חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות סייבר


חוקר פרטי לביצוע חקירות סייבר

חקירות סייבר נפוצות מאוד בתקופה זו בה הטכנולוגיה לוקחת חלק נכבד בחיינו. פשעי סייבר הכוללים בין השאר : חדירה למחשבים, גניבת זהות, השתלטות על פרופיל של רשתות חברתיות, השבתת הארגון ובקשת כופר, ועוד, מהווים מטרד לא קטן, בלשון המעטה, ויוצרים צורך לחוקרי סייבר מנוסים.

חוקר סייבר מקצועי יבצע חקירת סייבר בעל מנת לזהות את הגורם העומד מאחורי מתקפת הסייבר על ארגון מסוים או על אנשים פרטיים. חוקר פרטי סייבר, יאסוף ויתעד ראיות לצורך הגשת תלונה במשטרה או לצורך מטרה אחרת הנדרשת למזמין חקירת הסייבר.

חוקר פרטי סייבר ממשרד חקירות המתמחה בתחום הסייבר, יידע להתחקות באופן דיגיטאלי אחרי מבצעי פשע הסייבר, לבדוק היסטוריה דיגיטאלית של חשודים בפשע הסייבר אם אכן יש כאלו וידע לאסוף מידע רב ברשת האינטרנט עוד קודם לביצוע החקירה הסטנדרטית והמסורתית.


מהן חקירות סייבר ?

חקירות סייבר הן שילוב של טכנולוגיה ומודיעין אנושי לפתרון פשעים שבוצעו באינטרנט.

פשעים אלו עלולים לכלול פריצה, ריגול, גניבת זהות או כל פשע אחר שניתן לבצע באמצעות טכנולוגיה.

חקירת סייבר מבוצעת ע”י חוקרי סייבר ואנשי מקצוע אשר יחקרו את תשתית ה-IT של ארגון או חברה עבור פרצות אבטחה אפשריות.

חקירת סייבר יכולה להיעשות מסיבות רבות, אך החשובה ביותר היא לזהות ולתקן נקודות תורפה כלשהן. זה נראה כמו משימה מרתיעה, אבל היתרונות עולים בהרבה על העלויות.

הצעד הראשון בחקירת סייבר הוא לגלות מה קרה. זה נעשה על ידי התבוננות בראיות דיגיטליות כגון מיילים, יומני צ’אט או קבצי מחשב. החוקר גם מנסה להבין מי היה מעורב בפשע על ידי בחינת הפעילות המקוונת של חשודים פוטנציאליים.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שחקירות סייבר אינן דבר אשר מתאים לכל סוג חקירה. קיימות גישות שונות לחקירה מסוג זה וניתן להתאים את התהליך לצרכי המקרה.

חקירות סייבר פועלות באופן דומה לסוגים אחרים של חקירות. הם כרוכים באיסוף ראיות ומעקב אחר רמזים על מנת להגיע לראיות המקוות. ההבדל העיקרי הוא שחוקרי סייבר צריכים להיות מודעים להתפתחויות חדשות בטכנולוגיה, מכיוון שלשינויים הללו יש השפעה ישירה על אופן ביצוע פשעים ברשת וכיצד ניתן למנוע אותם.

 

מי משתמש בחקירת סייבר ומתי?

חקירת סייבר היא חקירה הכוללת שימוש בטכנולוגיה כדי לאסוף ולנתח ראיות דיגיטליות.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע חברות או אנשים פרטיים עשויים להזדקק לחקירת סייבר. לדוגמה, אם אתם עובדים בתעשייה בסיכון גבוה כמו בנקאות, פיננסים, ביטוח וכדומה, ייתכן שתזדקקו לחקירה סייבר במקרה של פריצה לנתוני החברה בה אתם עובדים.

מצד שני, אם אתם אנשים פרטיים אשר חשבון הרשת החברתית שלכם נפרץ, תזדקקו לחקירת סייבר להבין מי פרץ וכיצד בוצעה הפריצה.פעולות ביצוע בחקירת סייבר על ידי מומחה סייבר בתיק דיגיטלי לזיהוי פלילי

פורנזיה דיגיטלית היא ענף של חקירה דיגיטלית העוסק בשחזור וחקירה של ראיות ממכשירים דיגיטליים.

