חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

מודיעין עסקי


מודיעין עסקי | חקירות עסקיות | מידע תחרותי

כאשר אנו שומעים את המילים מודיעין עסקי חברות, מודיעין עסקי תחרותי, מידענות ומידע כלכלי אנו בדרך כלל תוהים כיצד תחומים אלו עשויים להועיל לעסק שלנו ולהזניק אותו קדימה. המאמר הבא מסביר את תחום המודיעין העסקי וכיצד הוא יכול להועיל לעסקים וחברות.

מודיעין עסקי המפתח להצלחה בעולם העסקים – עד כמה אתם מכירים את השוק בו הנכם פועלים ? עד כמה אתם מעורים בפעילות המתחרים העיקריים שלכם בשוק ? זקוקים מידע על מוצר חדש שפיתחו המתחרים, ספקים שלהם ומדינות היבוא ? מומחי המודיעין העסקי של דיטקט חקירות מתמחים באיסוף מודיעין עסקי ומידע רלוונטי באופן חוקי, מקצועי ודיסקרטי. פנו אלינו היום לשיחת ייעוץ בנושא מודיעין עסקי 050-5501024 !

משרד חקירות דיטקט פועל שנים רבות בתחום איתור מודיעין עסקי, שירותי מידענות, איתור מידע כלכלי פיננסי ובדיקות נאותות.

אנו מספקים שירות זה ללקוחות עסקיים ופרטיים המעוניינים לחבור עסקית לגוף כזה או אחר, ומצד שני לחברות וארגונים המעוניינים להתאגד עם חברה אחרת, להתחיל לעבוד עם ספק חדש ועוד.

שירות מודיעין עסקי עשוי לכלולו מעבר לבדיקות פיננסיות כאלו ואחרות, גם חקירות דיבוב סמויות לאיתור מידע עסקי סודי, מעקבים, איתור לקוחות, איתור רכוש ונכסים ועוד.

תוכלו ללמוד עוד על שירות מודיעין עסקי שאנו מספקים באתר חברת הבת שלנו DDBI GROUP.

מדוע צריך מודיעין עסקי?

מה מקבלים במודיעין עסקי?

הכרת השוק שלכם

איתור מידע גלוי וסמוי

הכרת המתחרים

מידע כללי וספציפי

קבלת החלטות

מידע סודי על מוצרים

עסקים הזקוקים למודיעין עסקי

איסוף מודיעין עסקי הוא חוקי?

חברות מסחריות שונות

במידה ומבוצע ע”פ חוקי המדינה

אנשים פרטים עם מוצר

באמצעות חקירות מתוחכמות

חברות חדשות

מבוצע ללא חדירה לפרטיות

עלות שירותי מידענות

עלות מודיעין עסקי

מידענות גלובאלית 350 ש”ח לשעה

3000-12000 ש”ח


מודיעין עסקי חברות – עד כמה אתה יודע, באמת, מה נעשה אצל המתחרים שלך בעסק ?

מודיעין עסקי

התקופה המודרנית והפיכתו של העולם לכפר גלובאלי, גרמה במידה רבה לכך שהתחרות בין עסקים הפכה ממש לפרועה… אנחנו “מופצצים” כל יום במבצעים, הנחות וחבילות מיוחדות, שנועדו לגרום לנו להעדיף מוצרים מסוימים ולרכוש אותם, אך גם בהרבה מאוד מידע שלילי על מוצרים וחברות… פה כתבה על חברה לייצור סלטים, שבחומוס שלה נמצאו חיידקים ושם מאמר על יצרנית רכב שאחד מהרכיבים בו היא משתמשת איננו בטוח… פה עובד לשעבר שהחליט “לפתוח את הפה ולספר הכול” ושם עסק המואשם בכך שהוא מתייחס לעובדים שלו בצורה לא הוגנת… האם חשבתם פעם כי ייתכן שחלק מהמידע השלילי שאליו אתם נחשפים מגיע, בעצם, ממתחרים עסקיים שמוכנים לעשות הכול כדי לחשוף את נקודות התורפה של מתחריהם ולגלות אותן לעיני כל, כדי לגרום להם לנזק ואיבוד נתח שוק ?

