חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

חקירות רקע | חקירת פרופיל


חקירות רקע ופרופיל

משרד דיטקט חקירות פרטיות מבצע באופן שוטף חקירות רקע ופרופיל לצרכי גיוסי עובדים, לפני ביצוע סעקאות גדולות ולקראת מיסוד קשר הנישואין בין בני זוג.


חקירות רקע הינן חשובות במקרים רבים ונעשות במצבים שונים.


חקירות רקע ופרופיל לפני גיוס עובדים

חקירות רקע אלו נדרשות קודם לגיוס כוח אדם לחברה, במיוחד עובדים אשר עומדים להיכנס לתפקיד רגיש כמו חשבים, מנהלי מוצר ועוד. חקירת רקע או חקירות רקע יאפשרו לכם לדעת מבעוד מועד האם האדם אותו אתם שוכרים לעבודה הינו מהימן ומתאים.

אנו מבצעים שנים רבות חקירות רקע מקיפות עבור חברות וארגונים, עסקים קטנים וגדולים ולקוחות פרטיים, ע”פ רוב כאלו אשר עומדים בפני מיסוד הקשר הזוגי.

חקירות רקע מבוצעות על ידי עובדי משרד דיטקט חקירות, חלקן יוצאי מערכות ממלכתיות עם ניסיון בבדיקות רקע לפני גיוס לגוף מסוים, וכדומה.

חקירות רקע ופרופיל, יכללו אלמנטים שונים המושגים בטכניקות חקירה שונות, חלקן סמויות וחלקן גלויות. חקירות סמויות כוללות בדיקות במאגרי מידע שונים, בדיקות עבר רפואי של המועמד, בדיקת תביעות משפטיות, חובות כספיים ומצב סוציואקונומי כלכלי, בדיקת היסטוריה של הימורים שתייה או הסתבכות בחובות של המועמד ובהני משפחתו. חייבים לזכור ששרשרת הינה חזקה כפי חוזק החולייה החלשה ביותר שלה, ולכן, במידה ולמועמד בתפקיד רגיש יש אח/אחות או קרוב משפחה אחר אשר הינו מכור להימורים לדוגמא, יש לשקול היטב את העסקתו.

 

חקירות רקע לבעלי דירה להשכרה | חקירת רקע לרוכשים

כיום, כאשר מחירי השכירות עלו לרמות גבוהות ביותר, בייחוד באזורים מבוקשים כמו תל אביב והערים הסמוכות, דייר אשר לא ישלם את דמי השכירות, לא ישמור על הדירה ויסרב להתפנות, עלול לגרום לבעלי הדירה “כאב ראש” לא פשוט והפסד כלכלי גבוה.

אנו מבצעים חקירות רקע ופרופיל על שוכרי דירה פוטנציאליים זאת על מנת שאתם כבעלי דירה, תוכלו להשכיר אותה בלב שקט.

מצד שני, כאשר אתם עומדים לקראת רכישה משמעותית בחייכם, הן דירה עסק או כל דבר אחר, נוכל לבצע חקירת רקע אודות המוכר על מנת שתבינו האם אכן מדובר במוכר לגיטימי ולא במעשה נוכלות או מרמה חלילה.

 

חקירות רקע לקראת חתונה

פעמים רבות אנו מקבלים פניות מהורים אשר ביתם או בנם עומדים להתחתן עם בחירי ליבם.

לעיתים, ההורים מוטרדים מבן או בת הזוג העתידי ומעוניינים לבצע חקירת רקע אודותיו אשר תספק מידע על עברו המשפטי, מצבו הכלכלי, נאמנותו, הסתבכותו בפלילים, האם יש לו עבר פסיכיאטרי רפואי כלשהו, וכדומה.

חקירות רקע אלו עשויות להרגיע את ההורים ולאפשר להם לקבל את בן או בת הזוג המיועדת בלב שלם.

כאמור, חקירות רקע לפני חתונה ומיסוד קשר זוגי, נערכות ע”פ רוב כאשר הורי צד אחד מבקשים לדעת עם מי בדיוק בנם או ביתם הולכים לבלות את שארית חייהם.