על מנת לבצע חקירת סייבר גלויה לצורך פתרון מקרה מסוים, חוקר הסייבר צריך לנקוט בצעדים הבאים:

להשיג הסכמה לביצוע חדירה למחשב אותו רוצים לבדוק.

לבצע בדיקה פיזית של מערכת המחשוב.

לבצע בדיקה לוגית של מערכת המחשוב.

לאסוף את כל הנתונים מהמחשב או מהמכשיר הרלוונטיים למקרה אותו הוא חוקר.

להחליט האם לשמור, להעתיק או להסיר קבצים או נתונים כלשהם מהמכשירים הנבדקים, לפני מסירתם חזרה לבעליהם.

לשמור קבצים רלוונטיים, ליצור רשימת מלאי של הקבצים שהורדו ולאבטח אותם עם דוח החקירה המשפטי.

חקירות סייבר הן תהליך מורכב הדורש הרבה זמן ומשאבים. עם זאת, עם עלייתן של טכנולוגיות חדשות והגידול האקספוננציאלי בפרצות מידע, היכולת להגן על החברה מפני התקפות סייבר, או לבצע חקירה לגילוי חדירת הסייבר, הופך להיות יותר ויותר חשוב.

אחת הדרכים הנפוצות ביותר שבהן חברות חוקרות התקפות סייבר היא באמצעות כלי ניתוח שונים המשמשים מומחי סייבר. ניתן להשתמש בכלים אלה כדי לגלות מה קרה במהלך התקפת סייבר, וכיצד היא בוצעה.

דרך נוספת לחקור התקפות סייבר היא באמצעות כלי ניתוח ביג דאטה. כלים אלה יכולים לעזור לזהות דפוסים בהתקפות ולעזור לחזות התקפות עתידיות על חברות, גופים או אנשים.


שיפור התמודדות העסק שלכם עם התקפת סייבר

איסוף נתונים

ניתוח נתונים

הצגת נתונים

תכנון תגובה לאירועים

ביצוע תגובה לאירועים


במסגרת חקירות סייבר, אנו מציעים שירותים מגוונים ומוצרים מותאמים אישית בתחום המודיעין המקוון ומידע מונע אסטרטגיה.

הצוות המנוסה שלנו המונה אנליסטים, מפתחים וחוקרים בכירים מתחום מודיעין אינטרנט וביג דאטה משתמש בכלים ומתודולוגיות מתקדמות בתחום הקוד הפתוח כדי לספק ללקוחותינו פתרון מלא ומקיף  לאתגרים האסטרטגיים שלהם.

במסגרת פעילותינו לסייבר הגנתי ומצד שני לאיסוף מידע מודיעיני באמצעות האינטרנט, אנו מבצעים את כל איסוף והעברת הנתונים באופן חוקי תוך הגנה על המידע הדיגיטלי ו/או האישי של הלקוח תוך מתן שקיפות מלאה.  מומחי הסיבר שלנו הם חוקרים ואנליסטים בעלי הכשרה מקצועית מתחומי המחקר האיכותניים והאמפיריים. לצוות, המורכב בעיקר מוותיקי יחידות מודיעין מובחרות ממערכת הביטחון, יש ניסיון רב במונחים של ניתוח ארגונים ויחידים והקשרים שלהם לטרור, הלבנת הון, אנטישמיות, שנאה וג’יהאד עולמי. הצוות שלנו מורכב מאנשים רב לשוניים הדוברים שפות שונות, חלקן ברמת שפת אם.זקוקים לייעוץ לפני התחלת חקירת סייבר ? חוקרים פרטיים בנושא חקירות סייבר בארץ ובחו”ל?

חוקרים פרטיים מומחי חקירות סייבר של משרדינו, זמינים גם לחקירות דחופות ובהולות 24/7.


פנו למשרד חקירות דיטקט להתייעצות חינם עם חוקר סייבר לצורך חקירות סייבר, מודיעין עסקי,
חקירות כלכליות, בדיקת גילוי האזנות ועוד.

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן