חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

מעקב סמוי

מעקב סמוי
בעולם שבו ידע הוא כוח אחת הדרכים להשיג אינפורמציה או ראייה חותכת הינה באמצעות מעקב. מעקב סמוי מאפשר לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע בעבור התיק בגינו הוא פועל ופעמים רבות המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

מה זה מעקב סמוי ?

מעקב הינו התחקות אחר מקום הימצאו של אדם אחר ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב, את הרגליו ואוסף ראיות אשר יסייעו לאחר מכן בזירה המשפטית. במעקבים משתמשים כאשר מבקשים לאסוף כמה שיותר אינפורמציה בפרק זמן קצר או לחילופין שחושדים שאדם מסוים יבצע במהלך הזמן שבו הוא נתון במעקב, מעשים שיכולים להוביל או להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב הנפוץ ביותר הינו מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה אולם יכול להיות מעקב גם אחר אנשים שנחשדים בהסתרת רכוש גנוב, הפצת מידע עסקי למתחרים ועוד.

על מנת לבצע מעקב מקצועי ואיכותי ישנן כמה כללי יסוד שחשוב לשמור עליהם.

ראשית מומלץ שאת המעקב יבצע חוקר פרטי אשר ביצע מעקבים בעבר ויש לו את הידע, הניסיון והיכולת לבצע מעקב איכותי ומקצועי במינימום זמן. מטרת המעקב הינה השגת אינפורמציה, חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים רכש עם השנים את העין המאפשרת לו להפריד בן עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק גדול מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב באמצעות כלי רכב. כאשר מבצעים מעקב יש לבחור כלי רכב שייטמע תוך התנועה ולא ימשוך אליו תשומת לב חריגה. בלש פרטי אשר מבצע מעקב לא יבחר כלי רכב מיוחד או נוצץ אלא יעדיף כלי תחבורה סטנדרטי. לעיתים, בייחוד כאשר מדובר על מעקב ארוך, ישקול החוקר הפרטי להחליף את כלי הרכב על מנת לא לעורר את חשדו של הנעקב או למשוך אליו תשומת לב מיותרת. על מנת שהמעקב יהיה אפקטיבי יש לקחת בחשבון את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי ומהלך המעקב אליהם. חוקר פרטי טוב יידע להתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו”ז של האדם אחריו הוא עוקב. כאשר מבצעים מעקב יש להיות ערוכים לתפניות בלתי צפיות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שהרי דיסקרטיות היא שם המשחק.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב הינה היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אסור לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה מרבית על החוק. זוהי אחת הסיבות שמומלץ לבצע את המעקב באמצעות בלש פרטי ולא לבד, שהרי הלקוח עצמו עלול לעיתים להיות להוט מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. על החוקר הפרטי לבצע עבודת הכנה אשר יכולה לכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה ומדובר באדם המכיר את סדר יומו של הנעקב) או מעקב קצר אשר ילמד את החוקר הפרטי אודות הרגליו של האיש אחריו הוא עוקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לבצע מעקב תכליתי ככל האפשר ובכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי יתקיים בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת על מנת ולמנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי במידה ואחד החוקרים נאלץ להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הינם בני אדם וחוקר פרטי לבדו אינו יכול לבצע מעקב של 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב הינה התוצר שהוא מביא, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם ויכלול מצלמת וידיאו, סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב מתבצע בלילה יש להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים וזאת על מנת להימנע ממצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. על החוקר הפרטי להכיר ולשלוט בציוד הטכני שברשותו על מנת שאחר כך אותן ראיות יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כאשר עורכים סרט המכיל ראיות יש לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותר.

 

חוקר פרטי מומלץ של משרד חקירות דיטקט מבצע חקירות בני נוער | חקירות כלכליות לאיתור רכוש ונכסים | מודיעין עסקי|  בדיקת גילוי האזנות סתר ועוד.

כמו כן בחקירות גירושין, אנו מפעילים חוקר פרטי בגידות מנוסה ומקצועי לחשיפת בגידות ולאיסוף ראיות שישמשו בתיק גירושין בבית המשפט.

 חוקר פרטי ייעוץ חינם יעזור לכם להחליט בעניין חקירה המתאימה לכם.פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחה דיסקרטית וקבלת מידע ראשוני !

 

דילוג לתוכן