בתקופה בת זמנינו, בני זוג רבים מכירים דרך אתרי הכרויות ומדיה חברתית ופעמים רבות אנשים כותבים מידע שאינו מדויק לחלוטין, מידע אשר יראה טוב ואיכותי בעוד שהוא בפועל אינו כזה.

בעידן ההיכרויות דרך מדיות חברתיות, אנו מכירים אנשים ללא ידיעה ברורה אודות הרקע ממנו הם מגיעים, בניגוד להיכרויות אשר היו נוצרות בעבר כשידוך של חברים או משפחה, שם האנשים ששידכו לנו את בן או בת הזוג, מכירים אותם ואת משפחתם.

כמו כן, הפתיחות השוררת כיום גורמת לכך שאנשים מתחתנים בגיל מבוגר יותר ועקב כך הם מוכנים להתפשר על בן או בת זוג ולא לבצע בדיקה מעמיקה אודותיהם, או שהם מייפים את המצב הקיים היות והם לא מעוניינים ל”פספס את הרכבת” ולהתחתן. חשוב להבין שקיים הבדל מהותי בין עבר היסטורי של נער בן 22 אשר עומד להתחתן אל מול הסטורה של אדם בשנות השלושים המאוחרות לחייו. האחרון מן הסתם אמור להיות מבוסס יותר שקול ומיושב, אך לעיתים ייתכן כי יסחוב עמו גם תביעות וחובות שונים, מצב כלכלי רעוע וכדומה.

בחקירות רקע אותם מבצע חוקר פרטי מומחה בתחום של משרדינו, אנו פועלים לבדוק האם לאדם הנבדק יש חובות כספיים, האם הוא סובל מהתמכרויות כלשהן כגון שתייה והימורים, האם יש לו עבר רפואי פסיכיאטרי בעייתי, האם הוא או מי מבני משפחתו הקרובה הסתבך בעבר בעבירות פליליות משמעותיות ועוד. 

 

מדוע לבצע חקירת רקע לפני חתונה ?

כאשר אנו מכירים אדם מיוחד וחשים כי זהו האדם המתאים עבורנו, אנו נמצאים בסוג של אהבה ואופוריה, חושבים בעיקר מהרגש ולא מפעילים את השכל הישר.

אנו נוטים לקבל כל מה שהאדם בו התאהבנו מספר לנו ולא מפקפקים כלל באמיתות הדברים. לצערנו, יש מצבים מסוימים בהם האדם עמו אנו עומדים להתחתן, מסתיר מאיתנו דברים כאלו ואחרים, מידע אשר אם היינו חשופים אליו, היינו שוקלים שוב את החתונה, ובכלל את המשך הקשר.

חקירות רקע יוכלו להרגיע אותך לספק לך את הידיעה כי האדם עימו בחרת להתחתן הינו אכן האדם המתאים לך מכל הסיבות. במידה ואכן נגלה מידע בעייתי ושלילי, תוכלו להחליט באם מידע זה הוא משמעותי עבורכם או שמה אתם יכולים “לחיות” עמו ולהמשיך את הקשר. בכל מקרה, ידיעת האמת תמיד עדיפה על אמונה עיוורת.

חקירות רקע במגזר החרדי

המגזר החרדי ידוע כמגזר אשר בודק היטב את בני הזוג לפני מיסוד קשר הנישואין. השידוך ע”פ רוב נעשה באופן מסודר כאשר המשפחות יודעות מיהי המשפחה עימה הם עומדים להתקשר בקשרי נישואין. קיימים מצבים בהם משפחה מסוימת אינה מעוניינת שביתם לדוגמא תתחתן עם בחיר ליבה היות ויש בעיה מסוימת עם משפחת החתן. זכור לי מקרה בו משפחת הכלה ביטלה חתונה היות ואבי החתן סבל ממחלה מסוימת. עד כמה שהדבר נשמע קר ואכזרי, הורי בני הזוג דואגים בעצם לבתם או בנם לשנים הבאות לאחר החתונה והשיקול הינו בעיקר שכלתני.

חשוב להבין שבמגזר החרדי השמועות נפוצות במהירות ולכן מידע מסוים אודות חתן או כלה מיועדים לא יהיו נגישים הביות ובעיות משפחתיות שמורות בד”כ בסוד. חוקר פרטי מקצועי בתחום חקירות רקע, ידע לבצע את הבדיקות השונות באופן סמוי ודיסקרטי ולקבל מידע אשר אנו נגיש בד”כ.


מובא לפניכם סיפור חקירה “משעשע” אשר ערכנו בעבר עבור אחת מלקוחות משרדינו.

ה “צרפתי” – סיפור בלשי

נוגה הגיעה למשרדי ביום בהיר אחד, לאחר שקיבלה המלצה מחברה שעזרתי לה בעבר בהליך גירושין.

בחורה נאה מאוד, גבוהה ולבושה בטוב טעם, עובדת במחלקת משאבי אנוש של חברה גדולה.

הסיפור פשוט לכאורה.  היא עומדת להינשא לבחיר ליבה, פיליפ, בחור צרפתי אותו הכירה בביקור שערכה בפריז לפני כשמונה חודשים. זו הייתה אהבה ממבט ראשון וזמן מה לאחר היכרותם, הנ”ל עבר לישראל והם מתגוררים כרגע ביחידת דיור של הוריה ביישוב יוקרתי בצפון הארץ.

ביקשה לבצע בדיקת רקע קצרה עליו. היות ומדובר בבחור צרפתי, הרי שמעבר לשישה חדשי הכרות, היא לא יודעת עליו דבר מעבר לעובדה שעבד בתחום הפרסום בצרפת, מוכשר מאוד וע”פ הנראה גם יציב פיננסית. כאשר הגיע לישראל מצא בקלות עבודה בחברת פרסום אשר מפרסמת עבור לקוחות זרים, והשתלב בה יפה.

אני די מאמינה שאין טעם בבדיקת רקע ציינה בפני, אך הורי לוחצים בעניין זה והייתי רוצה לעשות משהו בסיסי עם שני ימי מעקב, על מנת לסמן “וי” על הנושא.

חייכתי ביני לבין עצמי היות ואני יודע מניסיון של שנים כי לחקירה יש “רגליים” משלה והרבה פעמים אנו יודעים היכן אנו מתחילים אך הסיום אנו ידוע..

נוגה ציינה בפני כי בן זוגה עובד בד”כ מהבית אך הוא נוסע יומיים בשבוע לת”א, לפגישות עם לקוחות פוטנציאליים של החברה, כך הוא מספר, והיא הייתה רוצה לבצע את המעקב בימים אלו.

התחלנו את בדיקת הפרופיל בחקירה כללית לבירור האם קיים מידע בעייתי כלשהו על בן הזוג, בצרפת. נעזרנו בחוקר צרפתי אשר ביצע סריקת מדיה ובדיקה לאיתור תביעות אזרחיות ופליליות על פיליפ אך ללא ממצאים משמעותיים. עד כאן הכל נראה היה בסדר והתכוננו לביצוע המעקבים אחריו.

ביום שני בשבוע, התמקמו עוקבי משרדי בסמוך מקום מגוריהם של בני הזוג. בשעה 0900 לערך נצפה פיליפ, בחור נאה מאוד וגבוה כבן 30, יוצא מהבית לבוש במכנסי גינס אופנתיים, חולצה שחורה מכופתרת וג’קט טוויד עליון. נכנס לרכב מזדה חדיש ויצא בנסיעה.

לאחר כשעה וחצי, קיבלתי דיווח מהעוקבים כי פיליפ הגיע למלון הילטון בת”א וכרגע הוא יושב בלובי בית המלון ונראה כי מחכה למישהו.

חצי שעה מאוחר יותר, קיבלתי מספר תמונות בווטסאפ מאחד החוקרים שלי. בתמונות נראה פיליפ יושב עם אישה מבוגרת מגילו, כבת 65+ כאשר השניים אוכלים ארוחת בוקר קלה אותה הזמינו מלובי המלון. עד כאן נראה כפגישה עסקית, חשבתי לעצמי.