מודיעין עסקי חברות בדומה למודיעין עסקי תחרותי, הוא תחום רחב מאוד וחשוב מאוד, המשתרע על פני כמה וכמה מישורים. הוא מתחיל מצרכים ברורים ולגיטימיים, כמו הכרת השוק בו אתם פועלים, או היכרות טובה יותר עם המתחרים שלכם, על יתרונותיהם וחסרונותיהם, והוא נמתח לעבר האזורים החשוכים יותר, כמו שמירה מפני ריגול, הקפדה על נאמנות עובדים והגנה מפני תחרות לא הוגנת… האמת הכואבת היא שעסק רציני בימינו אינו יכול להרשות לעצמו להתנהל ללא מעורבות מסוימת של משרד חקירות, המתמחה במודיעין עסקי.


מהו התחום העיקרי בו נדרש מודיעין עסקי ?

בעיקרון, מודיעין עסקי מתמקד באיתור מידע על אדם פרטי או חברה, דוגמת מצבם הפיננסי והכלכלי, מידע על מוצרים חדשים בשלבי פיתוח, קשרייהם העסקיים, לקוחות, ספקים, מחזור כספי של העסק וכדומה.

מעבר לכך בחקירות מודיעין עסקי, יפעל איש המודיעין לבדיקת הפרופיל האישי והעסקי של הנחקר, מצבו האישי המשפחתי והחברתי, חברות אלייהן הוא קשור כמנהל או בעל מניות, איתור הליכים משפטיים ותביעות ותיקי הוצאה לפועל בהן הגורם הנבדק מעורב באופן ישיר או כבעל חברה, איתור מידע פיננסי בישראל ובחו”ל, וכל מידע נוסף אשר עשוי לעזור בהבנת הגורם הנבדק אשר עימו מזמין הבדיקה מעוניין לחבור עסקית. 


בין השירותים שאנו מספקים בתחום זה

מודיעין עסקי חברות ומידע תחרותי על מתחרים קיימים בתחום. 

 מודיעין עסקי חברות ומידע תחרותי על מתחרים פוטנציאלים בתחום.

 מודיעין עסקי על לקוחות וספקים לצורך שיקולי התקשרות ועבודה משותפת.

 מודיעין עסקי חברות על שוק / טכנולוגיה, הליך זה נקרא גם מודיעין עסקי תחרותי.

 מודיעין עסקי חברות על מוצרים חדשים וקיימים.

 מידע כלכלי מודיעין עסקי תחרותי אודות לקוחות/מתחרים.

 סקרי שוק בארץ ובעולם באמצעות שירותי מידענות מקצועיים.

 

