהזמנות רכש. התשלום, הקבלה וההכנה של הזמנות רכש צריכות להיות פונקציות נפרדות ומטופלות על ידי אנשים שונים. השתמש בהזמנות רכש ממוספרות מראש, ואמת תמיד הזמנות נכנסות.

בקרת קבלות במזומן. השתמש בתלושי מכירה ממוספרים מראש וערוך ביקורות שבועיות. איזון של תלושי מכירה וקבלות רישום צריך להיעשות על ידי מישהו אחר מלבד פקיד המכירות.

השתמש בביקורות לא רשמיות. בצע ביקורות פנימיות ללא הודעה מוקדמת וערוך ביקורת שנתית על ידי חברה חיצונית, בדרך כלל משרד חקירות פרטיות המתמחה בתחום.

התקן אמצעי אבטחת מחשב. למד והבן את מערכות המחשב והתוכנות שלך, וכיצד הם עשויים לשמש לגניבת כספים או מלאי. הגבל גישה למסופי מחשב ולרשומות. שנה מעת לעת קודי כניסה ובדוק באופן קבוע כדי לוודא שנהלי אבטחה בתוקף.

עקוב אחר ההמחאות העסקיות שלך. השתמש תמיד בהמחאות ממוספרות מראש, עם סכומים מוקלדים או כתובים בדיו קבועה. הפקת כל הצ’קים מתוכנות פיננסיות הינה מומלצת מאוד. נעל שיקים ריקים וחותמות במקום מאובטח.

ניהול מלאי ושימוש במערכות אבטחה. פונקציות קבלה, אחסנה ומשלוח נפרדות. ספירת מלאי פיזי צריכה להיעשות מדי שנה על ידי אנשים שאינם אחראים לרישומי המלאי הסדירים והרגילים בעסק. עסקים מסוימים מתקינים גם התקני אבטחה לניטור סחורה או מלאי.

ספק דרך דיסקרטית לעובדים אשר רוצים לדווח על גניבה או הונאה של עובדים מסוימים, ללא היחשפות. הליך זה צריך להיעשות בזהירות רבה על מנת למנוע את המחשבה כי אתה לא בוטח בעובדים. אם הליך זה מתבצע בזהירות וברגישות, זה יכול להיות מאוד יעיל.

חשוב לזכור כי גם אם אתה חושד בעובד מסוים, עליך להיות בטוח בכך לחלוטין כאשר בידך ראיות חותכות.

היזהרו מאוד בהעלאת האשמות כנגד עובדים – האשמת שווא כנגד עובד עלולה לגרום לתביעה נגדכם.

אמתו את החשדות באמצעות חקירות מדויקות וקבעו את היקף ההונאה והשיטות בהן נעשה שימוש. אם אתם יכולים לזהות את העובד האחראי להונאה בוודאות, התייעצו עם גורמים משפטיים ושקלו לאחר מכן את סיום העסקתו ושקילת צעדים משפטיים נוספים.


זיהוי סיכונים | מניעת פחת

בצע ניתוח של העסק שלך ואתר את הנקודות העלולות להוות  סיכון משמעותי לגניבה או מעילה.

בדוק ופקח על בעובדים האמונים על הנתונים הרגישים של העסק, כספים, מידע וכדומה. תחומים אלו מועדים לגניבה והונאה ולכן יש חשיבות למעקב קפדני יותר ובדיקות שוטפות של עובדים בתחומים אלו.


סקירות ובדיקות פתע לעובדים ללא התראה

בדיקות פתע שומרות על מצב בו העובדים יודעים שהם עלולים להיבדק בכל עת במפתיע וללא התרעה, ולכן יחששו לבצע פעילות אסורה.

בדיקות אלו עשויות להיות ביקורת פיזית במקומות שונים בעסק, ביקורת באמצעות מערכות ממוחשבות שונות וכו’.  ביקורת כזו, אשר מתרחשת ללא הודעה מוקדמת, גורמת שעובדי העסק שיקלו פעם נוספת האם לבצע מעילה או גניבה.

חוקר פרטי דחוף לחקירות רקע ופרופיל | בלש פרטי דחוף לבדיקות מהימנות

זקוקים לייעוץ לפני התחלת חקירה ? צריכים חוקר פרטי לביצוע חקירות מהימנות עובדים?

חוקר פרטי ממשרד חקירות בינלאומיות דיטקט, מבצע חקירות מהימנות, חקירות מניעת פחת חקירות רקע ופרופיל בארץ ובחו”ל.

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחת ייעוץ חינם באופן דיסקרטי עם חוקר פרטי לצורך חקירות מניעת פחת, איסוף מודיעין עסקי, חקירות כלכליות, חקירות סמויות, מעקבי עובדים, בדיקות פוליגרף ועוד.

050-550-1024 📞

דילוג לתוכן