לאחר שסעדו את ליבם, יצאו פיליפ והאישה מהמלון, נכנסו למונית והגיעו לכיכר המדינה.

מוזר.. חשבתי לעצמי, אך עדיין ייתכן ומדובר בפגישה עסקית לכל דבר.

השניים נכנסו לחנות יוקרתית המוכרת חליפות לגברים. ביקשתי מאחד העוקבם שלי להיכנס פנימה ולראות “מה קורה”.

עודד, אחד מחוקרי יצר איתי קשר טלפוני ומסר לי כי בחנות הבגדים ראה את פיליפ מודד חליפות שונות, ולאחר שבחר בזוג חליפות, הבחין החוקר כי האישה המבוגרת משלמת עבור הרכישה בכרטיס אשראי זר.

מסרתי לעוקבים כי “ייצמדו” אל הזוג בעוד שאני עליתי על קטנוע והגעתי למלון הילטון. הימרתי כי לאחר הרכישה יחזרו השניים למלון שם השאיר פיליפ את רכבו.

לאחר כשעה קלה קיבלתי דיווח מהעוקבים כי פיליפ והגברת ירדו ממונית והינם כרגע בפתח המלון עומדים להיכנס פנימה.

הפעלתי את ציוד הצילום הסמוי והתמקמתי בסמוך למעליות העולות אל החדרים.

מספר רגעים מאוחר יותר הבחנתי בשניים פוסעים לכיוון המעליות כאשר פיליפ אוחז בידו שקית המכילה את החליפות שרכש.

על מנת שלא לעורר חשד, נכנסתי לפניהם אל המעלית ולחצתי על הקומה האחרונה. פיליפ ובת זוגתו נכנסו אלי המעלית כאשר הגברת אוחזת בידו וגופה נשען עליו בחיבוק אינטימי…

השניים היו עסוקים בינם לבין עצמם ולא ייחסו כל חשיבות ל”אורח המלון” הנוסף שהיה עימם במעלית.

אשר השניים יצאו מהמעלית בקומה החמישית, המתנתי רגע קל ויצאתי אחריהם. הבחנתי מרחוק כאשר הלכו במסדרון לאיזה חדר נכנסו.

כחצי שעה מאוחר יותר, עלה אחד מעוקבי ומיקם מצלמה זעירה וסמויה במסדרון הקומה כאשר היא פונה אל דלת החדר.

שעתים מאוחר יותר היו לנו הראיות הנדרשות..

פיליפ נצפה יוצא מהחדר כאשר המצלמה קולטת אותו מתנשק ארוכות עם הגברת בדלת החדר ממש לפני יציאתו אל המסדרון ו.. הגברת נותנת לו חבילת שטרות מרשרשים אותם הכניס לכיס מכנסיו.

לאחר מספר ימים כאשר נוגה התאוששה מהממצאים, הגיעה נוגה למשרדי וסיפרה לי את כל הסיפור.

לאחר שעימתה את פיליפ עם סרטי הוידאו נשבר זה והודה בפניה כי בצרפת עבד בעובדה חלקית כגיגולו ויצא עם נשות חברה עשירות ומבוגרות. ציין כי עזב עיסוק זה לאחר שהכיר את נוגה אך אחת מלקוחותיו אשר הגיעה ארצה מצרפת ביקשה להיפגש עמו. דבר הוביל לדבר סיפר לנוגה, ומבלי שהתכוונתי עשיתי את הלא יעשה.

כמובן שביטלתי את החתונה אמרה לי נוגה.

מבוסס על מקרה אמיתי.


בחרו אחת מהקטגוריות הבאות לקבלת פרטים נוספים:

חוקר פרטי

חקירות דיבוב

חקירות קניין רוחני

חקירות זכויות יוצרים

חקירות לשון הרע

חוקר פרטי או משטרה

חקירות נוער

תשאול בחקירות

מקרי חקירות איתור

חקירות פליליות

מודיעין עסקי

 

דילוג לתוכן