ייתרונות שימוש מודיעין עסקי

שיפור ביצועיה העסקיים של החברה

שיפור המוצר או השירות

שיפור התכנון האסטרטגי 

הכרת השוק והמתחרים

יכולת לחזות מגמות והתפתחויות בשוק

תהליך קבלת החלטות מבוסס ידע

הקטנת גורמי אי ודאות וסיכונים

ניצול הזדמנויות עסקיות

מהירות תגובה

הגנה על החברה

התעדכנות מתמדת

הגברת התחרותיות ושיפור בתוצאות העסקיות

מודיעין עסקי | מקורות מידע

1

ראיונות ואיתור ביוגרפיות

2

סקר שוק מוזמן | תערוכות וכנסים מקצועיים

3

אתרי חברות | עובדים לשעבר

4

סיור בעסק המתחרה

5

כתבי עת מקצועיים | סקרי שוק

6

דוחות שנתיים | סקירות ענפיות או ממשלתיות

7

מקורות עיתונות עסקית / כלכלית סטטיסטיים

8

מאגרי פטנטים | פרסומי חברות

9

פורומים וקבוצות דיון באינטרנט | בלוגים

10

אתרי כנסים מקצועיים

11

מידע פיננסי | מידע משפטי


סוגי חקירות ומחירים בתחום מודיעין עסקי

סוג חקירה  

זמן עבודה משוער ומחיר

מעקבים

ע”פ דרישה -300-400 ש”ח

חקירות כלכליות

14 ימי עבודה – 3500-1000 ש”ח

חקירות דיבוב

עד 20 ימי עבודה – 2500-10000 ש”ח

ביום רכישה

כ 5 ימי עבודה – 2000-5000 ש”ח

איסוף מודיעין עסקי רציף

איסוף חודשי 8000-10000 ש”ח

בעולם העסקים התחרותי, חברות עושות כל שביכולתן כדי להשיג מודיעין עסקי תחרותי ויתרון עסקי על מתחרים בשוק. התחרות בין החברות מחייבת את מקבלי ההחלטות בארגון להכיר היטב את המתרחש במגזר העסקי בו הם פועלים. מודיעין עסקי זמין ונגיש של חברות מודיעין עסקי מובילות, במהלך קבלת ההחלטות, מסייע בבניית אסטרטגייה מנצחת, תוך הקטנת הסיכונים שבדרך.

 

מודיעין עסקי חברות

מודיעין עסקי של משרד חקירות העוסק בתחום מודיעין עסקי תחרותי , מאפשר השגת מידע אודות יריבים עסקיים, טכניקות וטכנולוגיות אשר בהן הם משתמשים, שווקים אלייהם הם מכוונים ופועלים, אסטרטגיות שיווק, פעולות עסקיות לפיתוח מוצרים חדשים וישנים, ועוד.

דו”ח מודיעין עסקי אמור לשקף תמונת מצב של ארגונים וחברות, לקוחות ומועמדים פוטנציאליים להתקשרות.

דוח מודיעין עסקי תחרותי אשר כולל גם מידע כלכלי, ייתץן הכוונה ברורה בהתקשרות עם חברה או גורם עסקי כלשהו.

חקירות כלכליות אלו הנקראות גם בדיקת נאותות Due Diligence,           ישקפו את ההיסטוריה העסקית של החברה, האם הייתה מעורבת בתביעות משפטיות בעבר ובהווה, מהו מוסר התשלומים וכיצד היא  עומדת בהתחייבויותה הכספיות (היקף הפעילות העסקית בעבר ובהווה, המחאות חוזרות, איתור לקוחות וספקים, מידע על פשיטות רגל וכונס נכסים ובדיקת אשראי).

הדו”ח יכלול בדיקות והתרשמות ממהימנות החברה, ביצועייה המקצועיים וחוות הדעת עליה מקולגות, בתחום המקצועי בו היא פועלת. במקביל נאסף מידע התרעתי למניעת אפשרות החדירה לארגון הלקוח 

נציין כי לצורך מודיעין עסקי חברות ומודיעין עסקי כלכלי, קיימות טכניקות חקירה מתוחכמות וחוקיות לחלוטין במסגרת איסוף המידע אודות יריבים ומתחרים קיימים ופוטנציאליים.


מודיעין עסקי וקבלת החלטות מונעות נתונים

מודיעין עסקי וקבלת החלטות מונעת נתונים הופכים חשובים יותר ויותר עבור ארגונים בכל הגדלים. עם הכלים והתהליכים הנכונים, חברות יכולות למנף נתונים כדי לקבל תובנות שיכולות לעזור להן לקבל החלטות טובות יותר, להגביר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח.


מהו מודיעין עסקי וכיצד הוא עוזר לשפר את העסק שלך

מודיעין עסקי הוא תהליך של איסוף, ניתוח והפיכת נתונים לתובנות משמעותיות שניתן להשתמש בהן כדי לקבל החלטות מושכלות.

