חוקר פרטי דיטקט חקירות
החוקרים הפרטיים ממשרד חקירות דיטקט מומחים בביצוע חקירות בארץ ובחו”ל בתחומי חקירות שונים | מודיעין עסקי תחרותי והגנתי, חקירות כלכליות ואיתור רכוש ונכסים, חשיפת בגידות בתיקי גירושין, מעקבי עובדים ומניעת פחת, בדיקות פוליגרף ועוד. עם ותק וניסיון מצטבר של למעלה מ 30 שנה, חוקר פרטי ממשרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לשיחת ייעוץ והכוונה.  פנו אלינו בדיסקרטיות מלאה 050-5501024
חקירות

איך לזהות מתחזה ?


כיצד נזהה מתחזה ?

הונאות מתחזים הן בדיוק כמו שהן נשמעות – נוכלים מתחזים למישהו (או משהו) אחר כדי לנסות לשכנע אותך לשלוח להם כסף.

זוהי צורת ההונאה הנפוצה ביותר אשר רשמה כמעט מיליון תלונות על הונאות מתחזים בשנת 2021. התחזויות אלו עלו יחד לקורבנות יותר מ-2.3 מיליארד דולר, כמעט כפול מהסכום בו נפגעו קורבנות התחזות בשנה הקודמת.

 

מתחזה ברשת – כיצד להתגונן ממנו ?

הרשמו לקבלת עדכונים דו שבועיים על ההונאות האחרונות.

זכרו : הונאות מתחזים מתחילות בדרך כלל בשיחת טלפון לא ידועה, אימייל, טקסט או הודעת מדיה חברתית. רמאים מתחזים לאנשים וארגונים שבדרך כלל הייתם בוטחים בהם, או לפחות שומעים אותם. ההתחזות הנפוצה ביותר, המהווה 40 אחוז מדיווחי התחזות כוללת סוכנויות ממשלתיות כמו ביטוח לאומי או מס הכנסה. אבל נוכלים עשויים לאמץ כל דמות לצורך התחזות, לדוגמא:

חברות שאתה עושה איתן עסקים – לדוגמה, הבנק שלך או חברת החשמל המקומית

ארגוני צדקה

בן משפחה או חבר

עורך דין או גובה חובות

אנשים מפורסמים

 

לא משנה לאיזה דמות התחזה המתחזה, ההודעה תהיה דחופה: החשבון שלך נפרץ, המחשב נגוע בווירוס, מישהי זקוקה לתמיכתך,  אדם אהוב נמצא בצרות.

לעיתים מתחזים מעמידים פנים שהם נושאים חדשות טובות – זכיה בסכום לא צפוי בלוטו או מענק ממשלתי כאשר על מנת לקבל את הכספים המגיעים לכם יש לבצע תשלום מיידי לכיסוי הוצאות העברת התשלומים אליכם (רצוי באמצעות כרטיס מתנה או העברה בנקאית) או מסירת נתונים אישיים כגון ביטוח לאומי או מספר חשבון בנק.

רוב הונאות מתחזה הן מהירות – המטרה היא לשכנע או להפחיד אותך לקבל החלטה פזיזה, ואז להיעלם. אבל יש נוכלים אשר יוצרים פרסונות מזויפות שלמות באתרי היכרויות או מדיה חברתית ואז משקיעים שבועות בטיפוח מערכות יחסים באינטרנט. השיטה שונה, אבל הסוף זהה: המתחזה יבקש בסופו של דבר כסף, מסיבה שנשמעת הגיונית ובאמצעות העברת הכספים באופן שאינו ניתן בד”כ למעקב.

 

מתחזה – סימני אזהרה

אתה מקבל שיחה לא רצויה או דוא”ל בטענה שאתה חייב כסף לעסק, שירות או לממשלה, ומסתכן בתוצאות קשות כגון מעצר או הקפאת חשבון אם לא תשלם מיד.

מתחזה מתקשר ואומר שזכית בפרס או שאתה זכאי למענק, אך עליך לשלם עמלה מראש כדי לקבל אותו.

מתחזה מתקשר וטוען שהוא מחברת טכנולוגיה או מספק שירותי אינטרנט שזיהה וירוס או תוכנה זדונית במחשב שלך.

