חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

סיפורי הונאות כרטיס אשראי


דוגמאות להונאות בכרטיסי אשראי

מקרה ראשון

בחור הולך לחדר כושר , מניח את חפציו בלוקר, נועל אותו והולך להתאמן. אחרי האימון והמקלחת, כאשר הוא הולך לקחת את דבריו מהלוקר הוא מבחין שהלוקר פתוח. מעניין, הוא אומר לעצמו, הייתי בטוח שנעלתי אותו.
הוא מתלבש ולייתר ביטחון פותח את הארנק וברפרוף מסתכל שהכול שם. הכול נראה לו בסדר, כרטיסי האשראי במקומם הקבוע.
כשבוע לאחר מכן כאשר הוא מבצע רכישה בחנות בגדים מקומית ומשלם בכרטיס האשראי שברשותו שואל אותו בעל החנות האם זהו הכרטיס שלו היות וע”פ נתוני המחשב הכרטיס חסום.
הוא עונה בחיוב, לוקח את הכרטיס ובודק אותו בדקדוק, ו.. כן ניחשתם נכון, מתברר לו כי הכרטיס הוחלף בכרטיס פג תוקף בעל נתונים חיצוניים זהים, אשר הוצא על ידי אותו הבנק, תחת שם אחר.
הוא מתקשר בבהילות לחברת האשראי ושם מתברר לו כי בשבוע האחרון בוצעו בכרטיסו המקורי רכישות בסכום של אלפי שקלים.
חברת האשראי מבהירה לו כי היות והוא לא דיווח מייד ברגע הגניבה על גניבת הכרטיס, היא מחייבת אותו כול הרכישות שבוצעו עד לרגע הדיווח.
איך תרגישו במידה והייתם צריכים לשלם על רכישות אותן לא ביצעתם בפועל?

מקרה שני

אדם משלם במסעדה מקומית על ארוחתו בכרטיס האשראי שלו.
כאשר החשבון מגיע הוא חותם על החיוב והמלצרית עוטפת את כרטיס האשראי בספח הנייר השני ומחזירה לו אותו.
בדרך כלל הוא ייקח את הכרטיס ויכניס אותו אל ארנקו בלי לתת מבט שני אך הפעם כאשר הוא מביט בכרטיס הוא מבחין שמדובר בכרטיס של אותו הבנק, רק מה ? הכרטיס פג תוקף ושייך לאדם אחר.
הוא קורה למלצרית אשר נראית מבולבלת. היא מתנצלת וממהרת אל הקופה תחת עינו הבוחנת של הלקוח.
בזמן שהמלצרית פוסעת לכיוון הקופה היא מנופפת אל הקופאי עם כרטיס האשראי פג התוקף. הקופאי מיידית לוקח את הכרטיס המקורי של הלקוח ומוסר אותו למלצרית. כול ההליך הזה ביניהם נעשה ללא מילים כלל רק בסימני ידיים מתואמים מראש.
המלצרית מחזירה ללקוח את כרטיסו המקורי עם התנצלות.
חשוב מאוד שתוודאו תמיד כי כרטיסי האשראי שבארנק שלכם.. הם באמת שלכם !!!
חשוב מאוד לבדוק את השם על הכרטיס המוחזר לכם בכול פעם שאתם מבצעים רכישה כלשהי באמצעותו.
הרבה אנשים לא טורחים לבדוק את פרטי הכרטיס המוחזר להם כול עוד המבנה והצבע שלו זהים לכרטיס שלהם, טעות שעלולה לעלות ביוקר.

מקרה שלישי

בחור נכנס לגלידרייה ולאחר שממלא לו המוכר גלידה בקופסה, הוא מוסר למוכר את כרטיס האשראי שלו לצורך החיוב.
המוכר הצעיר לוקח את הכרטיס ומעביר אותו במכשיר החיוב. אז הוא נשען על הדלפק, הכרטיס לפניו, בעודו ממתין לאישור המכשיר, הליך שגרתי למדי.
בזמן ששהמוכר ממתין, מבחין הלקוח כי הוא מוציא את הטלפון הסלולארי שלו ונראה כאילו הוא מדפדף בין רשומות הפלפון.
הלקוח מסתכל על הטלפון היות וברשותו מכשיר זהה, כאשר לפתח הוא שומע קליק מוכר. אותו הקליק שאתם שומעים כאשר מבצעים צילום תמונה עם הסלולארי.
לאחר מכן, מחזיר המוכר את הכרטיס ללקוח אך ממשיך להתעסק עם הטלפון כאילו הוא לוחץ על לחצנים נוספים.
בינתיים הלקוח חושב לעצמו, מה בדיוק המוכר מצלם ? כאשר לפתע יורד לו האסימון.. המוכר צילם את כרטיס האשראי שלו.
המסקנה
חשוב לשים לב כול הזמן לסביבה שלכם כאשר אתם משתמשים בכרטיסי האשראי. בדקו מי עומד בסביבתכם ומה הם עושים בכול זמן בו כרטיס האשראי שלכם מחוץ לארנק..

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

 

דילוג לתוכן