D-Tect® in Israel
 
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו"ל בתחומי חקירות שונים כמודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. מנהל המשרד חוקר פרטי בעל ותק של למעלה  מ 25 שנות ניסיון ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה. פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024

משרד חקירות

צרו קשר - Contact Us

הונאות אימוץ    

הבטחות ריקות מתוכן ועריסות נטושות

במסגרת שנותי כ חוקר פרטי, טיפלתי בעבר בסוג זה של הונאה אשר נחשב ע"י רבים כהונאה מרושעת הפוגעת מעבר להביט הכספי גם בהיבט הרגשי של הקרבנות. לפיכך רשויות החוק במדינות מערביות, לעיתים בשיתוף פעולה עם חוקרים פרטיים, מתייחסות להונאה זו בחומרה רבה ומשקיעים משאבים באיתור הגורמים שמאחורי הונאה זו.

הזוגות אשר הונו בהונאה זו היו זוגות אשר היו מעוניינים מזה שנים לאמץ ילד. בוצעה אלייהם פניה והם הוצגו לאשה ממדינת אינדיאנה שהסכימה לספק תינוק בריא מרוסיה ... תמורת מחיר. הם התחילו להתרגש כשראו בפעם הראשונה תמונה של הילד שהובטח להן. לאחר מכן הם חיכו בקוצר רוח ליום שבם יוכלו סוף סוף לפגוש את החבר החדש של המשפחה שלהם, רק שהיו הזה מעולם לא הגיע.. הם נפלו קרבן להונאת אימוץ.

במקרה פלורידה, אישה יצר קשר עם יותר מתריסר קורבנות דרך אתר אינטרנט המיועד לאנשים שרוצים לאמץ ילד. היא טענה שהיא מכירה נשים במצב כלכלי רעוע שעומדות ללדת, ואז בקשה כסף לדמי ניהול קטנים כדי לעזור לאם העומדת ללדת. היא חלבה אותם לאורך כל "ההיריון" עד שהם הבינו לבסוף שהם רומו .

במקרה אחד במדינת אינדיאנה בארה"ב פנתה גברת אל משרד אימוץ מקומי ומסרה כי היא יכולה לספק תינוקות בריאים מבית חולים במוסקבה. היא ספקה תמונות של התינוקות-שהתבררו מאוחר יותר כתינוקות שלה עצמה. היא גם שלחה לקורבנות ההונאה הודעות דואר אלקטרוני מה"טיולים" שלה למוסקבה. היא הייתה משכנעת מאוד וידעה לערב פיסות אמת בשקר שלה. חשוב לציין כי הקרבנות היו משפחות שרצו מאוד לאמץ והיו מוכנות להתעלם מסימנים שבמצב אחר היו מתריעים להם שיש משהו משונה בסיפור. בסופו של דבר היא הוציאה סכום של כמעט 100 אלף דולר משישה זוגות.

הפסדים כספיים אלו הם לעיתים רק ההתחלה. הקורבנות מלאי התקווה מתחילים לעיתים קרובות לשפץ את ביתם או לעבור לדירה גדולה יותר, לרהט חדרי ילדים וכד.. הכל על מנת להתכונן לבואו של התינוק החדש. גם אם הקרבנות מצליחים להתאושש מההוצאות הכספיות, האבדן האמיתי הוא שברון הלב המגיע כאשר הם מבינים שלעולם לא יקבלנו את הילד שאליו כה נכספו.

אז איך משפחות המבקשות לאמץ יכולות להגן על עצמם

אל תסתמכו רק על האינטרנט בחיפוש סוכנות אימוץ. פגשו את הגורמים הרלוונטיים באופן אישי.

הכינו שיעורי בית היטב. בדקו כי סוכנות האימוץ הינה מורשית ועובדת ע"פ חוק.

בקשו הפניות והמלצות.

היו ספקנים במיוחד אם אומרים לכם שניתן לעשות קיצור דרך.

בקשו ממשהו מקצועי, כגון עובדת סוציאלית, להפגש עם היולדת המעוניינת למסור את בנה ולראיין אותה.

אם אתם מתכוונים לאמץ ילד בחו"ל בדקו עם משרדי המדינה הרלוונטים כיצד לבצע זאת בצורה חוקית.

פנו ל חוקר פרטי, בלש פרטי באם יש לכם ספק בסוכנות האימוץ אליה פניתם. חוקר פרטי יוכל לבצע חקירה פרטית ולהגיע לפרטים אודות הגורמים המעורבים על מנת שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.