אתה מקבל הודעת אימייל או הודעת טקסט ממישהו שטוען שהוא קרוב משפחה וצריך כסף למקרה חירום. האדם שפונה אליך מבקש תשלום בהעברה בנקאית, כרטיס מתנה, כרטיס חיוב משולם מראש או מזומן. רמאים מעדיפים את השיטות הללו מכיוון שקשה לעקוב אחריהם.

 

איך להגן על עצמך מפני מתחזה | מתחזים?

כאשר עסק, או סוכנות ממשלתית אכן מנסה להשיג אותך. השתמש במספרי שירות הלקוחות או בכתובות הדוא”ל המפורטות בחשבוניות, בדפי חשבון ובאתרים חוקיים של חברות וגופי ממשלה.

נתק מתקשרים לא ידועים שמציעים לתקן בעיות במחשב | אל תפתחו “קבצי עזרה” לטיפול בתקלות ממקור לא ידוע. חברות כמו אפל ומיקרוסופט לא יפנו אליך לתמיכה טכנית אלא אם ביקשת עזרה, והן לא יבקשו מידע אישי.

נתק קשר אם אתה חושד שמישהו שקשרתם עימו קשר באינטרנט הוא מתחזה.

אל תמסור מידע רגיש כגון פרטי כרטיס אשראי וכדומה בטלפון, אלא אם כן אתה בטוח מי נמצא בקוו השני.

אל תבצע תשלום ואל תאפשר גישה מרחוק למחשב שלך למישהו שמתקשר באופן ישיר ומציע תמיכה טכנית.

אל תשלח כסף למישהו שאתה לא מכיר, או מישהו שאתה חושב שאתה אולי מכיר אבל לא בטוח, או מישהו שפגשת רק באינטרנט.

אל תסתמך על זיהוי מתקשר כדי לקבוע אם השיחה לגיטימית. רמאים משתמשים בתוכנות המשמשות לשינוי תצוגת מספר הטלפון שלהם על מנת להראות כביכול שהם מתקשרים ממספר ממשלתי או מעסק אמיתי אחר כלשהו.

 

כיצד לזהות מתחזה באתר הכרויות

לפני מספר עשורים היו רק כמה שחקנים בשוק ההיכרויות המקוון, בניגוד מוחלט מהיום.

זה לא משנה אם אתה מחפש אחר מישהו שאוהב כלבים, או אדם דתי או חילוני.

בעוד שהשוק המקוון מלא באינספור פרופילים אמיתיים, לכולם בנוסף יש משהו משותף – הרבה פרופילים של מתחזים.

מתחזים אלו עורכים פרופילים מזויפים תוך שהם מתחזים לגברים ונשים מושכים, אשר לכאורה מחפשים מערכת יחסים מחויבת. הם מציגים ביוגרפיה המציגה בין היתר את ה”סבל” בו נתקל בעבר הגבר או האישה במערכת יחסים, בצורה שאתם יכולים להזדהות עימה בקלות.

זהו הדגל הראשון מבין דגלים אדומים רבים !

אתה קורא את הפרופיל של אישה יפיפייה ותוהה איך היא יכולה להיות רווקה? אתה מתחיל לחשוב ששווה לך לפגוש אותה. משהו מתריע לך באחורי הראש כי מוזר שאישה כל כך יפה תהייה רווקה אבל אתה מתעלם מסימן אזהרה זה.


הקשיבו לאינסטינקטים שלכם – אם זה טוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה מזויף !

אוקיי, אז שלחתם הודעה לפרופיל האטרקטיבי בטירוף, הרבה אנשים מאמינים בחצי הכוס המלאה. עם זאת, ישנם אינספור אנשים טובי לב שנפלו קרבן להונאה על ידי מתחזים מקוונים, אז חייבים להיות מעט סקפטיים כאשר אתם מתקדמים בקשר החדש.

אם במהלך ההודעות הראשונות אתם מבחינים באחד מהדגלים האדומים הבאים, אני מציע לכם לסיים את השיחה ולהמשיך הלאה:

הם נותנים לך שם שונה מזה המופיע בפרופיל שלהם. סביר להניח שהם נמצאים בכמה אתרים תחת כינויים שונים.

הם מזמינים אותך לשלוח הודעה באמצעות אפליקציה כמו WhatsApp.

הם אומרים לך שהם לא גרושים רשמית.

אזור המגורים שלהם עשוי להיות קרוב למקום המגורים שלכם כביכול, אך כאשר אתם מנסים לקבוע פגישה הם בדרך כלל בנסיעה דחופה בחו”ל.

