חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

סכנות לבני נוער באינטרנט


חלק מן הסכנות לבני נוער באינטרנט

ילדים ובני נוער חשופים היום לזירה חדשה לגמרי- האינטרנט. כיצד ניתן להגן עליהם מפני הסכנות האורבות להם בחדרי הצ’טים ובאתרי ההיכרויות ומה לעשות במידה וילדכם עלול להתפתות לגרוע מכל


איומים ברשת – מה מאיים על בני נוער וילדים באינטרנט?

אחת הסכנות הגדולות האורבות לילדים ובני נוער באינטרנט הם פדופילים, אנשים מבוגרים הנמשכים מינית לילדים צעירים ולקטינים, בנים ובנות כאחד. פדופיליה אינה תופעה חדשה, אולם האינטרנט מהווה כר פורה להתרחבות התופעה, בזכות האנונימיות שמעניק הצ’ט המקוון וכמובן הקלות בה ניתן ליצור קשרים ישירים עם אנשים זרים ברחבי העולם, בכל שעות היממה. אתרי אינטרנט המציגים פורנוגרפיית ילדים הופכים את התופעה לזמינה הרבה יותר מבעבר. בנוסף לסיכון של יצירת קשר עם פדופיל, האינטרנט גם חושף את הילדים ובני הנוער למידע רב, לרוב חיובי, אולם חוסר הפיקוח חושף את הילדים ובני הנוער גם לתכנים שלילים מאוד החל מתוכן מיני בוטה, דרך עידוד לשימוש בסמים ואלכוהול ועד למסרים אלימים כגון הכנת חומרי נפץ.


האם אתרי האינטרנט הגדולים פועלים כדי להילחם בתופעה?

היום ישנה מגמה הולכת וגוברת בקרב אתרי האינטרנט הפופולאריים, ובראשם יאהו! ו-MSN העולמיים, לנסות ולמנוע מילדים ובני נוער מתחת לגיל 18 לקחת חלק בצ’טים וכן להפסיק את הפעילות של חדרי צ’ט המקדמים יחסי מין עם קטינים. ביקור קצר בחדרי צ’ט תמימים למראה מגלה תמונה קשה של חדרים הנקראים בשמות כמו ‘סקס עם ילדות’, ‘אוהבים צעירות’, ‘קטינות חמות’ וכד’. האם הגבלה של גיל הכניסה לצ’ט בעולם וירטואלי בו גיל הגולש נותר עלום הינה פעולה מספיקה? רבים טוענים כי פעולה זו אינה יעילה, וכי ילדים בני 12 יכולים להצהיר בקלות כי הם בני 18, כאשר אין שום דרך לפקח על הצהרה זו. טענתם של המתנגדים היא שפעולה כזו היא בעיקרה פעולה משפטית שנועדה להגן על האתר מתביעות עתידיות ואינה באמת מגנה על הילדים ובני הנוער הגולשים בחדרי הצ’ט.


האם ניתן לסמוך על אתרי האינטרנט שיגנו על בני הנוער והילדים?

אתרי האינטרנט בישראל כגון נענע ותפוז הפתוחים לעשרות אלפי גולשים ביום, בעיקר צעירים, מנסים לשמור על בטיחות הגולשים באמצעות רובוטים המזהים מילות מפתח מסוכנות ומנהלי חדרי צ’ט ומנהלי פורומים העוקבים אחר השיחות ודואגים להרחיק גולש כאשר הוא/היא חורגים מכללי השיחה המותרים (הסתה לאלימות לדוגמא). יחד עם זאת, קשה מאוד לאתר פעילויות לא חוקיות כגון פדופיליה, בעיקר מכיוון שהגולשים עוברים מהר מאוד לצ’ט בערוצי שיחה פרטיים. אחת ההצעות הקיימות היום היא לאפשר כניסה לצ’טים רק לגולשים רשומים, כאשר הרישום ייעשה על ידי גורם מפקח כגון משרד החינוך.


מה יכולים ההורים לעשות כדי לשמור על הילדים ובני הנוער מסכנות האינטרנט?

ראשית, חינוך לזהירות הינו חשוב לכל תחומי החיים ולא רק לאינטרנט. וודאו שילדכם מבין כי האינטרנט יכול להיות מקום מסוכן כאשר לא נשמרים במידה הנכונה, וכי המשפט המוכר ‘לא לדבר עם זרים’ עדיין רלוונטי גם בעידן התקשורת הוירטואלית. בנוסף, ישנן תוכנות גלישה המאפשרות סינון תכנים. תוכנות אלו אינן מסננות 100% מהתכנים המסוכנים, אולם הן עוזרות במידה רבה לשמור על הילד מלהיחשף לתכנים לא רצויים.


מה לעשות במידה ועולה חשש לקשר מסוכן שהתפתח באינטרנט?

אמון בין הורים לילדים הינו אחד הערכים החשובים ביותר, כמו בכל מערכת יחסים. יחד עם זאת, גיל ההתבגרות מאופיין בפריצת גבולות וניסיונות התמרדות. אם ילדכם אינו משתף אתכם פעולה ניתן לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בחקר בני נוער ומעקב אחר פעילות אלקטרונית. במידה ועולה חשש כי ילדכם חשוף לסכנות כאלו ואחרות חוקר פרטי בעל כלים מתאימים ומיומנות של חקירת בני נוער וילדים יוכל לעזור בביטול החשדות והחששות ובשמירה על ילדכם במידה והוא נפל לפח שנטמן לו.


כיצד יכול חוקר פרטי לפעול בתחום האינטרנט?

האינטרנט פתח תחום חדש בעולם החקירות הפרטיות, כאשר יותר חוקרים פרטיים מתמחים גם במעקב ממוחשב אחרי בני נוער. אנו בדיטקט חקירות לדוגמא ערכנו מספר רב של חקירות ממוחשבות אחר בני נוער וילדים שהוריהם חששו לגורלם. ישנם מצבים בהם ההורים חוששים כי בנם או בתם נמצאים בקשר עם אדם מבוגר או גורם שלילי, אולם הילד מסרב לשתף פעולה עם ההורים ולהפסיק את הקשר. מצב זה יכול לעורר אצל ההורים חרדה גבוהה- כיצד לשמור על שלומו של הילד למרות שהוא מסרב להקשיב? בשלב זה, חוקר פרטי בעל כלים וידע המתאימים לעולם המחשוב והאינטרנט יכול לפעול קודם כל, לדווח להורים על פעילות הילד או הילדה על המחשב- עם מי הוא משוחח, מה אופי השיחות המנוהלות וכדומה. במידה ונמצא כי הילד חשוף לאדם שעלול לפגוע בו, אנו בדיטקט חקירות מומחים בבימוי של מצבים על פי תסריטים ייחודיים שיכולים להביא ללכידת האדם או לחילופין להוכיח לילד/ה כי מדובר בתרמית ולגרום לו להפסיק את הקשר המזיק.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן