חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

תרמית המניות והעוקץ הניגרי


נוכלות שוק ההון והעוקץ הניגרי המפורסם

נוכלות המניות

מן הסתם, חלקכם קיבל במהלך השנה האחרונה בדואר האלקטרוני, פניות שונות שמטרתן לשכנע אתכם לרכוש מנייה זו או אחרת אשר עומדת להרקיע לשחקים חדשים במהרה. לסוג זה של נוכלות שתי וריאציות. האחת אשר מוכרת יותר במדינתנו הקטנה, הינה של נוכלים המתחזים למנהלי תיקי השקעות או לעיתים מנהלי תיקים אמיתיים אשר סרחו. הנוכלים הנ”ל  יוצרים קשר עם קהל  יעד מגוון מתחומים שונים הן באמצעות הדוא”ל והן באמצעות הטלפון, ותוך שיטות מכירה אגרסיביות מציע להם לקנות מנייה מרשימה זו או אחרת. בנוכלות זו הנוכלים נעזרים בחוקי שוק ההון ובאפקט העדר האנושי תוך ניצול חוסר הידע והתמימות של אנשים רבים בתחום זה. הנוכל פונה לקהל יעדו ומוסר להם כי ברשותו יידע פנימי לפיו מניה מסוימת עומדת לטפס מעלה עד תאריך ספציפי כלשהו. חשוב לדעת כי הנוכל עצמו מחזיק בכמויות נכבדות ממניה זו ושואף לבצע הליך המוכר במחוזותינו כ”הרצת מניות”. במציאות המניה עצמה הינה מנייה חלשה חסרת ערך ולעיתים מייצגת השקעה בחברה שאינה קיימת בפועל או אינה פעילה. ברגע שמספיק קונים רוכשים את המנייה, הערך שלה מתחיל לעלות. כאשר הערך מגיע לרמה מסוימת, הנוכל מוכר את כול מניותיו ונעלם יחד עם הפירות ועם כספי המשקיעים.

הדרך השנייה הנפוצה לביצוע תרגיל עוקץ מסוג זה הינה הרצת מניות פשוטה אשר נעשית ע”פ רוב באמצעות הדוא”ל. פניות אלו המגיעות בד”כ מחו”ל מספקות “טיפ” על מניות מסוימות אשר עומדות לפרוץ מעלה בתקופה הקרובה. בדרך כלל מדובר במנייה אמיתית, בדרך כלל מנייה אשר נסחרת ברמות נמוכות מאוד והנוכל מחזיק כמויות גדולות ממנה. גם כאן ברגע שהקרבנות מתחילים לרכוש את המנייה מחירה מתחיל לטפס מעלה. בשלב מסוים הנוכל ימכור את כול אחזקותיו ויצא מן המשחק כאשר המנייה תתחיל בדרך כלל בצניחה חפשי משאירה את הקונים האחרים עם נייר חסר ערך.

האפשרויות הגלובליות של עידן האינטרנט מאפשרות כיום לנוכלים מסוגים שונים דרכים רבות להונות את קרבנותיהם. נוכלויות כמו מכירות פומביות מפוברקות באינטרנט ואתרים פיקטיביים אשר נועדו לגנוב באופן מתוחכם פרטים אישיים ופיננסיים הם די נפוצים כיום, אך יש נוכלות ערמומית יותר אשר בה הנוכל מנסה לרכוש את אמונו של הקרבן המיועד.

 

נוכלות העוקץ הניגרי

אחת הנוכלויות האינטרנטיות הידועה ביותר לשמצה הינה נוכלות העוקץ הניגרי או בשמה הרלוונטי יותר “נוכלות דמי הקדימה”. כמעט כול אחד המחובר לרשת האינטרנט וברשותו כתובת דוא”ל קיבל בשלב זה או אחר את פניית העוקץ הניגרי. העוקץ הניגרי מגיע במספר וריאציות. באחת הוריאציות פונה אל הקרבן אדם כלשהו מניגריה או מארץ אפריקאית אחרת, לעיתים קרוב משפחה של שליט מודח זה או אחר, בבקשה לסיוע בנושא חשוב מאוד. הנוכל מספר לך כי לשליט המודח יש מיליוני דולרים הנמצאים בחשבון בנק סודי אך הוא אינו יכול להוציא את הכסף היות ועליו לשלם מיסים שונים, שוחד לעובדי מדינה מושחתים וכד.. בדרך כלל המכתב מציע לך סכומי כסף עצומים באם תעזור ב”שחרור” הסכום והעברתו לחשבון הבנק שלך.בשלב זה מבקש הנוכל כי לצורך שחרור הסכום יהיה עליך לשלוח סכומי כסף מסוימים אשר יועברו לגורמי מדינה שונים כשוחד. כול מי שהתפתה ונפל קרבן לעוקץ זה ( ותאמינו לי יש כאלו ) גילה כי “הכסף נתקע בגבול” ויש צורך כי ישלח סכום כסף נוסף לשיחוד עובדי המכס וכד. לעיתים הנוכלים מבקשים פרטים אישיים, צילומי דרכון וכד מהקרבן, כביכול לטפל בהליך הרשמי של העברת הכסף לחשבונו. כך מתגלגלת לה נוכלות אכזרית זו שהינה אחת הנוכלויות ארוכות הטווח והזמן במגע עם הקרבן. כאשר הקרבן השקיע סכומי כסף גבוהים הוא לכוד ומתפתה לחשוב כי סכום קטן נוסף שמבקשים ממנו הוא האחרון שיצטרך להשקיע, ואם ישקיע רק עוד קצת יזכה במלוא הקופה. עם כל כך הרבה כספים שהושקעו, קשה לקרבן לסגת ולעזוב את העניין. אנשים מסוימים פותו להגיע למדינות אפריקאיות שונות, נחטפו לצורך כופר נפש ובמחלקה מיוחדת של האף בי אי המטפלת בנוכלות זו המכונה גם עוקץ 419 , מתועדים עשרות מקרי מוות של קרבנות שפותו נחטפו ונרצחו.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן