חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות בחול


חוקר פרטי חקירות בחו”ל

אנו מבצעים חקירות שונות בחו”ל, מעקבים בחול, מעקב בגידות | מעקב איתור נכסים מוברחים בחו”ל, באופן שוטף ועל בסיס יומיומי. משרדינו עובד עם חלק מהחברות הגדולות בעולם ולפיכך מקיים קשרי עבודה הדוקים עם סוכנויות מודיעין ומשרדי חקירות בארצות שונות.

במהלך פעילותינו בחו”ל אנו מבצעים במדינות רבות בעולם, חקירות לאיתור רכוש ונכסים, מעקבים עסקיים ואישיים, חקירות בנושא הגנת מותג, חקירות רקע ועוד כאשר בשנים האחרונות ביצענו בהצלחה חקירות שונות ומורכבות בבריטניה, גרמניה, הולנד, רומניה, פנמה, ארצות הברית, טורקיה, ספרד, דנמרק, שבדיה, הונג קונג, סין, יפן אוסטרליה ועוד.

חקירות בחו"ל

מהי חקירה בחו”ל ? 

חקירה מחו”ל הינה חקירה מחוץ לתחום השיפוט של מדינת ישראל. חקירה בארץ זרה, בתנאים פחות מוכרים, לעיתים תחת בירוקרטיה מסועפת, מצריכה  הערכות אחרת והכרות עם המקום בו נערכת החקירה. משרד חקירות המבצע חקירות בן לאומיות יכול לתת מענה מלא ומקצועי לסוג זה של חקירה.

 

סוגי חקירות בחו”ל | מעקבים בחו”ל

חקירות בחו”ל יכולות להיות מגוונות מאוד, איתור נעדרים או אנשים כאשר יש חשד שהם שוהים מעבר לים. איתור רכוש או נכסים, איסוף מידע כלכלי, עסקי או מסחרי. ביצוע מעקבים באמצעות חוקרים פרטיים ועוד.

במסגרת חקירה בחו”ל אנו נדרשים פעמים רבות על ידי לקוחותינו לבצע גם מעקב אחר האובייקט הנחקר. מעקב בחו”ל יכול לספק לנו מידע אשר לעיתים אינו מתגלה במסגרת חקירה רגילה. מעקבים בחו”ל עשויים לגלות לנו באיזה בסנק למשל הנחקר מפקיד כספים, היכן הוא מסתובב ועם מי הוא נפגש.

במידה ומהות החקירה ביא חשיפת בגידות בחו”ל הרי שמעקב אחר הנחקר בחול, יספק את הראיות הנדרשות לבית המשפט. 

 

חקירה כלכלית בחו”ל | חקירות כלכליות בחו”ל

חקירות כלכליות בחו”ל כוללות לעתים קרובות חשיפת נכסים פיננסיים נסתרים, העלמת מס, הלבנת הון ופעילויות בלתי חוקיות אחרות המנוהלות על ידי יחידים או ארגונים בתחומי שיפוט זרים. חקירות אלו ממלאות תפקיד מכריע בהבטחת שקיפות, אחריות ואכיפת תקנות פיננסיות בקנה מידה עולמי.

אחת הדוגמאות הבולטות לחקירות כלכליות בחו”ל היא חקירת “מסמכי פנדורה”. זוהי חקירה גלובלית של מקלטי מס ומערכות פיננסיות בחו”ל שנערכה על ידי הקונסורציום הבינלאומי של עיתונאים חוקרים. החקירה חשפה את השימוש הנרחב במקלטים בים על ידי מנהיגי עולם, מיליארדרים ותאגידים כדי להסתיר עושר ולהימנע ממסים. גילויים אלה מדגישים את הצורך בשיתוף פעולה בינלאומי ובחקירות חוצות גבולות כדי לטפל בפשעים כלכליים ופעילויות פיננסיות בלתי חוקיות.

בעת חקירת פשעים כלכליים וחקירות כלכליות בחו”ל, קיימת חשיבות להשגת ראיות אשר יוצגו בבית המשפט מאוחר יותר ולכן יש צורך לנווט בין תהליכים משפטיים ותקנות ספציפיות לכל תחום שיפוט. זה יכול להיות כרוך בהבנת כלי החקירה החובה הזמינים, כגון צווי חיפוש, סמכויות זימון והרשאה חוקית לערוך ראיונות עדים, לעיתים גם שיתוף פעולה עם רשויות אכיפת חוק, מומחים משפטיים ומוסדות פיננסיים במספר מדינות הוא לעתים קרובות חיוני לחקירות כלכליות מוצלחות בחו”ל.

לסיכום, חקירה כלכלית בחו”ל | חקירות כלכליות בחו”ל ממלאות תפקיד חיוני בגילוי והתייחסות לפעילויות פיננסיות בלתי חוקיות, העלמות מס והלבנת הון הנערכות על ידי לקוחות פרטיים המעוניינים לאתר רכוש ונכסים שהוברחו, מוסדות שונים וארגונים בתחומי שיפוט זרים. חקירות אלו דורשות לעיתים שיתוף פעולה בינלאומי, מומחיות משפטית ותיאום בין סוכנויות אכיפת חוק שונות כדי להבטיח שקיפות, אחריות ואכיפת תקנות פיננסיות ברחבי העולם.

 

האם חקירה בחו”ל שונה מחקירה בתחומי הארץ ? 

חקירה בחו”ל מעצם היותה חקירה בשטח פחות מוכר, מסובכת יותר ומצריכה הערכות מוקדמת והכרות עם המקום בו מתבצעת החקירה. על החוקר הפרטי להכיר את החוקים והנהלים במדינה בה מתקיימת החקירה וזאת על מנת להצליח להשיג את המידע במהירות תוך שמירה על דיסקרטיות.

כאשר משרדינו מבצע מעקב בחו”ל, אנו מכירים היטב את נהלי המעקב בחו”ל, את דרכי הגישה והיציאה מהאיזור בו אנו מבצעים מעקבים, הכרת נקודות מרכזיות וחשובות בערים שונות בעולם ועוד.  אם מבקשים לאתר נעדר או אדם שלא רוצה שימצאו אותו, יש להשתמש במקורות מידע שונים ולנסות לחבר קצוות גדולים יותר, היות ובניגוד לישראל העולם הוא מקום גדול יותר להסתתר בו.

 

כיצד למעשה מתבצעת חקירה בחו”ל | כיצד מבצעים מעקבים בחו”ל ?

התנהלות חקירה בחו”ל דומה להתנהלות חקירה בתחומי המדינה אך עקב תרבות שונה וחוקים שונים היא תהייה בדרך כלל מורכבת ומסובכת יותר. מאידך, במדינה כמו ארה”ב בה קיים חוק חופש המידע ונתונים רבים על אזרחים גלויים לכול,  עומדים לרשות החוקר משאבים רחבים יותר. אם מדובר על חקירה לאיתור חייב, יכול החוקר הפרטי להתבסס על מאגרי מידע שונים כגון רישומים במשרד הפנים, רישום במשרד הרישוי, תיבת דואר שהוזמנה על שמו, טיסות שביצע על מנת להגיע מיעד אחד לשני, נתוני אשראי ועוד… כל פיסת מידע הופכת להיות רלוונטית ומהווה חלק אחד מפאזל החקירה. העולם הוא גדול אך בלש טוב יודע להריח בחושיו איזו פיסת מידע יכולה להוביל לרמז הבא. מעבר לבדיקת מאגרים ומסמכים, יכול החוקר הפרטי לתשאל אנשים שלדעתו יודעים דבר מה שיכול לסייע באיתור החייב. תשאול אנשים במדינה זרה חייב להיעשות במקצועיות רבה ולעיתים טוב שיעשה על ידי חוקר פרטי מקומי.

 

האם בעת חקירה בחו”ל נעזר חוקר פרטי גם במשרדי חקירות מקומיים ?

במקרים מסוימים כאשר נדרשת התערבות של משרד חקירות מקומי בחול, יכול משרד החקירות שבחרתם להיעזר בבלש מקומי המכיר טוב יותר את השטח. חלק ממשרדי החקירות בישראל מקיימים קשרי עבודה עם משרדי חקירות בחו”ל על מנת לאפשר פתרון רחב ומהיר יותר ללקוחותיהם.

 

העלאת סיכויי ההצלחה של חקירות בחו”ל | מעקבים בחו”ל

כל חקירה יכולה להיות מסובכת ולא תמיד מיקום החקירה מעיד על קושי בפתרונה. חוקרים פרטיים מקצועיים של משרד דיטקט חקירות הינום מקצועיים בתחומם ומכירים היטב את המדינות השונות ברחבי העולם בהן הם נדרשים לבצע מעקב או חקירה.

ככלל, חוקר פרטי מקצועי ידע לקחת את כישוריו המיוחדים  ולהנחיל את זריזותו, פיקחותו ומבטו הייחודי גם בחקירות בחו”ל. יחד עם זאת, אין ספק שעל מנת להגיע לתוצאות טובות בחקירות הנערכות  בחו”ל יש להיעזר לעיתים בגורמים מקצועיים בחול המכירים את האוכלוסייה המקומית ואת המיקום הגיאוגרפי בו מתנהלת החקירה הפרטית וכן, משרד דיטקט חקירות יכול להציע ולספק ייתרון משמעותי עקב קשריו העניפים עם משרדי חקירות וגורמים שונים במדינות רבות בעולם.

דילוג לתוכן