מודיעין עסקי עוזר לעסקים להשיג יתרון תחרותי על ידי מתן תובנות חשובות לגבי הלקוחות, הפעילות והמתחרים שלהם.

מודיעין עסקי גם עוזר לארגונים לזהות תחומי שיפור ולפתח אסטרטגיות שיאפשרו להם לשרת טוב יותר את לקוחותיהם ולהגדיל את הרווחים.

על ידי שימוש בכלים וטכניקות של מודיעין עסקי, עסקים יכולים לקבל החלטות מושכלות יותר, לשפר את היעילות התפעולית, להפחית עלויות ולהגדיל את המכירות.


כיצד להשתמש בכלי מודיעין עסקי לקבלת תובנות גדולות יותר ונתונים ניתנים לפעולה ?

כלי מודיעין עסקי) הם כלים רבי עוצמה שיכולים לעזור לארגונים לקבל תובנות טובות יותר לגבי הנתונים שלהם ולספק מידע בר-פעולה.

כלי מודיעין ומידע עסקי מאפשרים לארגונים לנתח כמויות גדולות של נתונים במהירות ובדייקנות, ומאפשרים להם לקבל החלטות טובות יותר ולשפר את התפעול שלהם.

עם כלים אלו, עסקים יכולים להשיג יתרון תחרותי על ידי מינוף הכוח של תובנות מונעות נתונים.


פנו אלינו לקבלת מידע נוסף בעניין הנעת העסק שלכם קדימה באמצעות מודיעין עסקי !


חקירות עסקיות לעסקים | 
הקטנת הסיכונים – בדיקת מהימנות עובדים

חברות מודיעין עסקי מובילות יספקו מידע בנוגע למהימנות ומסירות של עובדים בחברות אשר הינה בסיס מרכזי להצלחתו או לנפילתו של הארגון.  אבטחת המידע ושמירה מפני הדלפה של מידע עסקי לחברות מתחרות על ידי עובדים הינו אחד האתגרים איתם מתמודד כל ארגון. כשמדובר בעובדים שמעלו באמון חולף לעיתים זמן רב עד לאיתורם ולארגונים עלולים להיגרם נזקים קשים. 


הסיבות למעילה באמון והדלפת מידע של עובדים הן רבות ובהן:

מצוקה כלכלית – המצב הכלכלי הקשה במשק מביא עובדים בדרגות שונות למסור מידע על הארגון בו הם מועסקים  בעבור תמורה כספית מחברות מתחרות. כך למשל עלולים לנהוג עובדים אשר הם או בני משפחתם נקלעו לבעיה רפואית שכרוכה בטיפולים יקרים או עובדים שמצויים בחובות כספיים בעיקר חובות הימורים וחובות לשוק האפור.

רדיפת בצע – המניע להעברת המידע נובע מתאוות בצע גרידא בעבור תמורה כספית.

נקמה – עובדים שלא זכו לקידום או שפוטרו מתפקידם עלולים להחליט להיפרע מהארגון ולמסור מידע שיזיק לו.

אידיאולוגיה – מסירת מידע על הארגון מסיבות אידיאולוגיות שקשורות בתפיסת העולם של העובדים.

משרד חקירות מיומן המפעיל חוקרים פרטיים מקצועיים, מחברות מודיעין עסקי מובילות, יכול לסייע באיתור מדליפים מבלי לגרום לזעזועים קשים וחוסר יציבות בארגון.  


מנכ”ל סוכנות החקירות דיטקט, בני .מ:
 “פנה אלינו מנהל של חברה ותיקה ומכובדת שחשד כי הדוחות הכספיים של החברה ורשימות מאגר הלקוחות שלה מודלפים החוצה.