הם שואלים מה אתם עושים למחייתכם, פרטים על המשפחה שלכם, באיזה אזור אתם גרים, אבל מצד שני מספקים פרטים אשר לא הגיוניים לשאלות דומות מצדכם.

אם האינטואיציה שלכם מזהירה אתכם, זה הזמן להקשיב לה !

 

התכתבות עם מתחזה

מתחזים מקוונים רבים אינם מעורים היטב באיות ודקדוק בעת כתיבתם, זאת למרות שלעתים קרובות הם מתפארים בתארים שונים. שימו לב לטעויות כתיב. לעיתים המתחזה מתרגם את שפת האם שלו לשפה שלכם וכך יהיו טעויות רבות בניסוח. עוד נורה אדומה !

אם פגשת מישהו בבר או באירוע חברתי והם שאלו אותך שאלות אישיות בפרק זמן קצר מאוד, זה אמור להפעיל גם כן נורה אדומה.

חשוב לזכור כי מתחזה הוא בד”כ טוב מאוד במה שהוא עושה. הוא יודע לבנות אמון במהירות ולספר “סיפורים” שיגעו בליבכם. במידע שאתם נותנים להם משמשים אותם כתסריט להמשך השיחות איתכם באופן שתרגישו כי אתם מכירים אותו זמן רב והחשד שיש לכם יתפוגג בהדרגה. למרבה הצער, הם יוצרים הודעות סביב המידע הפרטי שאתם חולקים איתם.

אם נתקלתם במתחזה, אתם יכולים להמשיך לבזבז את זמנכם במקרה הטוב או גרוע מכך, להפסיד כסף. חלקם מבקשים מכם לשלוח להם כרטיסי מתנה שאינם בשימוש, פרטי חשבון בנק ועוד, כאשר המטרה הסופית הינה כסף.

זכרו שאתם משוחחים עם אמן הונאה, לא עם בעלך או אשתך לעתיד.

 

סימנים נוספים כי מדובר במתחזה :

מתחזה יגיד לך שהוא אוהב אותך במהירות ולאחר זמן הכרות קצר.

מתחזים יציגו עצמם לדוגמא כישראלים אבל יספרו שהם נמצאים רוב הזמן בחו”ל למטרות עסקיות או צבאיות.

הם יבקשו עזרה כספית למצב חירום שנקלעו אליו.

מבטיחים להיפגש איתך סוף סוף אך מצב חירום מונע מהם לעשות זאת, בכל פעם.

חשוב מאוד, במיוחד כאשר אתם מכירים מישהו או מישהי במדיה, לתת לשכל לעבוד ולהוביל את מערכת היחסים בשלביה הראשונים ועד לפגישה ולאימות הנתונים כולם.

בכל שיטה שתבחרו להשתמש בה כדי למצוא אהבה, הקפידו לבדוק את המועמד או מועמדת הפוטנציאלית כראוי, או להעסיק חוקר פרטי אשר יבצע חקירת הפרופיל על האדם אותו הכרתם.  זהו ג’ונגל שם בחוץ, אז חמשו את עצמכם בהגנה על ידי חקירות רקע מקצועיות, על ידי שימוש באינסטינקטים שלכם, בתחושת הבטן והשכל הישר. זה יעזור להציל את הלב שלכם מפני מפח רוח עתידי ואולי גם את הארנק שלכם!


משרד חקירות דיטקט מומחה בביצוע חקירות רקע לפני נישואין וחתונה, איתור מידע בעייתי אודות בני זוג פוטנציאליים, חקירות כלכליות, מודיעין עסקי וחקירות מתחזים בארץ ובחו”ל.


זקוקים לייעוץ בחקירת מתחזה? צריכים חוקר פרטי לחקירות רקע ופרופיל? חוקר פרטי בגידות לתיקי גירושין?

חוקר פרטי של משרד חקירות דיטקט, מבצע חקירות מקצועיות בארץ לרבות חקירות בחו”ל,  24/7.

פנו למשרד חקירות דיטקט לשיחת ייעוץ חינם עם חוקר פרטי מומלץ לצורך חשיפת מתחזה, חקירות רקע לפני מיסוד קשר, חקירות כלכליות, איתור רכוש מוסתר ועוד..

050-550-1024 📞

 

דילוג לתוכן