חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

בדיקת פוליגרף


פוליגרף

מהי בדיקת הפוליגרף

כשאנחנו חושבים על פוליגרף אנחנו רואים מול העיניים, בדרך כלל, חדר חקירות באיזה סרט מתח, או דרמה משטרתית וחשוד מזיע שמשקשק ורועד מול החוקר הקשוח וקר המבט, אבל האמת היא שלפוליגרף יש גם הרבה מאוד שימושים “אזרחיים”, שאינם קשורים לחקירות משטרה פליליות…

אחד השימושים המשמעותיים ביותר שאנו עושים בפוליגרף הוא לצורך ביצוע “בדיקות רקע” על עובדים ובעיקר על אותם עובדים המיועדים לעסוק בתחומים רגישים. בדיקת הפוליגרף תשולב, במקרים שכאלה, עם בדיקות גרפולוגיות ועם אימות מכתבי המלצה ואולי עם עוד כמה בדיקות, שיסיעו לנו לקבל תמונה טובה ומדויקת ככל האפשר על המועמד שלנו ולראות, האם באמת מדובר באדם שניתן להפקיד בידיו מידע רגיש וכסף רב, או אחריות גבוהה.


מהו פוליגרף?

פוליגרף הינו מכשיר אשר מטרתו לסייע לנו לגלות האם הנבדק דובר אמת. בדיקת פוליגרף (בדיקה במכונת אמת) מתקיימת כאשר מבקשים לדעת אם האדם שנבדק דובר אמת בנוגע  למקרה ספציפי  או על מנת לבדוק את אמינותו באופן כללי. הפוליגרף הומצא בארה”ב בשנות העשרים של המאה העשרים והוא פועל על עקרון רישום תגובות פיזיולוגיות.


כיצד מתבצעת בדיקת פוליגרף?

האדם הנבדק מחובר לאלקטרודות אשר מטרתן לקלוט תגובות בלתי רצוניות של הגוף בעת שקר. חוקרים מאמינים כי כאשר אדם אומר דבר שקר הגוף שלו משדר אותות שמעידים כי דבריו אינם אמת. הפוליגרף בודק למעשה את השינויים הפיזיולוגים הבלתי נשלטים שהגוף עובר כאשר אין אחידות בין התשובה המילולית לגופנית, תגובות כמו עלייה בלחץ דם, שינוי בקצב הדופק, שינוי במוליכות החשמלית של העור ועוד.


מתי משתמשים בפוליגרף?

השימוש המוכר ביותר של הפוליגרף הינו בעת חקירות פליליות על ידי המשטרה אך כיום ניתן למצוא שימוש בפוליגרף גם במגזר העסקי. חברות וארגונים רבים נוטים לבדוק אמינות של עובדים  המיועדים לתפקידים רגישים בעלי זיקה לכספים, מידע עסקי רגיש או סיווג ביטחוני, על ידי בדיקת פוליגרף המבוצעת בדרך כלל במכון פוליגרף מסודר, על ידי משרד חקירות ועל ידי חוקר פרטי בגידות. שימוש נוסף בבדיקת פוליגרף נעשה כאשר מוגשות תביעות נגד חברות ביטוח או חברות אשראי.


האם חייבים אישור בית משפט על מנת לבצע בדיקת פוליגרף?

כאשר מדובר על בדיקת פוליגרף שקשורה לחקירת פלילים או לתביעה כלשהי יכול בית המשפט להורות על בדיקת פוליגרף. בדיקה זו הינה הליך מקובל ומוכר במסגרת המשפטית וזוכה להערכה ולתמיכה רבה. במקרים בהם מוסד ציבורי מבקש לבצע את הבדיקה, כחלק מבדיקת רקע לעובד כמו למשל בדיקה גרפולוגית, אין צורך באישור בית משפט וביצוע הבדיקה תלוי בהתנהלות החברה ונתון לשיקול דעתה.


למה בעצם לבצע בדיקת פוליגרף?

ישנם מקרים בהם אמינותו של אדם כלשהי מוטלת בספק בנוגע לפרט מידע או לאירוע שקשור אליו, כמו למשל במקרה של גנבה ממקום העבודה או חשד לסחר במידע עסקי,  בדיקת הפוליגרף מסייעת לחשוף מידע שקרי או לחילופין לחזק את אמינותו של המבדק. במקרים בהם מתבצעת בדקת הפוליגרף כחלק מבדיקת רקע או כאשר מדובר בתפקיד בתחום רגיש במיוחד כמו תחום הכספים או התחום הביטחוני, הפוליגרף בא על מנת לבדוק תכונות כמו יושר, חוסר עבר פלילי, אמינות או כל פרט אחר המעניין את המוסד שמזמין את הבדיקה. כמו כן, ישנן חברות המבצעות בדיקות פוליגרף תקופתיות המהוות מאין אמצעי הרתעה אשר מזכיר לעובדים כי עליהם לשמור על יושר בכל הנוגע לחומרים המטופלים על ידם במסגרת העבודה. השאלות בבדיקת פוליגרף משתנות ממקרה למקרה, על פי הנתונים שמזמין הבדיקה מבקש לקבל.


האם רצוי לבצע את הבדיקה עלי ידי משרד חקירות?

בדיקת פוליגרף חייבת להתבצע במכון מורשה לביצוע הבדיקה. בדיקה משטרתית נעשית על ידי חוקר משטרתי אולם בדיקה על רקע תעסוקתי או כחלק מחקירה שוטפת, מתבצעת על ידי משרד החקירות. משרד חקירות פועל בדרך כלל בשיתוף מכון פוליגרף על ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה בתחום. בתום הליכי הבדיקה, חברת החקירות מעבירה ללקוחותיה דו”ח מפורט על ממצאיה.

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.

צרו עם דיטקט חקירות קשר לשיחת ייעוץ חינם בנוגע לבדיקת פוליגרף !

 

האם ניתן לרמות בבדיקת הפוליגרף ?

האם אפשר להתל במכשיר הפוליגרף ?

האם יש דרך לעבור פוליגרף כאשר אתם דוברי שקר ?

התשובות בסרטון מטה !

 

דילוג לתוכן