בחקירה ראשונית הצטמצמה הרשימה למספר עובדים,  איש מכירות בכיר, האחראי על המחשוב בחברה ומנהל הכספים. השלב השני בחקירה נערך על ידי חקירות דיבוב תחת כיסוי. חוקר פרטי פנה לעובדים במסווה של הצעת עבודה משתלמת יותר מחברה אחרת. נדרשו רק כמה שיחות טלפון ופגישה אחת תחת כיסוי עם איש המכירות הבכיר, כדי שיבטיח לנו   שאם יקבל חוזה שמן בחברה החדשה הוא יעבירר אליה את רשימת לקוחות החברה בה הוא עובד היום. חקירה נוספת שנערכה על אחראי המחשוב הביאה לתוצאות דומות. העובד הבטיח להעביר פירוט של הדוחות הכספיים במקום עבודתו אם יתקבל לעבודה בחברה החדשה. 


במצב הכלכלי היום בישראל בו צצות פרשיות מרמה חדשות לבקרים, האמרה “כל בוס זקוק לשרלוק הולמס” אכן מקבלת משנה תוקף.

לאור האמור לעיל יטיב לעשות בעל העסק  באם יבצע בדיקה מקדמית אודות מועמדים לעבודה.


חקירת רקע לעסקים וחברות תתבצע במקרים שונים, להלן חלק מהם:

לקראת התקשרות עסקית.

לפני הגדלת אשראי לגורמים קשורים.

 כאשר יש חשד למעורבויות משפטיות קודמות או פשיטות רגל.

 בדיקת חוסן כלכלי ועמידות בתשלומים.

 ניתוח פרופיל אישי של בעלי העסק.


להלן חלק מן הבדיקות אשר יעזרו לנו בבחירת המועמד המתאים. כמובן שסוג הבדיקה תלוי באופי התפקיד, חשיבותו והנגישות למידע רגיש אליו יהיה חשוף המועמד :


בדיקה גרפולוגית של חברות מודיעין עסקי מובילות

בדיקה גרפולוגית תעזור לבעל העסק לצמצם את רשימת המועמדים לתפקיד מסוים ע”פ היכולות וקווי האישיות של המועמדים ובדיקה מקדמית לאיתור המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד זה.


מבחני אישיות ממוחשבים

יספקו לנו תמונה  בסיסית אודות אופיו של המועמד, תכונותיו הבסיסיות : יושר אישי, הגינות, נאמנות ועוד..  היתרון בבדיקות אלו הינן עלותן הנמוכה  ומהירות קבלת התוצאה.


חקירת פרופיל מעמיקה

הינה בדיקה יסודית ומקיפה אודות המועמד. חקירה מעין זו תכלול מעורבות בתיקים פליליים ואזרחיים של המועמד, עבר היסטורי בעייתי (הימורים, שתייה ועוד..) לרבות בעיות משפחתיות קיימות אשר יוכלו להשפיע בעתיד על תפקודו בארגון.

במסגרת זו יבדקו באופן סמוי, לצורך קבלת חוות דעת, מקומות עבודתו הקודמים, גורמים הקשורים אליו ( בני משפחה, שכנים , מכרים וכד.).


חקירה כלכלית

תספק תשקיף של המצב הכלכלי לגורם המדובר. כאמור, חקירות מסוג זה מומלץ  לבצע  על חברות ועסקים שאנו מעוניינים לבוא עימם בקשר עסקי.


הגנה על העסק שלנו מפני ריגול תעשייתי

הגנה על מידע רגיש

הבנת דרכי הפעולה של המתחרים תעזור לנו כבעלי עסקים לשמור ביתר יעילות על המידע. לאור הפרסומים האחרונים בדבר החדירה למחשבי חברות מובילות המשק ניתן ללמוד כי אנו חשופים לאיסוף מידע בדרכים שונות, חלקן בלתי חוקיות בעליל.  חלק מהפיתרון בהגנה על המחשבים בחברה הינו פשוט לחלוטין. המחשב  המכיל את החומר הרגיש והחשוב, לא יהיה מחובר כלל לרשת האינטרנט. כמו כן עלינו להימנע מלהכניס למחשב זה חומר חיצוני שהגיע ממקורות בלתי מוכרים.

כאשר המחשב אינו מחובר לאינטרנט, נהיה מוגנים יותר בפני “סוסים טרויאנים” למיניהם, וירוסים ונסיונות פריצה למחשבים.

מחשב או מחשבים נוספים יחוברו לרשת האינטרנט לצרכי עבודה שוטפים אך חשוב לוודא כי לא יאוחסן בהם חומר חשוב  והם יהיה מנותקים לחלוטין וללא כל קשר ( גם לא קשר אלחוטי ) למחשב הראשון.


עובד הניקיון ומחלקת התה המסורה שנשארת בעבודה שעות נוספות.

חלק מטכניקות הריגול התעשייתי הבלתי חוקיות הינן ניסיונות להשתלת עובדים בחברות המבצעות את הניקיון, גינון ואחזקה בארגונים גדולים וקטנים כאחד.

בררו עם חברת הניקיון שלכם האם העובדים שנשלחים אליכם לעסק הינם עובדים חדשים שהתקבלו לאחרונה, דאגו כי במשרד לא יישאר חומר חשוב על השולחנות עם סיום יום העבודה והגבילו כניסת עובדיםם חיצוניים למקומות רגישים.

חומר רגיש ניתן לאכסן בכספת. על המחשבים בעסק יש להגן עם סיסמא או לחילופין באם מדובר במחשב נייד לנעול אותו בכספת או בארון נעול.

מצלמת ריגול MINOX B לצילום מסמכים, מתקופת המלחמה הקרה

 

 


עבודה בחו”ל – הגנת המידע ונקיטת אמצעי זהירות

משלחות ואנשי עסקים הנוסעים בעולם עלולים להוות יעד לריגול תעשייתי, תקיפות פליליות, טרור ולעיתים גם חטיפות. במהלך שהותם בחו”ל חשופים אנשי עסקים  תדיר לציטוט והאזנות ולגניבת מידע ורכוש, בעיקר מחשבים ניידים ומחשבי כנף. תדרוך מקצועי לפני נסיעות עסקיות לחו”ל, הנחיות להתנהגות בסביבה זרה וכללים לשמירה על ערנות יכולים למזער את הסיכונים לנוסעים ולמידע שברשותם.

חלק מהמדינות המסוכנות לביקור עבור ישראלים הן הרצגוביה, בוסניה, בורונדי, אנגולה, אזרבייג’יאן, קונגו, ג’יבוטי, אינדונזיה, עירק, אירן, מרוקו, מלזיה, מיימר, פקיסטאן, פפואה ניו גינאה וסורינם. לנוסעים מומלץ לבדוק גם את עדכוני האבטחה של משרד החוץ לפני יציאתם לחו”ל.

הנוסעים למדינות אלו עלולים להיחשף לאיומים של גורמים שונים בהם סוחרי סמים, שודדי ים מודרניים וקבוצות פוליטיות.


הכותב הינו מנכ”ל סוכנות החקירות דיטקט המתמחה בתחום החקירות המסחריות, אבטחת מידע ומודיעין עסקי.


לסיכום, מודיעין עסקי יעזור לנו לקבל את מידע בתחומים שונים, לרבות:

מודיעין עסקי על מתחרים קיימים

מודיעין  עסקי על מתחרים פוטנציאליים

מודיעין עסקי על לקוחות פוטנציאליים

מודיעין על שוק / טכנולוגיה

מודיעין על מוצרים חדשים וקיימים

מידע כלכלי אודות מתחרים

סקרי שוק באמצעות שירותי מידענות  

בסיום חקירה מקיפה בתחום זה על ידי חוקר פרטי מוסמך יקבלו לקוחותינו הכוונה ומידע רלוונטי אודות פעילות המתחרים, שווקים דומים, מוצרים וטכנולוגיות מקבילות, דומות ומתחרות בישראל ובעולם.

דילוג לתוכן